pôrod

Príspevok v téme: pôrod
charlotte

Ahojte...nedá mi neopýtať sa...som v deviatom mesiaci tehotenstva,onedlho sa stanem mamou...:) a ako každá,aj ja riešim druhy pôrodu...známa ma nahovárala na cisársky rez,vraj to nič nie je,že tie fámy,že potom ženu všetko bolí a nie je schopná života,nie sú pravdivé...a moja maminka zasa,že mám rodiť klasicky,že každá to zvládla,tak prečo ja nie?
neviem...aké s tým máte skúsenosti vy?

Alala

Aj ja mám za sebou 2 porody a už dosť dávno /viac ako 20rokov/, vtedy nejaký výber nebol, ale ja si myslím, že by som si ani vtedy nevyberala inak, ako prirodzenú cestu, pokiaľ by to nebolo treba zo zdravotných dovodov mňa alebo dieťatka. Samozrejme, že to nie je vyložiť nákup z tašky. Bolieť to musí, veď sme živé, ale na každú bolesť, vaššiu
či menšiu, mama zabudne, keď má pri sebe malého drobca. Je to to najkrajšie, čo može ženu stretnúť v živote, keď sa stane mamou.
Prajem Ti na porod tie najkrajšie spomienky.

meggy10

dada2 nechapem potom naco su epiduralky ked ich neodporucaju ja si myslim ze by to mali davat kazdej bezplatne ved to je suprova vec modernej mediciny ale epiduralku neodporucaju tie co ju nemali tak nevedia, ale ja som ju mala za 4000sk dost draha ale bez toho som povedala ze nerodim...

dada2

ahojte. ja som rodila pred mesiacom. cely cas bolo moje dieta otocene krizom. ani hore ani dole.
a potom tyzden pred porodom, ked som na kolenach umyvala podlahu sa otocila dole hlavou a potom ma kopala do zaludka az som videla hviezdicky.bola som rada, ze je to tym sparavnym koncom. lekarka mi odporucala cisarsky ale povedala,kym sa bude dat, tak klasicky.ide o prirodzeny boj dietata o zivot a taktiez mi odhovarala epiduralku. sam primar povedal, ze by to vlastnej zene nikdy nedal. ze sineuvedomujeme ako je telo zaplavene oblbovakami a potom sa to este vyplavuje do mliecka a dost dlho filtruje v organizme. videla som tie zeny, ktore chceli porod sekciou. je to o tom ake su pohodlne. nechcu sa trapit 12 hodin kym dieta pride na svet. chcu si len lahnut a je to. a potom je tam aj dovod, ze nebudu dole roztiahnute a narezane a neviem co. mam taku svagrinu, tak poznam vsetky tie dovody. najprv myslela poriadne na seba a az potom na dieta a na to, ze prirodzeny porod je prn najlepsi. ale samozrejme uznavam zdravotne dovody, ked s amusi robit. ale nikto mi nevyhovori, ze cisarsky si davaju robit zeny z pohodlnosti.

titi...

Dvakrát som mala prirodzený pôrod a neľutujem to.Mala som sice dobrého doktora druhýkrát skvelu doktorku,islo to ako sa hovorí po masle.Tem pocit vám neviem opísať čo som mala ked sa mi narodila 1.dcérka.Možno že sa vám zdá smiešne ale pokiaľ som ležala na sále len som sa dívala na moju maličku v postieľke vedľa seba,to jediné mi behalo v hlave je to moje dieťa.Ráno o piatej som rodila,o siedmej ma vzali na izbu,hned som sa osprchovala,po pol ôsmej ked bola vizita som už ležala v posteli čistučká.O jedenástej som už mala návštevu svojho muža,po obede som už mala návštevu rodinu,v tu dobu sme nosili deti na rukách ukázať.Nič mi nebolo,trošku som bola slabšia ale to nič.Zašitá som bola,to ma bolelo až na druhý den.Malá mala skoro 4 kilá.Ked si na to pomýslím pred pôrodom aj ja som sa spýtala od doktorky či mi treba cisársku.Mala som už 35 rokov,ale hovorila nie,bábo je správne otočené,panvu mám široku,zdá sa že pôrod prebehne normálne.Našťastie mala pravdu.2.krát som rodila večer o siedmej.o deviatej som bola na izbe,pol desiatej pod sprchou,potom sme sa zhovárali spolubývajucou až do tretej po poľnoci.Zašitá som vtedy nebola,malá mala 3.40kg.Oveľa skôr som sa zotavila ako kočka po cisaráku.Takže cisarák jedine zo zdravotného dôvodu by som prijala.Vtedy som mala 37 rokov.Takže ja nemám vôbec zle spomienky na pôrody.Boli v mojom živote aj oveľa horšie veci,aj su.Prajem každej ľahký pôrod.

bellinka

Prirodzeny porod je podla mna najkrajsia vec a najkrajsi zazitok v zivote zeny, preto ho odporucam tiez ho mam za sebou a chcela som prirodzeny porod strasne moc, chcela som to prezit a prezila som , bez problemov hned by som si to teraz zopakovala keby som mala...cisarak je aj podla mna to najposlednejsie co moze byt...

dd

aradnna suhlasim ze vela moze zohrat psychika, ja som sa strasne porodu bala,ako sa hovori, ako cert svatenej vody, este aj moja mamka na mna pozerala s hrozou, ze ako ja, s mojim odporom ku vsetkemu doktorskemu, chcem ist rodit..ale dost mi pomohol manzel, mal byt aj pri porode, ale zial to nevyslo, takze som si musela povedat, ze to zvladnem sama, bez epiduralky aj bez neho a zvladla som, dokonca nemam ani nejake zle spomienky na porod :).

aradnna

ja som porodila normálne 4,5 kilovú dcéru...a nemala som problém...je to aj o psychike...treba si povedať,že to zvládneš...a malo by to ísť...:) som za prirodzený pôrod...ani epidurálku som nemala...načo aj?som mladá,zdravá,silná...:)

pauli 73

datelinka, ahoj :)))
inak pre doplnenie omnoho viac stresujúci je cisarsky rez pre dietatko kedže stres je nárazový, kdež to pri prirodzenom pôrode je pozvolný :)

datelinka

pauli, presne to som tym chcela povedat, co si napisala, az teraz citam :-)))
priroda to tak zariadila....
mne chceli kvoli jednej hluposti robit cisarak, som velmi stastna, ze som odmietla.