MLIEKO-vyzivny doplnok detskej stravy

Príspevok v téme: MLIEKO-vyzivny doplnok detskej stravy
Janinka

Prestala som dojcit 15.mesacneho synceka.zacala som mu davat riadne mliecko.Chcem si dat poradit,ci treba plotucne,ktore ma vela tukov,alebo staci polotucne.Ktore je vhodnejsie.Jedni vravia,ze treba plnotucne,kde je vela tukov,ktore su potrebne pre vitaminy,ini zase ze staci polotucne,aby dieta s tych tukov zbytocne nepriberalo.Staci,ak vypije denne jeden pohar?Dakujem.

lienka7

Pišta aj ostatní. Nejako dnes nestíham komunikovať. Ozvem sa asi až v pondelok. Posielam veeeeeeeeeeeľa pozitívnej energie a príjemné prežitie víkendiku.....

pišta

Lienka, s tou pozitívnou energiou, to je asi fakt...Ja ju cítim tiež.:-))
Poznáš Taj-či?
Je to staré, obranné, čínske bojové umenie, najefektívnejšie na svete. Jeho podstata je : okrúhlosť, uvoľnenosť, mäkkosť...
Pri útoku presmerovať silu do oblúka a tak ju eliminovať.Jeho úplné zvládnutie je naozaj náročne, ale výsledok je super!
Ak teda zaútočí E-čko, čo je často pro-oxidant, eliminujme ho anti-oxidantom. Tak.
Máš pravdu, kto to všetko usleduje?
Ale ani bojovník Taj-či pri reálnom boju nemá kedy až tak rozmýšľať. Musí si vypestovať reflexy. Tie však prídu až veľkým tréningom. Nič nie je zadarmo...
A vieš aký je najlepší bojovník?
Ten, čo sa boju vyhne....:-)

lienka7

A Pišta vieš čo ešte....možno mám skreslené predstavy a názory, ale v dnešnej dobe je už naozaj len veľmi ťažko zistiť, čo je fakt NATURAL a bez akýchkoľvek konzervačných látok. Ja už aj ťažko verím tomu, čo je na obaloch výrobkov popísané. A som si na 100% istá, že kadžý deň, sa do našich organizmov prepašuje nejaké to zákerné É-čko, z čoho mi vyplýva, že aspoň sa naše telo naučí spracovávať aj takéto "hybridy" a budeme trocha odolnejší v tejto stále viac a viac pretechnizovanej a preéčkovanej dobe....že nejaké to e-čko nám až tak uškodiť nemôže....či áno???? Možno sa mýlim...neviem. Ale podľa mňa je to takmer nemožné ústrážiť to...

lienka7

A Pišta vieš čo ešte....možno mám skreslené predstavy a názory, ale v dnešnej dobe je už naozaj len veľmi ťažko zistiť, čo je fakt NATURAL a bez akýchkoľvek konzervačných látok. Ja už aj ťažko verím tomu, čo je na obaloch výrobkov popísané. A som si na 100% istá, že kadžý deň, sa do našich organizmov prepašuje nejaké to zákerné É-čko, z čoho mi vyplýva, že aspoň sa naše telo naučí spracovávať aj takéto "hybridy" a budeme trocha odolnejší v tejto stále viac a viac pretechnizovanej a preéčkovanej dobe....že nejaké to e-čko nám až tak uškodiť nemôže....či áno???? Možno sa mýlim...neviem. Ale podľa mňa je to takmer nemožné ústrážiť to...

lienka7

Ahoj Pišta. Vždy keď si prečítam príspevok od Teba, tak moju tvár navštívi úsmev...je zvláštna výmena pozitívnej virtuálnej energie...A či je zo sójového mlieka to netuším, lebo ja ho nepijem...akosi mi mlieko nie je podľa chuti....Doma sa presne pozriem, aké je to mlieko, kto ho vyrába a dám vedieť....Pekný deň....

pišta

Lienka, hľadám natural sušené mlieko v meste, kde žijem - a nič. Majú iba s E-čkami. Hm...
A tá pozitívna eneregia, čo si ku mne poslala, toť minule, tá je tiež zo sójového mlieka?:-)
Lebo ak áno, E-čko ne-E-čko, kupujem...:-)))

zanocka72

Tiež som deckám dávala len sojové mlieko,zahusťovala som ho len bezlepkovými kašami-ryžovou a kukuričnou.prospievali výborne.Snažte sa mlieku aj bielej múke najmä v deckom veku/najlepšie aj navždy/vyhnúť.Nebudete trpieť alergiami,zahlienením,celiakiou-alebo vaše príznaky budú ,len slabé.

stanka ,

ja mam 20 mesacneho syna,13 mesiacov som ho kojila,teraz pije nutrilon a planujem mu ho davat do 3 rokov.Mne lekarka radila tak,najpr som bola prekvapena,ze tak dlho,ale teraz s tym suhlasim.Od roka prejst na kravske mlieko sa mi zda velmi skoro.

pišta

Lienka, naozaj ma teší, že sa ti trochu uľavilo.:-))) Nepopustiť, lebo kvasinkové ochorenie akéhokoľvek druhu je „beťár jedon“ a rado by sa vrátilo. Dokonca niektoré opatrenie je asi dobré urobiť celoživotne. Niekto tomu hovorí diéta, ale vhodnejšie by asi bolo – plnohodnotná, optimalizovaná strava.
S tým sójovým mlieko ti držím palce!
A čo ten recept, odhalíš nám svoje tajomstvo? :-)