Extra silne kramy- normalne?

Príspevok v téme: Extra silne kramy- normalne?
normalne?

ahojte, mam 15 a velmi silny menzes. nezda sa mi to normalne, spoluziacky pri menzese normalne aj sportuju a ja sa ledva hybem. prepacte za nevkusne vyjadrenia ale cely cas zo mna totalne tecie. pri kazdom kroku aj ked sedim, jednoducho stale. a tie bolesti su neznesitelne. taktiez rovesnicky nemaju skoro ziadne a ja sa zvyjam v krcoch. jedna vlozka mi vzdy pretecie, niekedy aj dve. je to normalne? mavate aj vy take kramy ze ledva zijete?

Xena

Ja na tvojom mieste by som šla ku gynekologovy ,aby nakoniec teiž si nemala endometriozu ako ja , leob ja som tiež mavala silny menzes a bolesti a stary gynekolog vždy len tvrdil porodite a bude po probleme ale potom som ho vymenila a až ten mi zistil ,že preto mam bolesti a moc krvacam lebo mam endometriozu, tak mať tvoj ved a terajši rozum ,tak konam inak

kaciatko7

inkognito, myslim, ze by mohla pomoct, vela zien ju pije, ja vacsinou pijem zensky caj zmes (napr. od Herbex atd), ale ta obsahuje aj alchemilku. pomaha mi aj tepla flasa na podbrusko. momentalne uzivam aj kapsule angeliky cinskej, lebo tie bolesti su fakt hrozne. ale ked popijam cajik 3x denne, teply, tak mi zvykne pomoct. len chce to cas a pravidelnost, ako to uz pri prirodnych veciach byva. takze nie ako ibuprofen, ze za polhodiny nic necitis. citala som o tej angelike ze je velmi dobra na problemy s menstruaciou, a ze je silnejsia ako alchemilka.

kaciatko7

totizto HAK som zacala uzivat len aby som neotehotnela, nie kvoli horm. problemom.
ja osobne by HAK uz neuzivala a toboz nie v 15-rokoch, ked este vyvoj stale nie je ukonceny. myslim, ze riziko je tam vacsie ako uzitok.

[zruseny1]

kaciatko prosim ta a nevies ci ta alchemilka alebo podobne zabera ak na velmi velke bolesti? pretoze na tie moje zabera iba polhodinova horuca sprcha..nic ine :(

kaciatko7

aluska, nie nemala, v podstate ziadne, ani som nevedela, ze maju prist. ziadny predmenstruacny syndrom atd. pocas uzivania zmeny nalad, bolest prs, nielen pocas menstruacie, boli ovela silnejsie, priberanie. teraz po vysadeni skracovanie cyklu, bolesti. uzivam momentalne angeliku cinsku, cca 1 mesiac, predtym progesteronovy krem.

normalne?

jaj dobre uvidim teda mozno pojdem ked povybavujem este inych lekarov len nesmiem tolko v skole chybat..ale ako je to teda s tou antikou jedna je za druha proti vobec tommu nechapem je to dobre ci zle??? vysvetlite mi to prosiiiim

kaciatko7

okrem toho mas len 15, takze organizmus sa vyvija a hormonalna hladina je rozkolisana, mozno sa to casom upravi, ked sa aj hormony ustalia. myslim, ze vela dievcat v tvojom veku ma bud menstruaciu silnu, slabu alebo nepravidelnu.