Farbenie vlasov v tehotenstve

Príspevok v téme: Farbenie vlasov v tehotenstve
Lucy9

Ahojte, chcela by som od vás skúsenejších radu :-) som v 22. týždni tehotenstva, a chcela by som sa spýtať na farbenie vlasov. Pretože som si ich farbila na blond a teraz mám už asi 2 cm vyrastené moje tmavohnedé vlásky a vyzerá to dosť nepekne. Chcela by som si ich zafarbiť na hnedo, nejakým šamponom alebo hennou. Ale mám velký strach, že to ublíži malinkému. Tak sa pýtam vás či neviete o tom či to velmi škodí.
a ešte jedna vec by ma zaujímala, počula som, že by sme nemali jesť pomelo????????? že to niečo obsahuje....to snád nie, pretože ja ho velmi zbožnujem.... Dakujem za odpovede...

gabona1

AHoj, ja som si prvé tri mesiace nefarbila vlasy, potom úplne v pohode. Všetky tri deti sa narodili v poriadku, zdravé. Podľa mňa v pohode.

Zuznicka7101

Dobry den potrebujem radu som v 6t a som objednaná ku kadernícke o tyzden na farbenie vlasov a ki svojej doktorke idem az o dva tyzde takze sa nemam ani koho spýtat mohlo by farbenie uškodiť plodu velmi sa bojím kedže som v prvom trimestri ale niektoré píšu tak niektoré tak tak sama neviem ako to je

annaka

segra chodí na zdravotnú školu,a tam ich učili,že prvých 12 týždnov treba vynechať farbenie,ale len ked si farbíš na blond,pretože je tam vo farbe viac amoniaku,ale potom sa to môže,ale najlepšie je,ked ti zafarbí vlasy kaderníčka...

Nela41

Akurát dneska som čítala nejaký článok od lekára kde boli mýty a pravdy a farbenie vraj nespôsobuje žiadne komplikácie :)

habdula

Ahojte, ja teda ozaj nechápem, som v 17- týždni a farbím sa bežne. Nie je dokázané, že by to akýmkoľvek spôsobom ohrozilo dieťa. Potvrdilo mi to viacero lekárov. "Jedna pani povedala" jedného pekného dňa, že to nie je vhodné a odvtedy sa to traduje. Farby sú pachovo výrazné a niektorým mamičkám z nich môže byť zle, to je všetko. Sú mamičky, ktoré kompletne zmenia svoj život počas tehu, čím narušia svoj bežný režim a to je oveľa horšie a zle to vplýva na plod. Tehotenstvo nie je choroba, ale najkrajšie obdobie ženy čakajúcej na svoje bábo. Zakazujú sa nepasterizované mliečne výrobky, syry, ... prečo? Listéria, ale keby mamičky trošku študovali, tak by zistili, že sa zničí pri 70°C. A listéria môže byť aj na zelenine a umyť ju nestačí, to už ale nikto nepovie. Tehuľky, hlavne sa ničoho nebojte a verte, že vaše bábätko bude zdravé :)

bleee

som v 7.mesiaci a vlasy si farbim cele tehotenstvo 1x mesacne. Nefarbila by som, keby mi vlasy neodrastali na sivo. Som tmavovlaska, sediviem od 17tich a keby som si nedofarbovala, tak vyzeram jak stara baba. Pouzivam klasicku farbu z drogerie Palette colour creme, nikde sa obale ani v navode sa nepise, ze v tehotenstve by sa farbit nemalo

blondula

ja som si v tehotenstve vlasy nefarbila vobec !!!! citila som sa tak zle,ze mi bolo ukradnute ci mam vlasy vyrastene alebo nie ! :D a aj keby mi zle nebyvalo,aj tak by som si nefarbila !