Farbenie vlasov v tehotenstve

Príspevok v téme: Farbenie vlasov v tehotenstve
Lucy9

Ahojte, chcela by som od vás skúsenejších radu :-) som v 22. týždni tehotenstva, a chcela by som sa spýtať na farbenie vlasov. Pretože som si ich farbila na blond a teraz mám už asi 2 cm vyrastené moje tmavohnedé vlásky a vyzerá to dosť nepekne. Chcela by som si ich zafarbiť na hnedo, nejakým šamponom alebo hennou. Ale mám velký strach, že to ublíži malinkému. Tak sa pýtam vás či neviete o tom či to velmi škodí.
a ešte jedna vec by ma zaujímala, počula som, že by sme nemali jesť pomelo????????? že to niečo obsahuje....to snád nie, pretože ja ho velmi zbožnujem.... Dakujem za odpovede...

ala12

Tak takýto problém mám aj ja. Tiež som si farbila na blond. Už nefarbím. Nevyzerá to síce dobre a vlasy aj farbu som mala krásne, ale som odhodlaná. Skúšala som hennou, to je taká bylinka bez chémie. Vyrastené vlasy mi nezafarbilo, mám ich tmavé a tie blond ryšavé. Ale nevadí, vydržím, idem skúsiť ešte raz tú hennu - hnedú, či mi to nezjednotí. Ak áno, budem hnedovláska, ak nie asi to nechám tak, nech to vyrastá.

nenikas

lucy, ide o to, ze ty si si ich nefarbila na blond. Ty si si ich odfarbovala a vlasy odfarbi jedine peroxid vodika, do coho by som nesla. Sakra, to vam zenskym robi taky problem sa 9 mesiacov starat o to, aby dieta bolo zdrave? Naozaj nechapem, naco mnohe zeny maju dieta. Je to pre ne hadam iba hracka, babika, s ktorou si robia, co chcu, nie su ochotne prijimat ziadne obete...Vsetko, co zena zje, co vypije, coho sa nadychne, vsetko ide tomu malemu!
Som zhrozena.

kioll

No tak ja som tiez tehotna a vlasy som si normalne zafarbila..pytala som sa na to svojej gynekologicky a ta mavla rukou ze kludne si farbit mozem..netreba citat tie bludy na nete kde kazdy pise nieco ine..keby som sa mala podla toho riadit tak by som nemohla nic..co sa tyka potravin to iste..uskodit nemoze jednoducho nic ak to neprehanate..ja jem vsetko na co mam chut..aj plesnivy syr som si par krat dala..a na nete sa pise ze sa nema..no do prdele mozu ist s tym :)

Fallo

ale aj to s mierou rob...nie casto a pouzivaj len sampon...
Totiz do tela sa chemikalie dostavaju cez pokozku.
Tym nechcem povedat,ze musis vyzerat ako neupravena striga :)
Par mesiacov to hadam zvladnes :)
A uzi si to tehotenstvo s laskou a dobrou naladou :)

Lucy9

takže, so šamponom bez amoniaku si ich môžem kludne zafarbiť??? ja by som chcela len raz, nech mi to tak nekričí....ale mám hrozný strach....

Linnda_260

Tehotné ženy by si mali farbiť vlasy s farbou, ktorá neobsahuje amoniak. V drogérii ich majú, nie je problém ich zohnať.