Chlapec - predkožka

Príspevok v téme: Chlapec - predkožka
kajka

Prosím Vás neviete mi poradiť? Mám prvé dieťa - chlapca ide nám na 5 rok a nemá ešte celkom stiahnutú predkožku, má to asi tak v polovičke-trištvrte dole a zbytok je ešte prirastený alebo prilepený neviem ako mám to opísať, neda sa tým pohnúť. Kedy sa mu úplne bude dať stiahnuť, čo mám robiť?

karola

neuverite mi, ale mam dvoch synov a pri kazdom - lebo mali urologicke problemy a tak sme chodili na detsku nefrologiu a ten nefrolog stale len- obrezat a obrezat. Nedajte sa na to nahovorit, vtedy sa to robilo pod narkozou, neviem, ako teraz, ale da sa to doma pekne natahovat kazdy den alebo vam to urolog natrhne, trochu to par dni stipka, ale len nie preboha male deti uspavat kvoli predkozke!

ej

Ľudia nestrašte a nenechajte ubližovať svojim deťom. Ja som sa o tento problém tiež zaujímala na podnet mojej detskej lekárky. Ale keď som si naštudovala všetky dostupné informácie, viem, že je prirastená predkožka je úplne normálny stav u chlapca až do puberty, dokedy sa väčšinou sama uvoľní. Pokiaľ nemá žiadne problémy pri močení, vôbec sa tým nezaoberajte. Prečítajte si si ten článok uvedený nižšie, je tam všetko pekne vysvetlené. Ja som podobných článkov čítala už veľa, nie je to iba z jedného zdroja. Sú to najnovšie poznatky zo svetovej konferencie lekárov z minulého roka. Len škoda, že všetci slovenskí doktori nemajú tieto informácie a zbytočne strašia rodičov a deťom ubližujú. Vo švédsku, kde majú k deťom doktori "väčšiu úctu" ako u nás, by sa ani neodvážili malému chlapcovi sťahovať predkožku, veď je to pre neho nedôstojné.

gigi

Ahoj Kajka. my už máme tento problém našťastie za sebou, ale predchádzali tomu mnohé nepríjemnosti. synčekovi urobili v 5-tich rokoch čiastočnu obriezku- v nemocnici pod úplnou narkozou... a máme už konečne pokoj. predtým si chudáčik poriadne vytrpel... robili mu to každý rok ambulantne- no vždy neúspešne. akurát mu spôsobili veľa bolesti.. potom sa nám raz stalo, že sme mu predkožku pred kúpaním stiahli, a nešla mu spúť- hovorí sa tomu parafimoza. žalud mu navrel a hrozne kričal od bolesti. museli sme sadnuť okamžite do auta a letieť na chirurgickú pohotovosť, kde mu to dosť drastický spôsobom vrátili späť. potom to malo rýchly priebeh- dohodli sme sa so známym chirurgom a vykonal operáciu. po nej si malý pindika máčal 3x denne v repíku , stehy vypadli po 3 týždnoch.. sme radi, že už má s tým pokoj a večer si pekne pri umývaní stiahne kožičku a sám si ho umyje. neváhaj a aj ty s tým niečo rob. čím skôr. kým je ešte malý..

paul newman

Az potom treba najst "normalneho" a hlavne fundovaneho urologa, a konzultovat. Ci sa to stalo, neviem, ale je to mozne v zriedkavych pripadoch.

kajka

Paul- ĎAKUJEM. Ten článok odporúčam prečítať aj ostatným, len sa chcem opítať čo s tým keď ani potom 17 roku sa to neodlepí, stalo sa to? Čo robia potom?

adda

Ahoj, aj ja mám 5 ročného syna, ktorý má predkožku zrastenú, skúšame ju sťahovať vo vani keď sa kúpe aspoň takto nám to povedala lekárka v nemocnici, keď som tam bola s ml.synom, ale inak naša detsk. lekárka si z toho zrejme nič nerobí, aj keď to videla, nikam nás zatiaľ neposlala. Niekde som čítala - v nejakom detskom časopise - že sa v niektorých prípadoch zvykne uvoľniť až v puberte a vraj to nie je nič neobvyklé. Tak som zatiaľ pokojná. Uvidíme, čo bude ďalej. Ale keď čítam ako už sotva 2 ročných chlapcov det.lekári posielajú za det.urológom tak neviem, čo si mám o tom myslieť ....

nestraste

Nemusia to hned obrezavat nie je to vzdy nevyhnutne.Trohu neprijemnym manevrom pomocou gulickovej sondicky odlepia predkozku od zaluda,potom sa to namasti a funguje to.Mne to robili ked som mal tri roky.Muselo to slusne boliet lebo si to pametam doteraz.Vraj som jacal na lesy.Ale neubudlo zo mna.Mamicky by mali predkozku od malicka chlapcekom stahovat uz koli hygiene.
Inak sa pod kozou hromadi smegma,ktore tam kvasi zapacha a moze sposobit jazvovite zapaly.A vtedy uz treba obriezku.Obriezku si mozete dat spravit u plast.chirurga.Napr.u mna plast@post.sk

zambik

Ahoj, mam dvojrocneho syna. Tiez sme riesili tento problem, lepsie povedane-lekarka, ja som chcela este pockat. Poslala nas na urologiu a tam mu lekar predkozku stiahol pomocou takej kovovej malickej palicky, bolo to asi za tri sekundy hotove, maly plakal, ja tiez. Potom sme kvapkali antibioticke kvapky, bolelo ho to najma pri cikani, ale na treti den bolo po bolesti. No a musela som mu tu predkozku kazdy den stahovat sama, aby opat neprirastla. Neboj, urcite to zvladnete!

kajka

dik. jemu sa na pinďura od narodenia vôbec ani nepozrela nieto aby mi niečo povedala, a ja sa ani nepítam, lebo som v tom že to tak má byť. A keď mal 1,5- až 2 roky tak som mu h začala sťahovať koľko sa dalo ale potom ďalej už nie. Dúfala som že to pôjde samo.Bojím sa, že či som mu aj neublížila. som nešťastná z toho. Jedna moja známa povedala, že jej manželovi sa predkožka stiahla až v dvanástich. Bojim sa ísť k doktorovi.