Dr. Scheller - prirodna kozmetika

Baja22

Mirka, a zohnať ju tiež iba v obchodoch kde sa predava Wonder?
Nj, dočitala som sa že viacerym sadol Wonder ako Pantesalmina...

dionee

SLS a dalsie podobne veci k tomu chcem len dodat ze kazdy ma asi iny nazor.
Ja som sa na tieto veci pytala a odpisali mi ZHRUBA toto: SLS či SLES sú takmer vo všetkých bežných sprchovacích géloch na trhu (prír.kozmetika používa výrazne jemnejšie cukrové tenzidy - nedráždia vraj ani oči). Na umývanie vlasov sa používa v šampónoch okrem nich napr. Vami uvádzaný ammonium lauryl sulfát - je jemnejší ako sodium LS...
Ani výrobcovia prírodnej kozmetiky zatiaľ neobjavili netenzidové riešenia, preto tenzidy používajú aj výrobcovia PK
- SLS je "najsilnejšie" dráždidlo z nich, SLES slabšie a ALS "najslabšie". Napísal som, že SLS sa cielene používa v istých koncentráciách ako dráždidlo na meranie reaktivity pokožky. Dôležitá je pre podráždenie koncentrácia a dĺžka pôsobenia. Ak sa vo výrobku používa SLS, SLES alebo ALS, v istých koncentráciách sú málo dráždivé a počas krátkej doby ich pôsobenia na pokožku nemajú negatívne účinky (podľa kompetentných úradov sú bezpečné).
A na www.futurebass.szm.com je uvadzane: Sodium Lauryl Sulfat - skratka SLS je považovaný za silné dráždidlo,
Sodium Laureth Sulfate (Sodium lauryl ester sulfát) - skratka SLES nemá až tak dráždivé účinky ako SLS.
Obidve tieto látky sa vyrábajú s kokosového oleja. Najbezpečnejší je Amonium lauryl sulfát, pretože má veľkú molekulu a nevstrebává se.
Takze v rozpore...

Lucinka33

Wonder je super, dnes som ho mala dlhsie na vlasoch ako zvycajne a su uplne hladucke a lahko rozcesatelne.
Citala som, ze niekto si miesa v dlani dokopy Wonder aj Pantesalminu :) Mozes vyskusat aj tak ci to nebude lepsie.
Potom podaj referencie aj na ten Sebamed, ze co je to zac :)

mirka 23

Sebamed určite maju v lekarni, ale ja som ho našla aj v Dm, na uplne najspodnejšej poličke medzi šamponom Henna :-)
Luci mne sa zda, že Wonder je lepši, a asi viac vyhladzuje. Ale zase na moje jemne vlasy...asi ich Wonder viac zaťažoval. Ja som mala tu Pantesalminu len raz a nejak som si nevšimala vlasy, som bola rada, že mam po týždni masku na vlasoch, lebo už som mala prišerne suche a rolietane vlasy :) Asi to budem robiť tak, že Wonder si dam raz do týždňa a inokedy Pantesalminu.

Lucinka33

Sebamed maju v lekarni alebo kde? a aka je cena? :)
Pantesalmina je fakt urcena na jemne vlasy. Obsahuje tusim nejake mineralne soli. Mozno ti sadne lepsie ako Wonder. A co sa tyka vyhladzovania, tak je slabsia ako Wonder?