Krive zuby

Príspevok v téme: Krive zuby
Ivanhoe64

Caute mam 24 rokov a stale mam krive zuby pretoze som nikdy nenosil strojcek a teraz toho aaj dost lutujem :\\\\\\\'(
Neviete ci sa to da u modernych zubarov nejako spravit ? A kolko by to cca stalo ?
Ide o predne 2 horne zuby jeden mam vykriveny zhruba o 45 % dopredu a ten druhy mi ide trosku do boku :(

Tomasko987

Prečítaj si tento článok: zapisnikzubarky.sk

Venuje sa problémom s krivými zubami, krivým zubom u detí, krivým zubom u dospelých a aké sú možnosti ako dostať zuby na správne miesto.

Je navyše písaný priamo zubnou lekárkou.

adka25

ja som zacala nosit strojcek pred 10mesiacmi, teraz mam 27rokov. cele roky som sa trapila pre moje krive zuby a hanbila som sa usmiat a az nedavno som sa na to dala. po skoro roku so strojcekom mam skoro perfektne rovne zuby a krasne biele. urcite uz dlhsie necakaj, stracas len cas. mnoho ludi nosi strojcek nie je to nic za co by sa trebalo hanbit.vysledok stoji za to.

feri1234

Ivanhoe64: neries a ked niesi spokojny daj si strojcek, ano zelezny a aspon na rok a pol az 2 roky. Hlavne nemaj stresy, ja mam viac jak 24 a uz rok s tym zijem a nemam problem :) a to mi je teda jasne, ze na babach to vyzera prirodzenejsie.

Takze najdolezitejsie je sa vybrat na CELUSTNU ORTOPEDIU nie za zubarom lebo ten na to nema specializaciu a tam ti povedia, kolko to bude stat, kolko to bude trvat a co budu napravat. Podla toho sa rozhodnes. Niekde si pytaju za konzultaciu peniaze a niekde nie tak si to obehaj ja som zhanal informacie tiez velmi dlho :) good luck

Ivanhoe64

Linda ten tvoj pripad ma fakt dost zaujal a rozmyslam ze sa na to dam ale ako som rozmyslal tak mne asi bude musiet obrusit 3 zuby a na 1 dokonca vytrhnut hop cely a dat tam implantat pretoze ja mam zuby takto : -/-- a zdravy clovek proste takto ---- ... takze ked mi obrusi az do korena tak to asi nepomoze pretoze koren mam cely na krivo :(

ivik8

prosim Vas neviete mi poradit nejakeho dobreho celustneho ortopeda v Kosiciach?nie extremne draheho...hlavne nejaky,co vie co robi:) dakujeem

Linnda_260

Išlo o predné dva zuby. Jeden bol ale pekne rovný, lícoval s pravou dvojkou, ale ten druhý sa tam už nezmestil a celý rástol akoby pred nimi. Čiže medzi ľavou dvojkou a pravým predným zubom. Neviem či som to dobre opísala. Ale neviem, či ti to doktor bude chcieť urobiť, ak ich máš zdravé. Mne to urobila po známosti a aj preto, lebo som bola neoblomná :)
Každopádne, som spokojná.

Evelin***

sesterka nosila fixny strojcek, cena cca 10 000.........a po dvoch rokoch este vyberaci udrziavaci, cena cca 5000 Sk. ale inak ten vyberaci je na nic.......akurat len fixny pomoze

Ivanhoe64

no ja som nemal namysli ze budem nosti este strojcek myslel som nieco take ako pisala linda ze proste tie 2 krive mi daju prec a hodia mi tam nove rovne.. a kolko by to stalo.. Linda ake krive si mala tie zuby ? a ktore presne ?

Linnda_260

Stálo ma to cca 5000 Sk, ale to bolo ešte v roku 2002. Postup bol taký, že mi museli najprv vytiahnuť nervy zo zubov, takže zuby sa museli umŕtviť. Potom sa to zbrúsilo, ostali len také kýptiky, zobral sa otlačok celej sánky a urobili sa keramické nádstavce, ktoré mi prilepili na stálo. Musím povedať, že držia pevne. Nebolelo to, lebo som v zuboch už nemala nervy.

alzbee

Aj moj 23 rocny spoluziak tento rok dosiel do skoly uz so strojcekom na dolnych, aj hornych zuboch a absolutne ma nenapadlo sa nad tym nejak hlbsie zamyslat, ze ako si moze dat strojcek az v takom "neskorom" veku...a pytala som sa ho, kolko to stalo a vravel mi, ze dost vela-10 000sk (333eur:))..ale podla mna je to praveze dost malo...i ked zrejme este bude platit aj za navstevy a kontroly u zubarov...