Pamäť

Príspevok v téme: Pamäť
cintia

Vedel by niekto poradiť, čo pomáha na zlepšenie pamäti? V posledných mesiacoch zisťujem, že si často nepamätám ani to čo bolo včera, pri varení a pečení neviem čo som do toho dala, v obchode si nespomeniem čo chcem kúpiť a pod. Ťažkosti mám aj s vyjadrovaním, pri rozhovore ma nič nenapadá, neprichádzajú myšlienky. Mám 55 rokov, ale keď to takto pôjde ďalej, tak za pár rokov prídem úplne o rozum. Poraďte niečo.

duko

Ja som na pamat skusal Brahmi, Rutin, Nootropil, ale bez dlhodobeho efektu. Vychadza mi to asi tak, ze za tym nie je biologia, ale skor psychika, resp. stres, pretoze pri hromade neriesenych problemov a starosti sa mi vyššia nervova sustava odpaja od zbytku systemu...

RNG

Ivussa, co nedostanes v lekarni(to je obchod na lieky) dostanes napriklad v mojich obchodoch s potravinovymi doplnkami.
Ja neradim lieky, ale potravinove doplnky=doplnky vyzivy

RNG

Tinussa omluvam sa to malo byt 50 mcg huperzinu, nie mg(vytazok z machu)
Ani huperzin ani vinpocetin zatial nedovazam(vinpocetin je aj tak madarsky produkt vyrobeny zo semien zimozelene=vinca major), ale na vytazok z hroznovych semien sa spytaj v mojich obchodoch. Mam tam aj nejaku zmes antioxidantov tusim
Povodne davky vitaminu C(z roku 1948) ktorych sa vacsina lekarskej komunity zialbohu zatate drzi boli mnohymi vyskumnikmi dokazane za nizke.
Hlavne v pripade vitaminu C a E rozni vyskumnici, a medzi nimi aj nositelia nobelovych cien ako napr Linus Pauling dospeli k ovela vacsim odporucenym davkam.
1 az 5 gramov vitaminu C denne je odporucane dnes tisicami lekarov a brane milionami ludi(vcitane vacsiny lekarov, aj ked to sami nepredpisuju, to iste na 200 az 400 IU vitaminu E)

ivuša

diky, vyskusam, potom dam vediet, ci pomohlo :D ... inak nie su 3 g vit C zbytocne vela? ... sak denna odporucana davka je omnoho mensia, prebytky aj tak vylucim mocom...zozeniem tie doplnky vyzivy vlekarni?

tinusska

RNG - 100 mg extraktu z hroznovych semien alebo
20 mg vinpocetinu, alebo
50 mg huperzinu - aj toto sa da zohnat v tvojich obchodoch?

RNG

ivusa, mimochodom, ja nikdy neodporucam lieky, ale len potravinove doplnky.
Nedaj sa vyrusit tym, ze maju formu kapsul ci tabliet, to nie su lieky ale len doplnky vyzivy.

RNG

ivusa,
lecitin odporucam kazdemu, ktory nechce byt castou statistiky, teda tych 52% co zomrie na nasledky zapchatych zil a z toho zlyhajucich jednotlivych organov.
Vitamin C, 3 gramy denne odporucam kazdemu na zlepsenie regeneracie v tele.
A pridaj k tomu napr
100 mg extraktu z hroznovych semien alebo
20 mg vinpocetinu, alebo
50 mg huperzinu,
a uz si urobila pre svoju pamat prakticky vsetko

ivuša

RNG, co z tych liekov by som mohla uzivat cez skuskove, na zlepsenie pamete, ulahcenie ucenia? ...velmi by mi to pomohlo :)

RNG

na pamat pomozu hlavne nootropics, v klinicky ucinnych davkach.
Lecitin, 2xtyzdenne lyzica(10 gramov)
Gingko 2x100 mg, 24% gingkolidov
vytazok z hroznovych semien 100 mg(90% pac)
Vinpocetin(10-20 mg)
Huperzin (50 mg),
CoQ10, 200 mg do 1200 mg(alzheimerovi pacienti)
rybacie oleje 3x3 gramy
curcumin 2x500 mg
ashwagadha 1 gram+
Resveratrol, 200 mg
Vitamin C a E, fosfatidilseldrin, choliny, GABA, noni, Goji, cucoriedky,....