Pamäť

Príspevok v téme: Pamäť
cintia

Vedel by niekto poradiť, čo pomáha na zlepšenie pamäti? V posledných mesiacoch zisťujem, že si často nepamätám ani to čo bolo včera, pri varení a pečení neviem čo som do toho dala, v obchode si nespomeniem čo chcem kúpiť a pod. Ťažkosti mám aj s vyjadrovaním, pri rozhovore ma nič nenapadá, neprichádzajú myšlienky. Mám 55 rokov, ale keď to takto pôjde ďalej, tak za pár rokov prídem úplne o rozum. Poraďte niečo.

papapi

naco sa ma ucit cudzi jazyk naspamat ked sa nevie poriadne vyjadrovat vo vlastnom jazyku, pri uceni sa cudzieho jazyka je zaklad aby sa vedel vyjadrit vo vlastnom jazyku a potom v cudzom, clovek si zapamata jemu blizke veci a nie cudzie, bolo by lepsie keby ste viac popisali vas problem

mischa

Odporúčam Qatro a Klíčkový olej z -odkaz odstránený- Qatro obsahuje až 40mg ginka + ženšen, koenzým Q10, vit.E a Klíčkový olej ti pomôže odbúrať stres, v ktorom podľa mńa si a ten ti tvoj problém ešte zhoršuje. Musíš trénovať pamäť rôznymi cvičeniami napr. lúštenie krížoviek alebo vybavovanie si nejakých čísel či udalostí, opakovanie prečítaného textu atd. Ak nebudeš pozorovať zlepšenie je treba sa poradiť s lekárom. Ale hlavne kľud, môže ísť o prirodzené stárnutie.

broňa

niekedy náhle zhoršenie pamäti môže mať napríčine ochorenie pečene, zvlášť keď píšeš, že máš ťažkosti s vyjadrovaním a hľadaním myšlienok!!

evik

mila cintia, v tvojom skusenom veku ludia uz maju tendenciu k oslabeniu kratkodobej pamate, ale ak ta to znepokojuje a mas pocit, ze ti to vadi v beznom zivote, navrhujem navstivit neurologa. drzim palce!

tachyon

Vyskúšaj systém prípravkov na zlešenie činnnosti mysle a pamate, je vhodný najmä pre ľudí, ktorí u seba pozorujú zníženie koncentrácie, oslabenú pozornosť, zníženú schopnosť učenia a zapamätania si a pochopenia štúdijných materiálov, spomalenú schopnosť rozhodovania sa. Obsahuje Ginko biloba, DMAE a Lecitin.
-odkaz odstránený-

vlado

Som v podobnom veku a mávam podobné problémy. ... O čom som to vlastne chcel napísať ? Už som zabudol. Ale vážne. Je fakt nutné poradiť sa s lekárom. Napriek tomu od istého obdobia si radšej zapisujem, čo nemám zabudnúť. Raz som sa pristihol, že používam dva poznámkové bloky. Do jedného píšem čo nemám zabudnúť a do druhého, kde som zabudol ten prvý blok...
Ale už vážne. Treba sa viac sústrediť, nerozptylovať sa. Snažiť sa zdravšie stravovať, viac ovocia, vychádzky v kľudovom režime a samozrejme navštíviť toho lekára tak či tak...

n

Odporúčam navštíviť lekára. Na zlepšenie pamäti je dobrá ginko biloba čaj, lekára treba navštíviť, lebo môže ísť začínajúce sa ochorenie.