Mandlovy olej na plet

Príspevok v téme: Mandlovy olej na plet
mandlovyolej

Chcela by som vas poprosit o radu, ako pouzivat mandlovy olej. Kolegyna mi poradila, ze treba po sprche este na mokre telo ponatierat male mnozstvo oleja a potom normalne utriet uterakom. Tak to tak robim, je to fajn, ale je to nelogicke pre mna, lebo olej sa s vodou nezmiesa a tym padom sa vodu nedokaze vstreba do pokozky. Na druhej strane si myslim, ze ak by som si ho natierala na utretu pokozku, tak budem velmi mastna a moja plet aj tak produkuje dost mazu. Viete mi poradit ako mandlovy olej spravne pouzivat na pokozku, ci sa da pouzivat aj na tvar a na vlasy? Dakujem.

Dankaaa

ja som dnes skusila na tvar aj som navlhcila ale velmi dlho sa mi vstrebaval, plet mam skor suchsiu, tak neviem kde bol problem, a to som si ani nedavala make up, ale trvalo to dlho kym sa vstrebal ten olej. Olej mam kvalitny bez prisad z lekárne

madlovy olej

Dakujem vsetkym za odpovede. Tak ja budem nadalej pouzivat na vlasy ako zabal sem-tam kokosovy olej a na plet mandlovy, aj ked nepouzivam ho na tvar, ale na telo. tvar mam velmi mastnu a bojim sa, ze by som sa este viac leskla. ale mozno skusim a budem milo prekvapena, ze sa nebudem lesknut viac ako z kremov. no ale to by som musela v lete dat najprv na tvar mandlovy olej a potom este aj krem s faktorom, tak teda neviem. a na chrbte sa mi robia akne, mam vela upchatych porov, tak sa bojim, ci nebudem este mastnejsia. preto mandlovy olej pouzivam vsade okrem chrbta. ale skusim a uvidim, mozno mi odstrani akne :-)

blond1

ten je ale veľmi drahýýýýýýýý! Ja si kupujem čistý, bez prísad 100% mandľový olej z www.natura-house.sk za 5,50€ 100 ml a dávajú k tomu aj pumpičku :-).

Marika17

Díky, ale konopný olej je určený na regeneráciu a upokojenie..., a viac vyhovuje mastnej pleti a nemá také hĺbkové hydratačné vlastnosti ako mandľový olej. Preto si myslím, a mám to otestované dlhodobo, že na suchú, dehydrovanú a šupinatú pleť a pokožku tela je najlepší a nie nadarmo zaradený medzi najvzácnejšie oleje práve mandľový olej.