zápcha, ako ju odstranit tipy

Príspevok v téme: zápcha, ako ju odstranit tipy
EliskaH

obcas zvyknem mavat zapchu,alebo tvrdu stolicu, problemy s travenim. Niekde na nete som citala,ako si domoct j pravidelnej stolici. Na ranajky si davam hustu kyslu smotanu /RAJO napriklad/,do nej trochu mletej skorice,lyzicku medu,dve lyzice orechov,hrozienka. Po pol hodine si spravim silny CIERNY caj do velkej salky, asi pol litra vody s troma sackami cierneho caju. Hned po vypiti tohto caju bezim na zachod (:. Tiez je dolezite dodrziavat zdravu zivotospravu,nejest vela masa a naopak, jest vela vlakniny. Takisto na zapchu je dobry GRAPEFRUIT, zjest ho cely s bielou supkou, velmi dobry na creva. Vyborne je tiez robit si ´jarnu´ a ´jesennu´ocistu klistirom,ktory si zavedieme do konecnika, a vyplachujeme creva s vodou /jeden a pol litra vody prevarime,nechame vychladnut na ludsku teplotu a pridame malu lyzicku citronovej stavy alebo jablcneho octu/. Dufam,ze moje rady pomozu vsetkym ktori to potrebuju, pekny den!

mirka 23

a vločky zaleješ vodou a rozmixuješ alebo variš? Alebo ako? Cornflaxy nejem...viem, že to nie je bohvie čo.
Chlieb so sodou? Tiež by som brala pekarničku, aby som si mohla piecť chlieb podľa svojich predstav...a s klasickou sodou bikarbonou? Tu moja mama pridavala tiež do všetkeho čo piekla...

kaciatko7

Mirka, pohanka ma zvlastnu chut, ani mne velmi nechuti, ja sa skor naprogramujem, ze mi to pomoze a potom to uz zjem, aj ked to neni buhvico. ale skus aspon tu ryzovu, ta je fajna so skoricou alebo vlocky, ale doma pripravena zmes, predtym som jedavala aj corn-flakes a ochutene vlocky, ale je to riadny bordel. ked uz aj do vlociek a cerealii pridavaju rozne E-cka a blbosti :(( tento vikend sa idem pokusit upiect chleba celozrnny so sodou, no dufam, ze to bude jedle :) tak budem jest na ranajky aj ten. Hlavne zmena, uz mi niekedy vlocky lezu hore krkom :)

kaciatko7

Mirka, ja sa to snazim striedat, namocene vlocky, rozne kase (z ryze natural, pohanky, len uvarit a rozmixovat ponornym mixerom, ochutit medom, skoricou, komu, co chuti a ked nemam na nic take chut, zjem jablko dve)
vcera som po dlhom case zjedla biely jogurt, mala som nan strasnu chut, no neurobila som dobre. neoddolala som, nejem nic zivocisne, tak preto tie chute :((

mirka 23

kaciatko, jogurt a mliečne veci mi nerobia potiaže aj ked sa snažim vyhybať týmto veciam, mlieko nepijem, syry len vynimočne...ale ja neviem, čo na raňajky, pečivo nechcem, ani mlieko, tak davam jogurt so semienkami.