alergia na morské prasiatko

Kycera

Králik a morča sú zaradené do jednej skupiny. Ak si doteraz nezareagovala, môžu za to antihistaminiká, ak nejaké berieš. Zareagovať môžeš aj neskôr, ale aj nemusíš. Robíš to dobre, tak sa len pekne testuj aj ďalej.
Prajem Ti však, aby si na morča alergiu nemala a ani nedostala. : )

Alergicka

Uz som hladkala morcatka ale nebolo mi nic, no uvidim nechcem riskovat. Naozaj dakujem potom napisem ako som sa rozhodla.

Kycera

Alergička,
nemáš začo! : )
Čistička vzduchu je dobrá, ale tá čistí VZDUCH od baktérií, vírusov, prachu, dymu,... a alergénov.
V tomto prípade POMOŽE tak, že nebudeš vdychovať "inhalačný alergén" - moč morčaťa po vyschnutí, ktorý sa spája s prachovými časticami. Aj časté čistenie klietky pomôže.
Ty sa ho však budeš aj dotýkať. Moč sa nachádza aj na srsti ! A alergény obsahujú aj sliny morčiat!
Berieš lieky na alergiu?

Alergicka

Ahojte. Mam dost silnu alergiu na zajace, mozem mat taku alergiu aj na morcata lebo by som jedno chcela. A neviete ze keby som to morca aj kupala alergia by sa prejavila? Uz som s jednym bola hodinu, hladkala som ho a nic. Ale neviem. Dakujem za odpoved.

Alergicka

Ahojte. Mam dost silnu alergiu na zajace, mozem mat taku alergiu aj na morcata lebo by som jedno chcela. A neviete ze keby som to morca aj kupala alergia by sa prejavila? Uz som s jednym bola hodinu, hladkala som ho a nic. Ale neviem. Dakujem za odpoved.

Morcavdome

Ja mam alergiu na morske prasa, co ma uprimne dost mrzi, pretoze zboznujem zvierata a konecne sa jedno vytuzene dostalo do nasho domu. Prve dva tri mesiace bolo vsetko okej, ale neskor som zacala mat nadchu, ktora neustupovala. Tri mesiace som skusala rozne lieky, rady lekarov a nic mi nepomahalo. Po uplnom obmedzeni styku s morcatom (vystahovali sme ho do miestnosti, kde ja chodit nebudem), sa mi stav omnoho zlepsil az ,,vyliecil,,

Morcavdome

Ja mam alergiu na morske prasa, co ma uprimne dost mrzi, pretoze zboznujem zvierata a konecne sa jedno vytuzene dostalo do nasho domu. Prve dva tri mesiace bolo vsetko okej, ale neskor som zacala mat nadchu, ktora neustupovala. Tri mesiace som skusala rozne lieky, rady lekarov a nic mi nepomahalo. Po uplnom obmedzeni styku s morcatom (vystahovali sme ho do miestnosti, kde ja chodit nebudem), sa mi stav omnoho zlepsil az ,,vyliecil,,

jajkafr

peter
každá alergia je do určitej miery nebezpečná... záleží od toho aká silná je... niekto pri alergii len kýcha a smrká iný dostane astmatický záchvat alebo anafylaktický šok...