Strata čuchu a chuti

Príspevok v téme: Strata čuchu a chuti
Artyty

...uz dlhsie mam nadchu, sice nic extremne hrozne, ale nedari sa mi jej zbavit...nekycham, neslzia mi oci, len v nose mam husty hlien, ktory sa mi sice dari vysmrkat, ale mam pocit akokeby som mala vo vnutri napuchnuty nos, lebo sa mi nosom zle dycha...problem je, ze uz viac ako tyzden nic necitim!!! ani vtedy, ked sa naparim alebo nos preplachnem vincentkou a je relativne volny...niekedy sa mi pri nadche stalo, ze som nic necitila, ale tak 2-3 dni a aj to pri totalne zahlienenom nose...teraz uz mam vazne obavy, ze sa mi ten cuch hadam ani nevrati!!!! mate niekto skusenost alebo dokonca radu prosim???

X-tina

Ahoj Artyty,
keďže zažívam to isté, rada by som sa spýtala, ako to s tým čuchom dopadlo? čo ti pomohlo a ako dlho trvala liečba. Veľmi by mi to pomohlo.
Ďakujem

Rišo

Vie mi niekto poradiť? Mám problém s čuchom a chuťou. Cítim to, čo iní necítiaa ak aj cítia, tak ja to cítim výrazne. Niekedy cítim v nose a aj v ústach divné chute a pritom som nič nejedol také.

voňavka

Ďakujem Ivka 1 aj RNG, už mi s tým treba niečo robiť, najprv skúsim nosiť okuliare nižšie, na chrupavke nosa, lebo tie kosti pod nimi ma až boleli od chladu, keď ich mám vonku, potom skúsim medicínky. Môj doktor mal názor, že či mi čuch chýba?!,tak som to nechala ale chýba mi veľmi. Dúfam, že sa mi to upraví. Asi o 2 mesiace dám správu, či to boli tie perfektné okuliare alebo už starnem, či čo.

Ivka 1

Voňavka ak cítiš prenikavé pachy - chemické riedidlá leptajú sliznice, dalo by sa ešte pomcť kvapkaním aloe spraya a propolisom a uzivanim vitaminu A,E,ktore maju vplyv na obnovu sliznic. Pre podrobnejsie info mi mozes napisat na mail.

RNG

Skus doplnok zinku, ten ma nejak naokolo nieco spolocne zo zrakom a cuchom.
Davka 30az 50 mg denne.
Samozrejme ak mas nejaku aktivnu infekciu v prinosnych priestoroch, tu treba vynicit tiez, napr kvapkami roztoku citricidalu.
Ak je to viralna infekcia, tak zaberie koloidna strieborna voda, kvapky do nosa viackrat denne.

voňavka

Mám problém -strata čuchu.Zvláštny je v tom, že cítim riedidlá a plyny, necítim pach psa, zhorené buchty aj ked stojím vedľa,ani vlastné telo. Vôňu krému na tvár cítim iba s rukami na nose.Môže to byť z alergie, alebo aj odkedy nosím okuliare?-taký studený obklad na nose od rána do večera môže mať vplyv na jemný opuch vnútri nosa, keď aj ináč som citlivá na chlad? Má niekto podobnú skúsenosť a pozná/asi/ prognózu? Ďakujem

jajazajo

Ahoj Artyty.
Mam 37 rokov a zacalo to presne tak isto ako u Teba. Som celorocna alergicka. Tiez mam stale akoby napuchnuty nos a tazko sa mi dycha. Horsie je to ze ja som prisla o cuch pred 10 rokmi a moja doktorka nosno krcna mi povedala ze ked niekto strati cuch viac ako na 3 mesiace je prakticky nemozne aby ten clovek znova citil. Ak necitis len obcas skus hladat pravu pricinu chod na alergologicke testy, mozes mat alergiu na prach aj roztoce a potom mas vlasne problemy cely rok. Nezanedbavaj to lebo dopadnes ako ja. Ahojki

Artyty

skusim si to posunut...mozno niekto poradi...
btw. vratila som sa od lekara a pravdupovediac ovela mudrejsia nie som...zobral ster, predpoklada, ze budu nutne dalsie ATB a asi je to nieco ako chronicky zapal dutin...

karioll

artyty
ved ja ti nechcem zle.zavisi od lekara ako sa k tomu postavi,nie je predsa normalne aby si mala dlhodobo take problemy.tak chod k inemu orl.a daval by som si pozor na vselijake volnopredajne pripravky

Artyty

karioll, prosim...ja predsa necakam, ze prejde sama...ale nie je liecenim nadchy aj naparovanie, vyplachy nosa, zvyseny prisun vitaminov, selenu a zinku, horuci caj, med? uprimne, ty s nadchou hned utekas k lekarovi? to, ze nieco nie je v poriadku predsa zistis az po istej dobe...o.k. teraz to trva cez 2 tyzdne(tak asi to nie je bezna nadcha), tak idem k lekarovi...fakt je liecenie iba napchavanie sa ATB?