Má 30 a žije s rodičmi

Príspevok v téme: Má 30 a žije s rodičmi
melany

Priateľ má 30 rokov, zachviľu 31 a stále žije s rodičmi. Zdá sa mi to divné a vadí mi to. Mám pocit, že jemu to tak vyhovuje a nechystá sa osamostatniť. Keď prídeme ku nim domov, tak sme spolu v detskej izbe. Detskej! Znie to smiešne. Už som sa s ním o tom aj rozprávala, ale tvrdí, že nemá peniaze na to aby platil byt a všetko ostatné. A to nie je pravda. Zarába slušne, 850e mesačne má a v novembri mu majú zvyšovať plat. Veď koľko ľudí zarába oveľa menej a dokážu vyžiť. Neviem čo mám robiť. Ľúbim ho ale neskutočne mi to vadí, veľakrát rozmýšľam či ten vzťah vôbec niekde speje, keď z jeho strany je to vždy rovnaké. Sme spolu 2 roky.

eternelle

ja vyjadrim svoj nazor - tiez ocenim, ak sa muz osamostatni a je schopny sa postarat sam o seba, neobtazuje svoju matku spinavym pradlom a hladnym bruchom, ale dokaze si vyprat a navarit SAM! ved ako sa moze zena spolahnut na niekoho, kto visi v 30tke na maminke? nejde tu o zlatokopectvo zien, ako daktori pisali... ide tu o to, ze dospely clovek by sa mal ozaj spravat ako dospely.. a ze sa budem vediet viac spolahnut na partnera, ktory neskape od hladu, ked sa vzdialim na pol dna prec... nevravim, ze musi dokazat varit nejake extra jedla.. staci jednoduche, co bude jedle a zdrave... v muzovi, co visi v 30tke na rodicoch vidim dieta, nie dospeleho...

sweetjane

No asi mu je pohodlnejšie bývať s rodičmi ako sa osamostatniť. Asi si zvykol na určitý štandard ako je mamina navari uperie a poperie. No ide aj o to aký máte Vážny vzťah. Tak skus sa ho spýtať či by nechcel stebou žiť len vy dvaja nie?

heaven

darika, prave na to som narazal v min prispevku, ze nechcem domacu putku... Chcem byt jej oporou ale pozadujem to aj od nej. No nic, uz je to daleko oproti povodnej temy, Mne sa vztah s rodicmi velmi zlepsil ked som sa odstahoval...

darika

Hm hm.Pardon pani,nechcem sa vam do toho pliest,ale ak mozem,aj ja odpoviem na otazku.Kedysi zenam naozaj stacil manzel,deti,cakala ich kazdy den doma s obedom,vecerou,nevedela nic o svete,pretoze bolo stale co robit.Su ale uz ine moznosti,a aj zena chce nieco skusit a dokazat.Nielen sama sebe,ale aj...napr. svojmu manzelovi.Ved uz aj vy chlapy nechcete na nas robit,nosit domov peniaze,ale aj vy ste radi,ked aj ta zena trosku niecim prispeje,nie?

AdamKrt

heaven:

jednu taku som spoznal. Ale bola skoro 1000 kilometrov daleko, takze to bolo figu platne :)

A co je na tom, ked jej k spokojnosti stacia deti/manzel ? :)

heaven

Aj som jej svoje povedal, ona aj nejake ma, ale mam pocit ze prebrate odomna-aby som ju "akceptoval". Skor mam pocit, ze deti jej stacia k uplnej spokojnosti.

AdamKrt aj ja som si to myslel, ale po urcitom case to preslo. Chcem cielavedomu, sebavedomu a pracovitu osobu co nehlada za vsetkym problem...Su taketo zenske ,alebo som naivny?

129

heaven - to ma mrzi..a este ak ste spolu niekolko rokov, zbytocne zabite roky.
aj si jej povedal, ze mas iste ciele, ktore ta naplnaju a napr ze aj ona by si mohla najst nejake??

heaven

129 vystihla si to presne, prave s takou chodim, uz niekolko rokov, sedet a robit jej spolocnost a zacinam rozmyslat ako z toho von. To len tak na okraj...