Má 30 a žije s rodičmi

Príspevok v téme: Má 30 a žije s rodičmi
melany

Priateľ má 30 rokov, zachviľu 31 a stále žije s rodičmi. Zdá sa mi to divné a vadí mi to. Mám pocit, že jemu to tak vyhovuje a nechystá sa osamostatniť. Keď prídeme ku nim domov, tak sme spolu v detskej izbe. Detskej! Znie to smiešne. Už som sa s ním o tom aj rozprávala, ale tvrdí, že nemá peniaze na to aby platil byt a všetko ostatné. A to nie je pravda. Zarába slušne, 850e mesačne má a v novembri mu majú zvyšovať plat. Veď koľko ľudí zarába oveľa menej a dokážu vyžiť. Neviem čo mám robiť. Ľúbim ho ale neskutočne mi to vadí, veľakrát rozmýšľam či ten vzťah vôbec niekde speje, keď z jeho strany je to vždy rovnaké. Sme spolu 2 roky.

eternelle

ano, zalezi na cloveku, mas pravdu. ale povedz mi - kolko existuje muzov, resp. mladych muzov, byvajucich u rodicov, ktori povedia matke: nechaj pranie/vysavanie/varenie dnes tak, spravim to ja? drviva vacsina (ak nie vsetci) netusia o domacich pracach nic. a tak to pokracuje az dovtedy, kym su pri maminke... osobne poznam pripad jedneho 34rocneho, co byva na prenajatomm byte, kde maju autom. pracku, ale svoje spinave zvrsky nosi prat domov mame!! v zivote sa tej pracky nechytil!
a tym prispevkom predtym som chcela poukazat na to, ze ked je clovek mimo rodicov, tak sa skor nauci postarat o seba, ako ked sa o veci staraju rodicia...

jajka001_

my ked sme boli este slobodni a byvali sme spolu tak sme sa o domacnost viac delili, aj ked mi ochotne nechaval co sa dalo, ale pomahal. ked som ostala na materskej mi pripadalo normalne ze taham vsetko ja. teraz uz pracujem a tak ako je to zauzivane, to uz nestiham, takze nemam taky poriadok, co uz. ale keby som bola s niekym este za slobodna a vidim ze doma ani prstom nehne, tak si to rozmyslim.
ale tema je o inom, iste :)len tu bolo cosi spomenute k tomuto
k teme len tolko, ze by som sa divala ci ma snahu nieco riesit alebo nie, mozno ten vztah ani neberie vazne

darika

jajka,u teba je to trosku ine,su matky,ktore by pre dieta urobili vsetko.Ci ma 5 alebo 50,stale je to pre matku dieta.Ona ho nechce zatazovat,ak manzel pracuje a vidi,ze to mozes urobit ty.S tym je tazko nieco riesit,pretoze vam tam zavadzia ona.My sme zacali byvat hned sami,nikto sa nam do toho nemontoval.Ale aj teraz ked svokra pride a manzel umyva pred nou riady,necha ho.Jej sa to skor rata,ze sa vie postarat.Ale tvoj manzel moze mat prednosti zase v niecom inom.Ja som napr doma,nepracujem,tak tiez nebudem od manzela ziadat,aby upratoval,ked to mozem robit ja.
Tu ide len o to,ze niektori ludia nevedia pochopit,ze ked chlap byva s rodicmi,neznamena,ze sa o seba nevie postarat.A co chlap,ktory zije len s priatelkou,manzelkou a tiez sa necha obskakovat?Ci to robi za neho matka,alebo manzelka.Tam nie je rozdiel?Ved je to jedno s kym byva.

jajka001_

darika, ja viem, ale ide o to, ze ja zijem so svokrou, a cokolvek s muzom riesime, miesa sa nam do toho :( a potom to nie je o tom medzi mnou a nim , ale medzi mnou a nou. ale musim povedat ze manzel ked fakt treba, tak sa posnazi, v ramci svojich moznosti :) nie je to nieco, co by ma zas tak strasne trapilo, ze by som bola ochotna sa kvoli tomu stale hadat s dvoma ludmi pre ktorych som potom niekto kto ich buzeruje

darika

jajka001
Prepac,ale trosku bola chyba aj v tebe.Moj manzel vyrastol s dvomi sestrami,ked sme sa nastahovali do svojho,nevedel ani riad umyt.Ja som ale pomalicky od neho ziadala,ci by mi nepomohol.Bola som v tom case tehotna a tak mi pomahal.Vysavac drzal prvy krat v zivote az po svadbe.Ale chytil ho.A nema problem ho chytit ani dnes.Vieme si to rozdelit.Mame velky dom,on vysava,ja umyvam...Syn si uz teraz po sebe musi veci ulozit,oblecenie na miesto a svoju izbu upratat.Nepaci sa ti na svokre ako vychovala manzela,ale ty robis to iste so synom.Mala by si ho zacat trosku ucit.
V tejto teme sa spomina chlap,ktory zije s rodicmi.Ma 30 a ma nasetrene.To je ina vec,ale aj tak v tom nie je nic zle.Ako pise AdamKrt,zalezi na cloveku,nie na tom co ma.A co potom ti,ktori ziju cely zivot u rodicov-svokrovcov?To sa teda tak isto musia nechat obskakovat?Ak sa chlap vie o seba postarat,nezneuziva matku na veciach,ktore si moze urobit sam,ja osobne na tom nevidim nic.

AdamKrt

Len sa divim, ako nechate so sebou zametat.

Iste - ak clovek robi s partnerkou pol na pol, tak jej pomaha. Ak vsak robi viac partner a partnerka by nerobila nic a este chcela po partnerovi, aby robil aj domace prace, tak to uz je o niecom inom.

Osobne nemam problem ani varit, piect, upratovat, vysavat atd atd. Predsa jeden neni druheho otrok, aby nanho drel. Robotu si treba spravodlivo rozdelit.

jajka001_

ja som vyrastala v rodine, kde sa muzi obskakovali. bola som presvedcena, ze u mna to bude inak. moj frajer by bol mozno schopny sa nechat prevychovat, keby sa mi do jeho prevychovy nemiesala svokra s tym, ze - ona by to na mojom mieste po nom upratovala, lebo ho lubi. pritom je taka leniva, ze ledva uprace po sebe. takze ak nechcem aby to vyzeralo u nas ako v chlieve, musim to upratat ja. ked chcem po manzelovi cokolvek, co zavana tzv zenskou pracou, odmietne to s tym ze je to moja praca. a kedze poznam chlapov a viem ze 90 percent heterochlapov je takych, tak som normalna klasicka zena obskakujuca muza. ale na druhej strane, on si aspon splni tie muzske povinnosti ohladne rodiny. a zas tej prace okolo neho nie je zas tak vela. a ved sme manzelia, partneri, slubili sme si starat sa o seba navzajom.
hm a moj syn bude tiez asi rozmaznany. nevesta ma bude neznasat :D circle of life

AdamKrt

eternelle:

a ako suvisi to, ze niekto byva u rodicov s tym, ze nevie varit, prat atd ?
Miesas hrusky s jablkami... ;-)

Proste je to byvanie, ako akekolvek ine, ked vidi clovek, ze napr. mladi kamarati byvaju spolu, maju spolubyvajuceho. Ako sa to lisi ? Zalezi na cloveku a nie na tom, u koho byva...

karioll

taky matkin cecok bude ceckom cely zivot a ta zena resp.partnerka bude cely zivot bojovat s jeho matkou a ked matka umrie,tak s jej sposobom vychovy.na 2.strane treba uznat,ze vela zien je tak tupych,ze im vyhovuju infantilny muzi