už som na tom zle

Príspevok v téme: už som na tom zle
rotulite

Pozdravujem ..... v poslednej dobe sa mi strašne nedarí. Večinou robím s komáara somára ale toto je už myslím že važne. Stratil som zamestnanie, topím sa v dlhoch a neviem ako ešte takto vydržím. Prácu sa mi nedarí pozháňať aby som nejako mohol splatiť dlhy - som na všetko sám nemám sa ským porozprávať nikto nechce pomôcť. Už som pomýšľal aj na zobratie si života .... len potom by to malo asi neblahe dosledky na rodinu (ktorá nevie o všetkom). Neviem čo kde a ako. Som už na pokraji nervov.

crossetdante

Tiez suhlasim s Breza 77, tiez som okusil ako pubertak dost drsne dno a okrem jedneho cloveka nikto neveril ze sa z toho dostanem. Ono ludia vacsinou cakaju ako na porazku na nejaku vec co ich zmeni. Ale ty sam si mozes spravit zivot taky ako len chces ty. TY SAM. Stoji to vela sily a namahy ale ked naozaj chces tak sa to da hocikedy a nemusis cakat na kopanec do riti. Ten si musis dat sam. A potom budes na seba hrdy

ivana4837

Úplne súhlasím s východniarkou a ženou pod prezývkou breza77,

kto chce naozaj zmeniť svoj život ho dokáže zmeniť,...len netreba sa poddávať...vieš koľko ľudí je na tom ako ty a aj oveľa horšie,majú decká,sú vážne chorí a pod.,

...viem človek,keď sa cíti zle a nemá ho kto vypočuť je to ťažké,niekedy potrebuje dostať len von myšlienky,ktoré ho trápia,ale ty si doteraz nemal priateľov???A čo rodina určite by ťa aspoň vypočuli,ale riešenie musíš nájsť sám!!!

VIEM,ŽE SA TI TO PODARÍ!!!

breza 77

ja som ostala pred rokmi sama s dvoma detmi ,prestahovala som sa do podnajmu 300 km od povodneho trval.bydliska ,deti nova skola,dcera bola v poslednom rocniku zs,ja bez prace a s holou ritou,vies co som urobila ,stanovila som si poradie veci,ktroe musim urobit,1.urobit tak podnajom s tych skromnych veci ,aby sa deti aspon trochu citili doma,2.praca a chodila som od dveri k dveram, a pozitivne myslenie,lebo som bola 14 rokov fyz a psych tyrana,sloboda a pokoj ,pohlad na moje deti bol tak silny a zacalo sa zlepsovat,pracu som vymenila asi patkrat.medzi tym sa zacala zlepsovat fin.situacia,deti zacali studovat strednu, uplynulo od tohoto okamihu 13 rokv,dnes byvame v nasom byte,zacala som podnikat,dcera je prihlasena na doktoranske,syn spromoval bc a ide dalej,tiez som musela zobrat vysoky uver na kupu bytu,vsetko chce svoje poradie a cas,tak nenariekaj a neziadaj nikoho o radu,predovsetkym zacni od seba,pozri co je v tebe dobre a tym zacni,pozitivne myslenie je velmi dolezite,a ze si sam,je to normalene,ked to vsetko zacnes riesit,budes na seba tak hrdy ako ja,pretoze fnukat a ziadat pomoc od inych to dokaze kazdy,ale zacat od seba a zvladnut to sam uvidis,ze aj pomocna ruka pride a mozna vtedy,ked uz to nebudes potrebovat,ver hovorim zo zivota,moje deti musia zvladat prekazky v zivote sami,ale vedia,ze maju mamu,ktora ich vypocuje,ale urcite nepolutuje ,ale nasmeruje a oni sa sami rozhodnu,lebo uvedom si ,ze co urobis,za to nesies aj plnu zodpovednost a nemozes nikoho obvinit,iba ak seba...drzim hlavu motto..pokial nejde o zivot nejde v podstate o nic a vsetko sa da riesit..

vychodniarka

ved dolu si pisal, ze v bb...clovece, v tejto dobe ti nepomoze nik, sam sa musis obracat, nesediet na zadku za netom ale behat po meste a hladat..ides od dveram k dveram..ale aj do nich vojst-haha for :)

ivana4837

esmeralda,

máš pravdu našťastie nie som z východu,lebo tam je život strašne ťažký,...už celé desaťročia odtiaľ ľudia aj celé rodiny utekajú za prácou...

Pre muža je vždy ľahšie ísť mimo domova pracovať,žena iba ak je slobodná a bezdetná si to môže dovoliť!!!

Ale toto je problém,ktorí musia riešiť politici...pritiahnuť investorov aj na východ,inak budú ľudia odtiaľ neustále nútení utekať za prácou do iných regionov,štátov...

ivana4837

To máš pravdu 50 a viac roční to majú oveľa ťažšie,ale treba zohladniť profesiu,vzdelanie,zdravotný stav,atď....Ak má otec dobrý zdrav.stav,je šikovný vo svojej profesii a ochotný za prácou dochádzať....

esmeralda

ivanka, ty urcite nie si z vychodneho slovenska!!! nie kazdy z vychodu, keby aj neviem ako chcel pracovat, sa moze len tak zbalit a ist si hladat pracu v bratislavskom kraji. teraz je situacia naozaj tak vazna, ze je problem najst si aj brigadu.

sandy21

rotulite, tie tvoje dlhy mozno nie su nic strasne, iba tebe sa to tak zda. mnoho podnikatelov ma dlhy a ludia vobec ziju na uver.
skor sa tes, ze si sam, ze nemas este rodinu, ktorej by sa to tykalo, napr. malolete deti.
ked sa pozviechas, aj rodina bude, hlavne to nevzdavaj kvoli takej hluposti ako peniaze.
a radsej sa zamysli ako si sa do dlhov dostal, aby sa to uz neopakovalo