Problémy s nosnými mandľami

Príspevok v téme: Problémy s nosnými mandľami
a-2

môj 5 ročný syn má zväčšenú nosnú mandľu, ťažko sa mu dýcha na nos, zápal dutín mal však iba raz, ušiek ani raz, v noci chrápe hlavne keď je nachladený, nádcha trvá aj 2-3 týždne, hlavne zatekanie hlienov /dávame Sinupret/. Myslíte, že je potrebné pri každej nádche /ak je takýto priebeh, niekedy sa k zatekaniu hlienov pridruží aj kašeľ-odkašliavanie/ navštíviť lekára a brať antibiotiká. Je riešením vybratie nosnej mandle, dosť sa toho obávam, alebo sú aj iné riešenia. Kto má aké skúseností!

jaja

mám ísť s malým vyberať nosné mandle, mali sme zápal stredného uška +mastoiditídu /čož bolo hrozné/!!!...len sa bojím aby nenastali nejaké možné komplikácie, krvácanie a pod. že vraj sa to dá nejako zahladiť diamantom či niečím takým??? má s tým niekto skúsenosť, lebo nedávno mi známa volala, že v madarsku teraz operovali jedného chlapčeka /výber nosných mandlí/ a na následné krvácanie zomrel!!!! tak som z toho neskutočne vystrašená!!!

JANA_15

PORADI MI NIEKTO?Mojmu synovi/7r./sa takisto potvrdil streptokok pneumonis+zlaty stafylokok,ale kedze nic ine okrem nadchy a kasla mu nie je, ATB neberie len biseptol.Myslim si vsak,ze ak by som mu nedala urobit vyter,teda na moje poziadanie,tak by som o tom ani nevedela a takisto lekar.Zaujima ma teda,ci je ten streptokok vazny a co mozem ocakavat,ak nedostal atb.DAKUJEM!

ethel

dusan001: rhinocort nie je na haemophilus parainfluenzae...možno chcela len aby sa uvolnil noštek...Očkovanie-každý má na to svoj názor..Prečo?-lebo vakcína je na určité "druhy" ale dostať môžeš aj tak iný "druh".....môj subjektívny názor,poznám ludí čo sa dali zaočkovať a nevedeli čo je chrípková epidémia,ale poznám ludí,ktorí aj napriek očkovaniu chrípku dostali...ja sa očkovať nedávam...

colina

Dcerka mala kždy mesiac antibiotika a po odstraneni nosnej mandli je to super neporovnatelne lepšie.Po zakroku prišla lekarka zamnou a oznamila mi že to bol spravni krok pričom 1/3 bola mandla a ostatne hnis.Mandla časom dorastla ale dcerka sa medzičasom naučila smrkať takže už nemame s tym problem.

dusan001@post.

aj mi máme 7 ročného syna,u ktorého som čírou náhodou zistila, že v noci chrápe. tak som s ním navštívila krčné odd.tam mu urobila p. doktorka výter a poslala nás na snímok nosných mandlí.tie má v poriadku, ale z výteru sa mu potvrdil streptococcus pneumoniae. dostal penicilín, ale ten pomohol len kým ho užíval. potom sa mu urobil daľší výter a znova sa mu potvrdil tento raz bacil haemophilus parainfluenzae.teraz mu predpísala p.doktorka spray do nošteka-rhinocort32.zatiaľ je v pohode, berie ho 2 týžden.náš detský lekár neodporúča očkovanie i napriek tomu, že nám ho p. doktorka krčná odporučila. nevie prečo, malí by mal potom možno pokoj už od streptokokov.

ej

Ešte som niečo zabudla čo sa týka celkovej anestézie. Nie je to iba preto, aby dieťa netrpelo, ale aj kôli kvalite zákroku. Pri celkovej anestézii používajú doktori moderné prístroje kameru aby to vedeli presne vyčistiť a laser na zastavenie krvácania. Nie je to iba štikanie naslepo, čo u väčšiny prípadov zase dorastie. A dieťa trpelo úplne zbytočne.

ej

Ja som bola so 4,5 ročným synom na výbere nosnej mandle v celkovej anestézii, tiež som dlho zvažovala či ísť, ale teraz viem, že to bolo správne rozhodnutie. Bolo to v auguste 2006 a odvtedy nebral antibiotiká, predtým zhruba každé dva mesiace. Treba určiť správnu diagnózu, ak si nie ste istí, navštívte viacero doktorov a ž potom sa rozhodnite, aj na internete nájdete veľa informácií, ktoré Vám pomôžu pri rozhodovaní. A hlavne!!! netrápte svoje deti vyberaním mandle bez celkovej anestézie. Nikde vo vyspelých krajinách to už tak nerobia, ani u nás asi už iba na Kramároch. Je veľa dobrých kliník, kde to robia už iba v anestézii. Ja som bola na jednej takej v Piešťanoch a bola som spokojná aj malý nemá z toho žiadnu traumu.

milli

Ja som mal takéto problémy vďaka alergie. Nemohol som kvôli tomu niekedy ani zaspať. Potom sa mi to samé upravilo. Dnes nemám žiadne problémy. Ale u syna to môže byť iný prípad.