Preco je na mna zla?

Príspevok v téme: Preco je na mna zla?
Angelina87

S priatelom mame super vztah, vsetko nam klape a velmi si zelam, aby to tak zostalo. On ma este jednu sestru - s tou si velmi rozumiem, lebo sa uz aj trosku dlhsie pozname zo skoly a tiez ma aj brata.
A prave tam je kamen urazu. Priatelka jeho brata ma nema rada. Mozno to posudzujem nejako neobjektivne, ale vzdy ked sa objavim u nich doma, zazera na mna, ako keby som im tam prisla robit vsetkym zle, alebo vykradat chladnicku, proste ide z nej velmi vela negativnej energie a uz si to vsimol aj priatel. On to radsej nekomentuje.
V poslednom case tento problem ale nabral aj trochu novy rozmer. Coraz viac rozmyslam o tom, ze ona je v skutocnosti lepsia, sikovnejsia atd. ako ja. Skutocne, ona je krasna, stihlucka, skvela sportovkyna, vyzna sa do umenia a ja som looser, ktory nevie dokopy nic (to hovori moje sebavedomie a zdravy rozum je ticho, namiesto toho, aby sa priznal, ze uzasne hram na klaviri, spievam a pisem genialne poviedky a popritom skudujem nieco uplne ine a ide mi to ). Proste stale myslim na to, aka je ona super a ja som najvacsi LOOSER a uz mi z toho kvapka na karbit.
Nemate nejake rady ako to mam vyriesit? Dakujem krasne :)

Catherin

Boze Anglelina. To, ze je stihlejsia predsa vobec neznamena, ze je lepsia jak ty! Kde si dosla na nieco take, ze najlepsi je ten, kto je najstihlejsi ci najkrajsi?? Tvoj priatel vie, preco si vybral prave teba a nie nejaku superstihlu krasotinku co ma v hlave vymlete a zazera na druhych, pretoze sa citi lepsia. Vyprdni sa na nu. Nikdy sa nebudes pacit vsetkym ludom na svete. Vzdy budu taki, ktori ta budu mat radi, aj taki, ktorym z nejakeho dovodu nesadnes. A tvoje sebavedomie, je treba na nom pracovat. Kup si prip. nejake knizky a opakuj si kazdy den co je na tebe pozitivne a preco ta maju druhi ludia radi.

hmmhmm

Možno si jej nesympatická bez akejkoľvek príčiny...môžeš byť akokoľvek super, ale niektorým ľuďom proste nesadneš a ani na to nepotrebujú príčinu. Nechaj to tak a nerieš to.

doubledog

hlavne si uvedom, ze cele je to iba v tvojej hlave, ona je v tejto situacii iba zrkadlo.
bud jej vdacna a vyuzi to pre svoj prospech.

na zrkadlo sa tiez nenaseres, ked ti ukazuje jebaky :)

ono to funguje tak, ze na inych ludoch nas hneva to, co mame sami v sebe nevyriesene.

mellinda

Ja si skor myslim, ze ona je ta, co ma nizke sebavedomie. Ona je mozno krasna, stihla, atd. ale vo svojom vnutri zaroven neista. U tohto typu ludi je taketo navonok neprijemne spravanie a "udupavanie" toho druheho kadejakymi poznamkami akymsi obrannym reflexom. Skor nez ty nejak aj ked nepriamo zhodis ju, ona sa na teba skaredo pozrie s akoze sebavedomym pohladom a to ta ma zastrasit. Mozno v tebe vidi konkureciu u rodicov tvojho priatela, boji sa, ze teba budu mat radsej, ze si skratka na jej uzemi. Zobrala to ako nejaky druh sutaze. Ale na tvojom mieste by som bola uplne kludna, neries to, aj tak to ide mimo teba. Nie je to priatelova pribuzna (zatial), moze ti byt ukradnute, ako sa k tebe sprava. Bud sama sebou, naopak k nej bud ty mila, usmievaj sa na nu, pytaj sa ako sa ma atd. Nedaj na sebe poznat, ze ti je jej spravanie neprijemne, alebo ze sa nebodaj citis menejcenne. To ju dopali uplne najviac.:)

usiko

angelina,

a preco je na teba zla? lebo ma mozno nizke sebavedomie,alebo nevyrovnana, nestatsna, maju problemy vo vztahu atd....kopec moznych pricin.......toto ta nenapadlo? ludia, ktori maju zdrave sebavedomie,a su spokojni, nie su zli, nemaju potrebu ublizovat, lebo su stastni....vidis, ona s niecim vo svojom zivote nie je spokojna a aj tak ta dostala...tak sa moja, nedaj a bud sama sebou , sebavedoma a spokojna....

usiko

Sngelina,

nevyriesis to, lebo sa to vyriesit neda....ja som mala podobne pocity z priatelovej matky a sestry, .....ja viem, neda sa nevsimat si ju, ale nepozeraj sa na nu, ked tam ides, pred navstevou sa pozri do zrkadla apovedz si>\SOM JEDINECNA SEBESTACNA BYTOST, KTORA MA SVOJE KVALITY, POZITIVA A SILNE STRANKY. MAM PRAVO NA SVOJE NAZORY, ROZHODNUTIA, POSTOJE A MYSLENIE. SOM DOBRA A LUDIA BY SI MA MALI VAZIT.//

no potom , ak tomu fakt uveris /mozes si to hovorit aj kazdy den rano a vecer/, by ti to nemalo robit problemy....

vies, ono to je normalne, ze obycajna zena sa pri modelke citi zle, ale tvoj priatel je s tebou a to znamena, ze ta lubi......takze skus trochu viac sebavedomia a bude to.....

alebo este jedna vec- vyhybaj sa stretnutiu s nou, priatelovi vysvetli, ze ste si nesadli a nemate sa rady, teda nema vyznam aby ste sa vidavali.....ja som to tak spravila s priatelovou mamou a sestrou a idem tam, len ked ja sa citim dostatocne silna, priatel to respektuje no a ja som spokojna.....

sway

Je zle budovat svoje sebavedomie na nazore druhych.Porovnavat sa s ostatnymi nie je na skodu,ale malo by ta to skor posuvat ako ubijat.Tzv zdrave sutazenie.Zober si z toho to dobre,objektivne zhodnot v com je lepsia a ak ta to depta a mala by si potrebu sa jej v niecom vyrovnat,smelo do toho.Mozes jej aj trochu zalichotit,napr ze ma super postavu,ci ti nepomoze s tou tvojou a este sa mozte stat aj kamaratky.Ak je naozaj hnusna,nestoji zato aby si sa kvoli nej trapila.

crossetdante

Riad sa jednoduchou zasadou: Kto ta pochvali ak ty nie sama. A podla mna je najhorsie ak clovek potapa sam seba. Potapanie nechaj na druhych