anonymne listy

Príspevok v téme: anonymne listy
wifi

Zdravim, viem, ze tato tema sa tu velmi nehodi, ale myslim, ze je to najrychlejsia cesta, ako ziskat nejake odpovede. Problem vznikol niekedy v jeseni, kedy nam prisiel domov prvy anonym, v ktorom stalo: \"davajte si pozor na manzelku!\" Moj otec je velmi ziarlivy clovek a doma sa nasi kvoli tomu casto hadaju. Moja mamka je zase obetavy clovek az az a ruku do ohna dam za to, ze sa nicim takym voci nemu neprevinila (takto to tu prosim nerozoberajme, ze by to mohla byt pravda). Skor on je ten, o ktorom by som povedala, ze by mohol za niekym chodit, kedze nie je casto doma a tu ide a hentam ide a mozno je niekde uplne inde...ale to mi je jedno. ide mi o spravodlivost! obhajit mamku a vypatrat osobu, ktora nam strpcuje zivot...nedavno nam prisiel uz treti takyto anonym a tentokrat to bolo pekne v obalocke a uz aj presne adresovane menovite mojmu ocovi. mame podozriveho, resp. dvoch podozrivych ludi, ale nemame dokazy, ze to mohla byt ta dvojica...snazili sme sa overit si pismo, ale ak to boli oni, tak to dali napisat zrejme tretej osobe. ako postupovat v takomto pripade? je to urcite osoba, ktora zije blizko (zrejme rovno na nasom dvore), lebo to hodi do schranky len vtedy, ked vie, ze oco je doma a mamka doma nie je (takze to vyberie zo schranky on), dalej vie, ze chodi na ryby a nocne (vraj vtedy chodi moja mamka na nocne vylety, co je smiesne, lebo som vtedy skoro vzdy doma). Moj otec je ziarlivy a hlavne ked si vypije, tak vykrikuje mamke vselijake veci a vsetko to pocut von...steny su tenke...takze ta osoba nebude byvat daleko. Co s tym? ma to uz unavuje prizerat sa na to, ako sa rodicia hadaju kvoli niekomu, kto nam chce evidentne ublizit...ked dosiel nedavno NN list, oco sa snazil byt kludny, ale vnutri ho to zozieralo, lebo je to obrovsky ziarlivec a cudzim veri, ale vlastnej rodine nie...co robit s takym listom? policia s tym asi nic nepravi, ze? :( prosim, poradte...

wifi

povedzme, ze im opisem situaciu v rodine a tiez susedske vztahy...lenze bez dokazu mozu len tak k niekomu prist a zistovat nieco? :(( a ten list sme mali uz vsetci traja v rukach...tak ci tam este budu odtlacky (a ktovie ci dotycna osoba nepouzila rukavicky ako v telenovelach...)...situacia ako z telenovely a vobec mi nie je do smiechu, ked vidim ako ich to tlaci k rozvodu...niekto nam rozbija rodinu a to nie je sranda :( teraz nesedim pred telkou a mam vazne obavy, ze toto sa neskonci pekne...

wifi

len sa bojim, ze ma tam vysmeju...a to kam treba ist na policiu? tu u nas na dedine by som nerada...mozem aj na okresnu policiu s tym ist, nemusim na miestnu?

brieta

Nemusis nikoho uviest ako podozriveho,myslim ze policia si to zisti aj podla odtlackov prstov a pod,čččč ti radi dobre,urcite chod na policiu.Drzim palce a daj vediet ako to dopadlo.

bublik

a este si to znenie toho zakona aj vytlac a prilep na schranku, nech ten debil vidi, ze to myslis vazne. a skus sa porozpravat s vasimi, nech drzia spolu, zjavne toho cloveka drazdi a zabava ked pocuje ako sa vasi hadaju, alebo ked vidi, ze to medzi nimi je napate, tak nech nema dovod v tom pokracovat. mozno sa niekto snazi vasich rozdelit, ak uvidi, ze jeho snahy su marne, mozno s tym prestane.

wifi

lenze ked nemam dokaz?? nemozem predsa len tak obvinit...alebo ano? to nie je trestne len tak niekoho bez dokazu podozrievat?? :((

:-Pbebe

na policiu a povedat im aj tip koho odhadujete potom im zredne a s tym prestanu...boli by blbi keby pokracovali keby im hrozil nejaky trest

ččččč

Kľudne s tým môžeš ísť aj na políciu, sú povinní to vyšetriť, pretože je to trestný čin. tu je citát z trestného zákona:
"Podľa paragrafu 206 ods. 1 Trestného zákona sa dopustí trestného činu ohovárania ten, kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý môže značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, najmä poškodiť ho v zamestnaní, narušiť jeho rodinné vzťahy, alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu. Potrestá sa odňatím slobody až na dva roky alebo peňažným trestom."