TREMA

aj jaaaaaaaaaa :(((

a ja jed idem s nejakym chlapcom niekde na kolu tak sa mi trasie hlava a nemozem sa ani napit :((( mate niekto z vas problem s takym niecim???

zuzi

bradac: Skus SEDATIF PC.Je to homeopaticky liek,aj ja ho mam,len som ho este neskusila.60 tabliet stoji 70sk,je volnopredajny.No mne pre istotu trasie pery,aj ocne viecko,plus pri nose to svalstvo...ver mi,je to strasneeeee a neprijemneeeee.Skutocne aj ked idem na intervium,ci ine podujatie...tak sa mozno ani tak nebojim toho co ma caka,ale toho ako zase zvladnem tie moje nervove poruchy.tak sa drz a mozes odpisat,budem rada,lebo viem ako to dodava odvahu...

zuzi

Chcela by som reagovat na anonym-9017.
Som fakt rada,ze nie som sama na tomto svete s takym zbytocnym problemom ako je trasenie pier,ci ocnych viecok...a ked sa to spoji dokopy,tak je to hotova pohroma.Je to strasne neprijemne,hlavne ked vsetci pozeraju a ja viem,ze to vidia.Preplakala som vela vecerov,hladala som na nete,co by mohlo pomoct.Nasla som homeopaticke lieky,aj som si ich kupila,ale akosi nemam odvahu ich vziat,aj ked som sa informovala u poradkyni(lekarka)na nete,pisala,ze nie su navykove.Volaju sa SEDATIF PC a stoja 60 tabliet 70sk.Tym,ze som rada,ze nie som sama s takym problemom som nemyslela nic zle,ale upokoji to cloveka,ked vie,ze nie je v tom sam.Ak najdes nejaku radu,tak daj vediet.pa a drzim paste

bradac

Anonym-9017: Ja ked som sa bol fotit na tablo, tak sa mi triaslo lice pri usmeve, proste nerv, takze neboj. ;-) Inac sa mi trasu aj ruky, ale nie az tak strasne. Ak chces, posli mi maila.

natasha

Anonym-9017
Aj ja som brutana tremistka. Nas na vysokej skole pripravuju na to,ze musime rozpravat pred velkym publikom,reagovat na rozne situacie prednasat rozne projekty a prezentacie. Ja osobne mavam taku tremu, ze ked sa postavim pred velke publikum zabudnem aj to ako sa volam.Vacsina kolegov co ma poznaju ma podporuju, ze to bude dobre a ze sa nemam coho bat. Aj tak to vzdy dost zle dopadne, moje prezentacie a obhajoby nemaju ani hlavu ani patu xi xi ale nejakym zazarakom ta trema ku koncu opadne a koniec je vyborny. zevraj xi xi. Teraz som sa dopocula ze je nejaka homeopatia proti treme a tak ju chem vyskusat a uvidim, mozno mi to pomoze a bude zo mna super recnik. Vsetkym co maju taketo problemy drzim palce, lebo viem aky je to strasny pocit. Nas dokonca v skole natacaju kamerou, aby sme sa sami videli, lebo clovek si neuvedomuje iste veci ked ma tremu ako vaty, slova ktore opakuje a hlavne ako sa tvari. Toto je inak velmy dobra pomocka, ja osobne sa sama sebe cudujem ze co vsetko vystrajam ked nieco prednasam ani si to neuvedomujem.Este raz drzim palce

katika88

No aj ja mam problem s tremou ked mam vystupit napriklad pred triedou a neviem ako to prekonat mam z toho uplne roztraseny zaludok a byva mi az zle.

anonym_9017

Zabudla som...je tu niekto,kto zaziva to co ja?...pri treme,ked uz len malej,sa mi casto pri usmievani chveju pery.Je to strasne neprijemne,pretoze kazdy to lahko spozoruje,ja uz fakt neviem co mam robit,prosim poradte mi...alebo aspon ak je tu niekto,kto zaziva to iste,odpiste,aspon mi to doda odvahu,ze nie som jedina,ktora ma taky zbytocny problem navyse.Cloveku je tazko zvladat strach a tremu a este kontrolovat svoje telo?Prosim napiste!!!

anonym_9017

Prosim poradte mi ako sa mam zbavit nenormalnej tremy,hlavne ked mam napriklad vystupit pred druhymi a povedat nieco.Cela sa roztrasiem a neda sa to ovladat,trva mi istu dobu,kym sa ukludnim,ale potom to zase pride.

nemôžem povedať

nenašla si odpoveď na svoj problém,napíš teda konkrétne z čoho máš trému,pri akej príležitosti