TREMA

nemôžem povedať

tréma vzniká pri podceňovaní seba samého,nedocenení sa,myslíte si že ste horší,slabší ako tí druhí a je to tak? Vy nemáte svoju latku sebahrdosti? Ste ako zdrap novín vo vetre?Problém neobchádzajte,ale zdolávajte,nesnažte sa unikať pred ničím,ono si vás to skôr či neskôr nájde,vaša pôda pod nohami sa stáva sypkou a strácate istotu,sebadôveru,problémy riešiť podľa dôležitosti,niektoré ťažké,odsunuté,ale v danej chvíli nepodstatné,vyrieši aj čas a čas je najlepší lekár.Požijeme, uvidíme čo poviete?

kika

Ja mam neskutocnu tremu a tiez len posledne obdobie tzka sa to narocnosti mojej prace ale mam ju uz takmer stale
trasu sa mi ruky a cela sa cervenam hlavne pred sefmi ale aj pri hocijakom rozhovore co sa tyka prace

alfa

v niektorych situaciach je trema normalna. ak mas pocit, ze to nezvladas, skus sa celkom uvolnit, potom pomaly dychaj do brucha-aby sa ti nenadvihoval pri nadychnuti hrudnik, ale brucho-pomaly nadych a vydych...aspon 3x za sebou. mne to vzdy pomohlo. inak, brusne dychanie je ovela zdravsie ako hrudne! skus a uvidis