nespavosť

chmel

myslím chmelové stice alebo ako sa to volá skus najst v google..neviem ci to dostanes tu rastlinku v lekarni alebo kde..cítala som z babkinej lekárne ak nemozes zaspat..

ojka

a ešte ma napadlo, moc sa neprejedať pred spaním, vynechať ťažké jedlá a nenosiť si do postele prácu, papiere, učenie.... mať v miestosti ticho,... ale tak to už každému inak vyhovuje, niekto nad učením napr. v posteli zaspáva a takisto mu pritom hrá radio alebo oblubená hudba, všakže (; a cez deň nechodiť spavať.
A proti nespavosti sa u mnohých osvedčil harmančekový čaj

ojka

no, tak ked vylučuješ psychiku (depresie) ako príčinu tohto stavu, tak sa skús vyhýbať alkoholu, káve a iným kofeinovým nápojom (ak sa ťa to tyka), večer si zacvičiť alebo vybrať sa na prechadzku, ale neodporuča sa bezprostredne pred spaním(to cvičenie), skús si líhať a vstávať v ten istý čas (pravidelne), pred spaním si riadne vyvetraj v izbe, a nemala by si mať v spalni ani väčšie množstvo kvetov, a nemala by si pred spaním ani papať čokoladu či fajčiť cigarety, kedže to ma stimulujuce učinky.... no a ešte ma napadlo, ak máš v izbe tikajúce hodiny, tak tie vedia tiež riadne rušiť,... takisto zabera teplý kupeľ ktorý vyvoláva pocit unavy a vraj i sexuálna aktivita pôsobi pozitívne na spánok,...
ozaj a ešte ľahnúť by sa malo do postele len vtedy, keď sa pocíti ospalosť. Hovorí sa, že ak nezaspíme do 15 - 30 minút, tak treba vstať a robiť niečo príjemné ale monotónne, čo nás unaví (: Ak sa nam už začne driemať, treba šup šup ľahnuť do postele. No ak sa aj napriek tomu nepodarí zaspať, zasa treba vstať a a robiť to čo predtým, až kým už fakt potom natvrdo nelahneme do do postele a skutočne nezaspíme. ALE ráno sa musí vstať v rovnakom čase ako obvykle. Je dosť možné, že človek sa potom citi aj tak par dni ako dobity, kedže sa moc nevyspí, lebo vstava rano v rovnaku hodinu ale časom si na to organizmus zvykne a večer sa skôr zaspí (:
tak treba vyskúšať, stále tvrdím, že za skúšku človek nič nedá a stále to je lepšie ako dopovať sa liekmi (;
no a na dobrý spánok si môžeš pripiť teplým mliekom s medom, alebo s kakaom (:

willywonkaa

mala som podobný problém, vyriešila som to tak ako ti poradili ludia podomnou, večer chodím behať, dám si zeleninový tanier na večeru, teplý čaj a spím ako batola:)

watermelon

podla mna mas prekysleny organizmus zo zleho stravovania (zivoc. potrava), skus jest co najzdravsie, ked ine nie aspon veceraj len ovocie, vela kolko vladzes