lenivost

Príspevok v téme: lenivost
[zruseny8]

neviete ako sa da bojovat so svojou lenivostou? uz sa mi to straca spod kontroly. najviac sa to prejavuje na vysledkoch v skole. nie zeby som bola sprosta ale strasne sa mi nechce ucit. preto to aj tak vyzera. na ziadnej skuske sa mi nedarilo a asi z 80% je to moja vina, pretoze som sa na to vykaslala a neucila sa. ludia v mojom okoli to nechapu, pretoze ja s nicim co zoberiem do ruky nemam problem. len sa mi nechce prinutit nieco robit resp. ucit. a tak dopadla aj moja matura. znamky na vysvedcku jednotky-dvojky, prisla matura a bum ledva dvojky-trojky. niekde si myslim ze to bolo aj z milosti. to som este aka napalena bola, ze jake znamky mi to podavali. teraz som na vyske, druhy rocnik sa snazim ukoncit ale ta lenivost ma totalne ze ubija a zabija. neviem ju premoct. co by ste mi poradili? dakujem za vsetky rady a prispevky

farmaceutka1

Tak to mas prvy predpoklad pre to, aby si to uspesne zvladla. Drzim palce. Pre dnesok sa lucim, idem si citat.

[zruseny8]

ano, lekarne su plne doktorantov, ale ty mi pripadas niecim vynimocna. skor sa hodis na vyskum. neviem pre mna je lekaren pre teba fakt taka druhorada. ale to je len moj mozno sprosty nazor. neviem.
ved mna ti farmacia bavi, ale nemozem si pomoct. urcite tam nechodim len preto aby som nieco vystudovala. pre titul alebo pre to aby si mala nejaku VS si myslim ze sa chodi na ine typy skol.

farmaceutka1

Skoda? A co by som mala ist robit? Este vyskum by ma bavil, lenze v SR sa do vyskumu neinvestuje a ked clovek vidi niekde to pristrojove vybavenie..no neviem. A na SUKLi by ma to nebavilo. Okrem toho lekarne su plne ludi s doktoratmi, nie je to nic nezvycajne.

farmaceutka1

Farmacia je skvela skola, pokial ta to bavi. Ak tam clovek chodi len preto, aby nieco studoval, potom je to omyl. A praca je sice narocna, lebo praca s ludmi je vzdy narocna a tazka, lebo musis odhadnut psychologiu pacienta z kratkeho kontaktu, ale pokial ta bavi, tak stoji za to. A v sucasnosti najdes uplatnenie v lekarni bez problemov.
Ja by som sla opat na farmaciu.

[zruseny8]

pocuuj teba by mali dat ako odstrasujuci priklad pre tych, ktori podavaju prihlasku na farmaciu. nemyslim to v zlom, ale v ramci srandy. ja som momentalne tak vystrasena, ze sa ani ucit uz nemusim ist.
keby som mala moznost opat podavat prihlasky, tak som bola na 95% rozhodnuta, ze nepojde na farmu. ale teraz som na 110%

farmaceutka1

Robim v lekarni. Ta prax nie je povinna, mozes ist pracovat kamkolvek, ale ak nechces robit dilerku a mat ako napln prace podplacanie doktorov, alebo robit kontrolorku a analyticku v SUKLi, tak nemas az tak na vyber. Vyskum u nas funguje prakticky len na fakulte, kde ta asi tazko prijmu s otvorenou narucou s diplomom z Kosic, alebo v SAVke. No a mozes este pripadne skoncit niekde vo vyrobe, napriklad v Zentive, alebo vo VULMe v Modre.

[zruseny8]

ty si skoncila s cervenym diplomom? to sa da? ved u nas s cervenym neskonci nikto. pri tych znamkach sa ani necudujem. a aj rigorozna skuska. si nejaka namakana. klubok dole!!

[zruseny8]

farmaceutka mozem sa ta opytat ze ty pracujes v akom odvetvi farmacie? lekaren? alebo si sa odhodlala na nieco ine?
inak ta 36 mesacna prax v lekarni je povinna? nemozes sa ubrat inym smerom, musis povinne pracovat 3roky v lekarni?