zle travenie

sklaninka

doplnky stravy vedia pomoct, treba vyskusat, na trhu je ich asi milion:) ale hlavne treba prijimat dostatocne mnozstvo vlakniny, jogurty atd.

fulko

Mal som tiež problémy s trávením. Chce to doplniť stravu skús wobecare enzým. Keď som to začal užívať dlhodobo dostavili sa aj prvé zlepšenia. Za pokus nič nedáš...

Defcon

Zmenit stravovanie. Ako si aj ty pisala, len ja som doplnil, ze tabletky probiotik su o nicom ak nezmenite stravovanie. Zelenina, ovocie, vlaknina, kyslomliecne produkty a povedzme teda aj tie doplnky, ale tie povazovat naozaj len za doplnok vyzivy.

Zuzka8

No, tak najlepšie sa opýtať tých, čo ich užívali, či im pomohli.

Samozrejme, ak sa človek spolieha iba na výživový doplnok, je to nesprávne, preto som tam písala o zdravej výžive. Výživový doplnok je iba doplnok. Stoja veľa to je pravda, aľe
ty napíš, že čo majú teda robiť, keď majú zlé trávenie.

Defcon

Zuzka, ide o to, ze tu mikrofloru mas v sebe odjakziva a stale. Keby si ju nemala, tak zomries a nemas len nejake zazivacie problemy. To, ze v tabletke mas miliardy zivych bakterii takych a takych kultur je oproti tomu, co ma clovek trebars aj po antibiotickej liecbe a inych lapsusoch, uplne zanedbatelne mnozstvo.....clovek ma vo svojich crevach nie miliardy, ale doslova bambiliony bakterii, tam sa to rata v uplne inyc mnozstvach. Takze nejaka miliarda hore dole

Zuzka8

Defcon, tak napíš ako si tu mikroflóru "vyrobiť". Či to si napísal všetko?

Jj, aj kyslomliečne výrobky, ale neviem či všetky obsahujú. Ja dávam v tomto na cenu a kvalitu.