Strasne ma palia ruky

Fedor

Ja som akurat triedil semienka s najstiplavejsej papricky TRINIDAD SCORPIONS NORUGA ktora ma 2009 231 SHU tak si viete predstavit ako ma stipu ruky.Tiez som jeden s tych mudrych a nepouzil som rukavice tak ti treba ze!:-)

Iwuška87

mne sa to tiez stalo.dnes som cistila papriku do leca.a musela byt stiplava,len na chvilku som si presla rukou--nie dlanou popod nos :D lebo ma v nou steklilo.a za par minut mi horelo cele telo.hlavne tvar.oci som mala cervene nic som nevidela.hned som vopchala hlavu pod zimnu vodu.no bolo ti este horsie.nastastie mame pod blokom lekaren hned som tam zbehla,dali mi kvapky do oci.to preslo.len ruky ma neskutocne palia.idem sa zblaznit :// paprika na leco skoncila v kosi...

Veronka231

takže ... presne to isté sa práve stalo mne, ale už mi to prešlo - po 6 hodinách! .. skúšala som na to všetko možné čo som našla na nete - mlieko, soľ, olej, múku ... a väčšinou som mala ruky v studenej vode a bol to tak neskutočný pocit :D ... ešte ma trocha štípu, ale je to lepšie ... sem tam si ich ešte idem schladiť ... chce to len čas :) .. a aspoň som sa poučila a viem, že na budúce budem papriky krájať s rukavicami :D

vsevedka

Viem, čo prežívaš, kedysi som v konzervárňach čistila celý deň štipľavú papriku a dopadla som ako teraz teraz ty. Asi ťa sklamem, ale budeš si to musieť asi lem odtrpieť, je vraj chybou umývať si hneď po kontakte s paprikou ruky vodou (tá štípanie ešte zhorší), trošku by mohlo pomôcť natrieť si ruky maslom.