ako ovladat slzy???

Príspevok v téme: ako ovladat slzy???
urevana

Ahojte, mam problem: nedokazem si povedat "teraz nesmiem plakat, az doma!" a potom sa citim ako totalny idiot! Napriklad pri hadke s priatelom, alebo aj s niekym inym, skratka, ked citim, ze na mna niekto slovne utoci a uz mi dochadzaju slova, argumenty, citim sa ako zbity pes, vtedy zacnem revat a mna to strasne stve! ja nechcem byt urevana!!! :-( ale ako to ovladat? ja viem, ze plac pomaha, uvolnuje, ale ako docielit, aby som si to dokazala nechat na doma a neplakala pred niekym inym? Hoci neviem, ci sa s tymto da velmi poradit, ale aj tak vopred dakujem za nejake prispevky :-)

Mesačný princ

Ja ti poradím, ako mi poradil jeden z mojich učiteľov v minulosti. Skús si v momente najväčšieho vypätia melanchólie spomenúť na nejaký smiešny zážitok, alebo šťastný, ktorý veľmi emocionálne silný. Potom ho skús v tom okamihu v podvedomí oživiť a uvidíš. treba to trénovať ale čím viac to budeš skúšať, tým ľahšie to pôjde.

len dávaj pozor, aby si sa na nejakej smutnej udalosti nezačala odrazu z ničoho nič hurónsky smiať :D lebo aj to sa stáva, ak to preženieš :D

lLily

podla mna v tej "akutnej" chvili sa da v podstate vzdy niekam zasit, aby ta nikto nevidel a dovtedy to nejak vydrzat, len nesmies s nikym hovorit, bo ti to znemozni sustredit sa na to, aby si to zadrzala a vypustila az vo vhodnu chvilu

lLily

ten plac je akoby tvoj ventil, ktory rozpusta stres...niekto si ide zapalit, niekto sa ozere, inemu vyhrknu slzy....teoreticky by sa to dalo oddialit, guca v hrdle je dost neprijemna vec, ale to vsetko robi ten hnev, ktory takym sposobom uvolnujes cez slzy

idealne by to bolo oddialit na doma ci cestou domov (doma sa riadne vyplacem) alebo aspon kym neodbehnes na wc a budes tam mat sukromie

Kycera

Mersia,
divila by si sa, aké to je jednoduché! : )
Treba si len v duchu neustále opakovať : "Nebudem plakať, nebudem plakať, nebudem plakať..." Bude to mať zaumatizované, a vo chvíli, kedy by plač mal nastať, tak sa jej v hlave vybaví veta : "NEBUDEM PLAKAŤ!" Možno sa jej to nepodarí na prvýkrát, ale raz to príde. To mi ver! : Dk

Brankarka

Ako mám ovládať to,keď niečo zbabrem a potom celý čas rozmýšľam, aká som neschopná a rozplačem sa? Niekedy tie slzy nedokážem zastaviť a potom sa ma každý pýta prečo plačem. Stalo sa to aj dneska. Tie slzy mi skoro zničili môj sen.

jajjaa

Lebo aj tak sa vsetko nakoniec vyriesi, preboli, ci uz so slzami ci bez slz a takto sa zbytocne oberieme o nasu energiu :)

jajjaaa

No tak baby, naozaj to je aj pre mna aktualna tema, mam ten isty problem, ale byvalo to ovela horsie, slzy niekedy pomozu, ale taka situacia musi nastat len obcas, ak je to casto, riadne to komplikuje zivot. Velmi sa mi paci co napisala jajka001_ o tom, ze sa netreba dat urazit najma od niekoho kto pre nas nie je dolezity, treba zareagovat najlepsie pokojne ( co sa lahko hovori a tazsie cini :)) a potom to pustit hlavou a ziadne zbytocne slzy. Tiez som casto strasne precitlivela, rozmyslala som, ze co s tym robit dalej a vychadza mi z toho, ze treba pracovat dalej na takom akoby odosobneni sa od veci co nam zbytocne cucaju energiu. Nech je tych slz co najmenej :))).

urevana

ked mi bude do placu, tak to vyskusam :-), vdaka za radu... ale aj tak dufam, ze mi do placu nebude, ale ak bude, tak skusim prehltat