byt ci nebyt s nim

Príspevok v téme: byt ci nebyt s nim
breza 77

Mam 47 rokov,zoznamila som sa cez inzerat s muzom,ktory mi ihned po prvom stretnuti zaiponoval.Splnal vsetky moje poziadavky.Zacali sme sa intenzivnejsie stretavat.Po dvoch mesiacoch doslo i blizkemu kontaktu.Po tom zacal,ze nedoslo este z jeho strany spravna iskra a bolo po intimnom kontakte.Povedala som si ,ze mi stoji za to a respektovala som to.Stretavali sme sa dalej,je tomu uz sest mesiacov.Je schopny ma drzat za ruku,objima ma a dostanem pusu-priatelsku.
V poslednej dobe je unaveny,zavola az vecer,ked uz sa vonku neda ist,byvame sto metrov od seba.Za poslednych 14 dni sme sa videli jeden krat.Stale len hovori,ze mu chyba dcera,je to tema cislo jedna.Planovat s nim nieco na par dni nie je mozne,lebo on nevie co bude za hodinu.Citim vsak k nemu nieco,co v oslednej dobe som nepocitila,pritahuje ma.Na druhej strane sa trapim,lebo nedostavam od neho to co by som chcela.Dnes som si povedala,ze sa musim rozhodnut,len neviem ako.Poradte.

AdamKrt

Naznacoval som len to, ze niekto ma dlhsie vedenie, alebo citenie, ci ako to nazvat.

Napr. jeden kamarat chodil s priatelkou aj pol roka a vobec ju nepobozkal.

Mne tiez trva zo zaciatku nejak sa prejavit vrelejsie.

Ako sa hovori, kto si pocka, ten sa docka :) Netreba hned hadzat flintu do zita, IBA po pol roku...

ranirka

adam to co pises je velmi pekne...ale je jedna pravda ktora nezlyhava ked chlap ma o zenu zaujem "ide aj cez mrtvovly"..toto nie ani zdaleka ten pripad...vies ktovie ake ste vy mali s priatelkou potrebne diskusie aby ste to ustali kazdy problem je iny... takze moj nazor je nechat to tak....bud si sam uvedomi co straca/strati..alebo mu to bude tak vyhovovat...

AdamKrt

Netreba tak rychlo flintu hadzat do zita. Ako sa hovori, ked chces zmenit svet, musis zacat od seba.

Malu sme v minulosti urcite nedorozumienia s priatelkou a uz to vyzeralo na rozchod. Ale porozpravali sme sa, vypocul som si ju a snazil sa akceptovat urcite skutocnoti. Po case sa sama zacala menit a teraz je to uzasne a ja nelutujem, ze som nam dal sancu.

Niekedy staci vediet byt trpezlivy. Trpezlivost ruze prinasa :) Dnes je kazdy uponahlany a ked nema nieco coskoro, tak sa z toho robi problem.

Mozno Tvoj priatel je len opatrny, ak ho podviedla zena a nechce sa len tak rychlo citovo angazovat. Mozno mu treba viac casu. Tak ako ho opisujes, bude skor pasivnejsia povaha a je prenho uplne normalne, ze nezavola. Mozno caka, ze zavolas Ty... Nie vsetci muzi su dobyvatelia. Niektori su uzavrete povahy a doslova zena musi byt dobyvatelka :)

breza 77

Adamkrt,prave som s nim rozpravala.Vraj na mna cely den myslel,ale nezavolal,az klasika neskoro vecer.Ked som sa ho spytala,ze preco skor nezavolal,ze ja predsa nemozem vediet ,ze na mna cely den mysli,nedostala som odpoved,len ako co robil cely den a to je vsetko.Ja som mu naskrtla,ze mi chyba a on nic.Za pokus to stalo.Nema vyznam tomu uz venovat cas,len som sklamana sama zo seba,lebo som tomu vztahu davala velku sancu.No co uz zasa poucenie do buducna.Budem sa venovat viac svojim hobby a ,ked ma niekto prist do cesty tak pride.Dakujem za tvoje reakcie-

AdamKrt

Mozes mu toto este povedat, ze mu davas poslednu sancu napravit sa, povedat mu svoju predstavu. Inak ze koncis a uvidis co z toho bude...

breza 77

Adamkrt,nema to zmysel,uz som sa rozhodla,vzdy som bola prevazne ja aktivna.Za 6 mesiacov ma k sebe ani nepzval.Ja som bola tyzden sama doma,pozvala som ho k sebe na veceru,ze pride aj to po prvykrat,preto ze moje navrhy stale stroskotali.Stale je unaveny z prace.Pri tom ja podnikam z domu a pohyb mi chyba,on stale len ako je unaveny.Ked uz citi ,ze som nahnevana najde si tri hod a to je vsetko,Ako dnes je sam doma,ozval sa az teraz aj to sms,vzdy len velmi neskoro vecer.Nebavi ma to ,chcem viac,pri tom nie som narocna.Dakujem Ti z aprispevok.Je to trocha asi zlozitejsie a ja uz nemam chut sa s nim na to bavit,nedovoluje mi mnoho krat ani otvorit temu na rozpravanie a najma o nas dvoch.Budem radsej sama,mam vela priatelov a hobby,ktore milujem.je pravda je to prvy chlap ,ktory toleruje moje hobby,lebo sa venujem lezeniu a speleogii.

AdamKrt

A neni jasne z toho co hovoris, ze jemu to vyhovuje - tak, ako to je ?

Proste niekto je pasivny, netreba mu v zivote vela.

Tiez som taky clovek, ze nebyt priatelky, tak nikde nechodim a skor som taky domased, co bude nieco kutit, kuchtit, alebo doma vymyslat.

Ako si povedala, budes len korenim jeho zivota. Ak chces vediet, ako si na tom, mozes mu zacat robit ofuky, neodpovedat na telefonaty a nech sa preberie a zacne sa zaujimat, preco si taka.

Ked clovek casto az zacne stracat nieco, potom si uvedomi hodnotu toho co straca. Ak mu je vsak vsetko jedno a ma Ta len na rozptylenie, tak s tym nic neurobis, pokial nebude chciet. Maximalne bude lepsie pre Teba neviazat sa tak citovo nanho a skusit stastie hladat niekde inde...
----------
Alebo moze byt pomalsie chapavy, tak mozes skusit to, ze mu zacnes unho doma pomahat. Ci potrebuje pomoct s niecim unho doma napr. pri upratovani bytu, vychove dcery. Opytaj sa ho presne a povedz mu, ze ako by si si to Ty predstavovala a nech sa vyjadri na rovinu, co k Tebe citi. Ak Ta ma rad, tak by mal byt rad, ak mu pomozes. Ak to vsak citi, ze sa mu pleties do zivota v ktorom je mu dobre a on Ta ma len na pobavenie, tak pravdepodobne nebude rad vyrusovaniu v svojom stereotype.

Mozes tiez skusit prebrat aktivnejsiu ulohu a trvat na niecom. Nieco navrhnes, on povie nie a Ty mozes skusit na tom trvat a uvidis co bude. Ide o to, len nenechat sa odradit. Vytiahnut ho z toho jeho sveta. Ale vsetko zalezi od toho, ako velmi Ta ma rad...

breza 77

Adamkrt teoteticky mas pravdu,ale ja som to skusila.Urobila som sisky,kolac a nic.Navrhla som mu aj spolocny vylet s jeho dcerou povedal, ze je este cas.Ja som dost aktivna zena,fotim,publikujem,aktivne sportujem.To je mozno co ho fascinuje na mne.Ale on bol podvedeny svojou zenou,ktora aj odisla s milencom,dieta mu da stale,on si mysli ze je stastny,ked som mu vravela,ze jeho byv. zena ho iba v tom,ze mu strci dieta,on si zasa nahovara,ze vsetko je iba o dietati,a ze dieta vraj je stastne,iba pri nom.Mam skor pocit,ze mu to tak vyhovuje,sem tam sa so mnou stretnut,trocha okorenit svoj sterotyp,on nema ani ziadnych kamaratov,ani hobby,stale len mi skace do reci,nencha ma vypovedat celu vetu,musi byt po nom.I napriek tomu ma pritahuje.Ja som sa uz rozhodla,necham tomu volny priebeh,a necham to vsetko na nom co urobi.Ja sa nechcem uz trapit,ked som mu povedala pred casom,ze som sa zamilovala,tak ani nezareagoval.

AdamKrt

Byvate 100m od seba ? A to je problem dojst na navstevu, zobrat so sebou nejaky kolac, vinko, pozvat sa k nemu ?

Na co cakas do vecera ? Chod ho pozriet, skus mu doniest obed, veceru.... Mozno sa zblizis aj s jeho detmi a ked mu na nich tak zalezi, mozno pri tom stravite viac casu spolu.

Niekto nemusi mat potrebu chodit niekde, ale je skor domased a vyhovuje mu domace prostredie.

Ma uz svoje vek, moze byt chory, preto je unaveny. Alebo ak sa stara o dieta, to je tiez fuska a moze byt preto unaveny. Mozes mu doma s niecim pomoct, postara sa skor o deti a potom budete mat casu pre seba.