Som blba ze som nebrala HAK

tinulik24

aknozka - áno má zmysel s tým niečo robiť - nikdy nie je neskoro začať. Ja mám 25 a ťažkého akné som sa zbavila v 22 - keď už všetky kámošky boli po puberte a mali krásnu pleť. A tým ťažké akné nemyslím zopár pupáčikov okolo nosa....Mala som akné po celej tvári - najhoršie je, že to bol podkožný zápal - tiež mi zostali jazvy a flaky. Začala som potom brať aj HAK ktorá mi dosť pomohla (tiež som si nadávala čo som nezačala skôr:)) - aj keď hak zrovna nie je pre telo to najlepšie, ale kto mal takého komplexy z akné vie o čom hovorím)Odstraňovať jazvy som chodila ku kožnej na chemický peeling - je to dosť finančne náročné - ja som platila za jedno ošetrenie 700 Sk, a je potrebné tam ísť aspoň 10 x. Výsledok začína byť viditeľný tak po cca 4. ošetrení (robí sa cca každé 2 týždne). Teraz nemám problém ísť von aj bez make - upu, čo pred tým u mňa nepripadalo do úvahy. Hlavne choď ku kožnej lekárke - zisti si ktorá je v meste v ktorom bývaš dobrá a povedz jej o tvojom probléme. Neodkladaj to - čím skôr začneš tým skôr uvidíš výsledky. Chem. peeling však nerobia v lete - kvôli slnku, ale môže ti predpísať krém ktorý pokožku predbežne vyhladzuje a pripravuje tak na peeling, resp. nejaké iné lieky na ošetrenie pokožky. Držím palce:)

ploche.brusk

tak na to si musis odpovedat sama, ci s tym nieco chces robit alebo nie. je zbytocne teraz plakat ze si nerobila nieco pred dvoma, troma rokmi, a k nicomu ti to nepomoze ze budes do konca zivota "fnukat"

ploche.brusk

ja ti nezakazujem nic zakladat, ale staci si pozriet starsie temy, ked tak nariekas ze si sa mala ladovat HAK, tak nechapem preco si si ju nedala vtedy predpisat. ja ta neodsudzujem preto ze mas problem, ja viem dobre sama co to znamena mat akne, ale tym ze tu budes prispievat ze si hlupa a ze ti davali miesto hak antidepresiva, sa ti akne nevyriesi. skus si pozriet starsie temy tam mas toho omnho viac napisane, a myslim ze aj ludom ktory vedia odpovedat na tvoje otazky a na tvoje problemy sa tiez nechce kazdy den pisat jedno a to iste do 20tich roznych tem.....

aknozka

a je podla vas normalne, ze namiesto liecenia akne, mi davali antidepresiva? s tym som sa stretla u viacerich dievcat, je taky pristup normalny? to som sa radsej mohla ladovat HAK, aby som nemala, to co mam.

ploche.brusk

aknozka: a ako co si chcela touto temou povedat? si sa postazovala ze mas akne a ze si nebrala HAK, a co my s tym? pre boha mas tu milion tem o tom pisane, ako sa daju odstranit jazvy a pod. nechapem naco zakladas novu temu, staci si len precitat tie stare, nikto ti tu nepovie nic nove a ine ako to co uz povedane bolo snad x-milion krat.....

aknozka

a najlepsi gol, ze mam dlho depky,tak si predstavte liecili mi depky s antidepresivami, ale ze to bolo z akne a z toho, co mam na ksichte nikto nechapal. darmo do mna stopali lieky, ved ja som chcela riesit problem, no mala som ja smolu na lekarov. sere ma to.

aknozka

a chodila som ku kozmeticke, ta mi tie jazvy viacmenej narobila:(, to boli potom take bolave vredy, stale som mala nejake zapaly v tele