cisarsky rez vs. klasicky porod - poradte

kraaska

ja som mala planovanu sekciu kvoli mojej skolioze,a bola som spokojna...nikdy by som nesla rodit normalne,ak by som mohla,sstacilo vydiet baby ako sa trapili,co rodili prirodzene,hruza..ja uz som pekne na druhy den vstala a isla sama na wc,ked ma pustili na stvrti den po cisarskom,aj som skoro zabudla ze som rodila :)

trinky

rodila som prirodzenym sposobom-hroza a des!! kazdy vravi, ze na porod sa rychlo zabudne, teda na tie bolesti, no ja mam uz 10rocne dieta a traumu z porodu dodnes. aj preto uz nemam dalsie deti. a to nie som ziadna padavka.

aknitka

medusa a to si kde nabrala, že cisársky pôrod je menej rizikový??? samozrejme že je rizikovejší, ako pre matku tak pre dieťa. sa opýtaj akéhokoľvek gynekológa čo ti povie. cisársky rez by sa mal robiť iba v prípade nutnosti a nie len tak na požiadanie. samozrejme, že sú riziká aj pri prirodzenom pôrode ale podstatne menšie ako pri sekcii.
fixka - ak máš na to zdravotné dôvody rodiť cisárskym, tak nemáš inú voľbu. ale ak sa ty rozhoduješ (a to musíš mať známeho pôrodníka, čo ti spraví sekciu na požiadanie), tak určite choď rodiť prirodzene. ak chceš odbornú odpoveď pozri si odpovede gynekológa napr. na www.mamaaja.sk.

IVVKA

Ja si mylim po dvoch porodoch ze najlepsie je rodit klasicky.A ked maju prist komplikacie tak ti aj tak daju cisarsky.Ja sonm svoje prve dieta nevedela vytlacit skoro sme tam zostali obidvaja a primar aj tak nedal cisarsky vraj som este mlada a keby ze mi teraz daju cisarsky musela by som tak rodit aj druhe.Tak som ho porodila z vakuom no a poviem vam nikdy viac .

dd

podla mna - velmi velmi a este raz velmi individualne..kazda zena, kazde tehotenstvo, kazdy porod je uplne iny..niekomu je mozno lepsi cisarsky, niekto by cisarsky nechcel ani za nic..ja som rodila prirodzene a mozem povedat, ze to prebehlo vsetko v poriadku a som rada, ze som rodila normalne a nemam na porod zle spomienky..

dzisa

Co tipujes, ze je menej rizikove? Asi to, co je najprirodzenejsie, cize vaginalny porod. Cisarskym rezom ti prerezu niekolko vrstiev, nez sa dostanu k maternici a namiesto par hodinovych porodnych bolesti budes mat ukrutne pooperacne bolesti minimalne mesiac.