cisarsky rez vs. klasicky porod - poradte

mimmmka

ja som rodila prve dieta normalne a druhe som mala dvojicky, te isli kvoli zlej polohe cisarskym. A ja z mojho pohladu by som uz na cisarsky nesla. Ci uz kvoli fyzickej stranke... po normalnom porode som sa zotavila za par dni, po cisarskom to trvalo tyzdne. Este teraz a to je uz skoro 3 mesiace odvtedy ma jazva pri zmene pocasia "kuse". A to nehovorim o tom, ze mi nezabrala anesteza a museli ma uspat. Takze babatka som videla az vecer, rodila som o deviatej rano.... bolo to cudne, neosobne... Takze ak nie su na cisarsky zdravotne indikacie, nevolila by som si ho ani keby mi zan zaplatili.

sezamka

Kamaratka rodila prirodzene pred tromi rokmi ako 37 rocna a druhy raz ako takmer 40 rocna. Ziadne problemy nemala ani ona ani deticky. Je to uspesna zena - cosi dokazala v pracovnom zivote a zije v 15 rocnom krasnom vztahu. Je kopec 20 rocnych, ktore porodili postihnute deti a mali komplikovane porody. Inak suhlas so sandy. Na mnohych veciach zalezi, ja len aby ste neodsudzovali "starsie" matky, zeny, ktore sa nezhlupli ako tinedzerky, ale vyckali a teraz ziju naplnenym zivotom.

sandy21

ja si myslim, ze zalezi od veku a zdravotneho stavu - ked je zena mlada a zdrava, je prirodzene, ze bez vacsich komplikacii zvladne prirodzeny porod, dokonca priroda to tak naplanovala, ze by to zvladla aj bez cudzej pomoci.

ale tak po 30-tke, ked uz mal niekto problemy s chrbticou a tak, uz by som prirodzene rodit nesla, hrozi ze vyskocia platnicky a potom je to diagnoza na cely zivot.

a tiez mnohym detickam cisarsky rez zachranil zivot alebo zabranil ich trvalym nasledkom v dosledku pridusenia pri komplikovanom porode

dzisa

Ja som pisala o tom, ze ked je vsetko tak, ako ma byt, tak vaginal je urcite lepsi. matky po normalnom porode hned mozu fungovat, matky po cisarskom sa zvijaju na lozku, ani dieta nemozu zodvihnut. Okrem toho je to aj lepsie pre dieta, pocas prechodu cez porodne cesty sa mu nejakym sposobom zvysi imunita, proste to tak ma byt. Jasne, ze ked je otocene zadockom alebo su komplikacie, ine ako cisarak neostava. Ale nato su uz dnes ultrazvuky a samozrejme si treba vybrat dobreho porodnika, ktory odhadne situaciu. Medusa, mrzi ma, co sa stalo tvojej kamoske, ale na jednom pripade predsa nemozno posudzovat. Asi mala na figu porodnika. Nie asi, ale urcite.
Beb, mala si smolu na lekara. Moja mamka rodila 4 razy, mali sme od troch do vyse styroch kil a vsetko bolo ok. Zalezi to od pripadu k pripadu. Vo Svedsku vacsina zien rodi doma s porodnymi babami a umrtnost je takmer neexistujuca. V USA su cisaraky na dennom poriadku a umrtnost je vysoka.

aknitka

sunie, k tomu ako by mal prebiehať pôrod by sa mal vyjadriť tvoj odborný ošetrujúci lekár (predpokladám, že psychológ alebo psychiater, keď píšeš o psych. diagnóze). mal by jednoznačne povedať, či je v tvojom prípade nevyhnutná sekcia alebo nie z dôvodu diagnózy, na ktorú sa liečiš. čo ja viem tak v praxi to chodí tak, že aj keď nie je objektívny dôvod na sekciu tak odborný lekár ju radšej odporučí (aby mal alibi) príp. nechá rozhodnutie na rodičke.
takže ak ti jednoznačne povedia, že budeš rodiť cisárskym tak s tým nič neurobíš a bude to tak musieť byť. ak ti dajú na výber môžeš sa rozhodnúť podľa toho na aký pôrod sa radšej cítiš ty.

sunie

vzhladom na psych.diagnozu ma lekarka upozronila na moznost rodenia cisarskym rezom, inak nemam ale vacsie zdravotne komplikacie. mam to brat ze automaticky tak budem rodit? mate s tymto niektora skusenosti ze ste kvoli takejto diagnoze rodila cisarskym?

bejbb

Praveze deti rodene cisarskym su statisticky omnoho chorlavejsie, trpia poruchami spanku, su nervoznejsie kedze boli oddelene od matky neprirodzenou cestou. Pokial viem tak na SR nemas moznost vyberu, cisarskym sa rodi az ked tak rozhodne lekar.. Predsalen je to operacia ako kazda ina.

medusa

Beb, presne to si myslim. Pri klasickom porode sa dlho trapis, mozes mat uzke porodne cesty, babatko je opacne otocnene, omotana pup.snura, cela si dotrhana zdola....Len netusim preco nutia rodit zeny stale klasicky aj pri moznosti komplikacii a az ked ide doslovne ozivot tak daju na sekciu,nerozumiem tomu.
Kamaratku nechali vytrapit peknych par hodin ked konecne zistili ze to normalne nepojde a musia spravit cisarsky rez na poslednu chvilu,skoro tam umrela aj s deckom a nakoniec bola rozbita z oboch stran.

beb

Ahojte, stručne napíšem svoj príbeh-teda prečo som za cisársky. Prvé dieťa. Problémy v tehotenstve žiadne , niekedy sa ultrazvuk nerobil. Riadny termín. Až na stole zistili, že dieťa má opačnú polohu. Doteraz neviem, prečo nerobili cisársky rez. Nechali ma tam vytrápiť sa od desiatej do večera, vrieskala som od bolesti a nič nerobili. Postavu mám takú, že takmer celý život som vážila 45 kíl. Dieťa malo 3,10 kg. Napokon pôrod koncom panvovým - DMO, dieťa postihnuté, v podstate postihnutá týmto celá rodina. Podrobnosti nepíšem. Druhé dieťa malo párkrát šnúru okolo krku. Vďaka Bohu, že robili cisársky rez. No a pri treťom som sa tak bála "normálneho" pôrodu, že som sa za cisársky doslova modlila.Nikdy by som už takzvane normálne rodiť nechcela. Keby nenechali matky trápiť sa a urobili cisársky, mnoho detí by zostalo zdravých. B.