Je depresia lenivosť?

Príspevok v téme: Je depresia lenivosť?
queščn

Hovorím o psychyckých blokoch...
Každý človek keď sa mu niečo podarí urobiť je naplnený.
Keď nie odradený. Stavia si múr z neúspechu až sa mu nepodarí každý deň ho preliezať stojí pred tým múrom, a rozmýšľa ako dalej...
Depresia je stav keď sa zrútili pozitývne vyladky, úspech, spokojnosť, radosť...lebo sú za múrom
Nie je teda pýtam sa depresia len blok lenivosti respektíve nečinnosti...a jediný spôsob ako ten múr preliezť je predstať tam apaticky sediet nudiť sa pozeraním naň a Niečo robiť...

queščn

v prvom rade ju traumatizovalo že ju nevzali na výšku
a klasické problémy komplexi stav menejcennosti, nízke sebavedomie sebaobviňovanie nijaký uchopitelný ciel nijAKý kamaráti ludia okolo na ktorých by jej záležalo a vzájomne..Nič úplné prázdno...čo ju držalo(a stále drží) je jeden ciel..povolanie chce robiť(no nebola schopná sapripravť na prímačky)
a tak začala.(z mojou pomocou)
od zodvihnutia toho hovna až po prečítanie...knihy..

moje

No ja som trpela depresiou spojenou s úzkosťou, som preliečená u psychiatra AD-ckami. Ale depresia nemá nič s lenivosťou. Bolo to ako peklo. Chcela som robit tolko veci, ale nedalo sa, nemala som sil, nebolo sil mysliet na buducnost, nechutilo mi jest, nemohla som spat, nevedela som vyjst medzi ludi, mala som pocit, ze tam kazdu chvilu skolabujem, ze cely svet sa na mna sype. Depresia ja strasna vec...Uz nikdy viac ju nechcem:(

sway

Ale ci sa jej nestalo nieco traumatizujuce,co nedokazala spracovat..Zdravemu cloveku nezacne srat pes v izbe pokial nieje vyslovene asocial.Ja nemyslim,ze z nicoho nic upadla do takeho stavu.To co ty popisujes,je uz vazna kriza a nejake prekonavanie lenivosti nepomoze.

queščn

neboli to drobné neúspechy...bola to celá rada vcí ktoré nedokácala dotiahnuť dokonca ani vôbec začať....
celý deň bola zatvorená v izbe z neskutočným bordelom(sral jej tam pes)kttorého ani nebola schopná venčiť...velmi zlé....

queščn

suhlasim je to individualne ale ja mam pocit že práve preto upadla do skutočnej depresia...
to znamená že sa uzatvorila do samoty, nikam nechodila nestretávala sa z ludmi nebola schopná komunikovať chvíľami spať jesť, fyzicky bola schopná..ale položil ju blok že chce no nemôže..a tak postupne a pomaly začala liečiť leniosť áno skutočne to tak urobila lebo sa jej nechcelo chodiť ani pschológovi....nechcelo sa jej NIČ ani žiť

szimi

Slecna ma potom zavaznu diagnozu ktoru treba bezpodmienecne liecit a dotiahnut ju k psychiatrovi aby zacala brat lieky! Bez nich skonci ako zanedbana a podla teba leniva chudera, ale nie je to jej vina, je to sposobene chorobou, toto skus pochopit a pomoct jej.

joni_

ak ma diagnostikovanu depresiu, tak ma naozaj problem a mala by brat lieky, nemyslim ze sa to da zvalit len na lenivost, navonok to mozno tak vyzera, ale problem moze byt ovela hlbsi

sway

queščn ja,ked mi bolo tak psychicky zle,som bola naopak v pracovnom zivote uspesna.Rovnako som mala okolo seba vela kamaratov,nemala som problemy ani na VS a ani s krasou,akurat doma bolo zle a to ma polozilo.
Je to individualne,to co ty popisujes je naozaj skor lenivost.A vies,ako si zariadis,tak mas.To treba dotycnej vysvetlit,"prefackat" ju aby naozaj neupadla do skutocnej depresie..

queščn

táto slečna mala depresiu diagnostikovanú ako biopolárnu duševnú poruchu...dokonca mala brať lieky a aj nato bola lenivá...
bola lenivá na všetko aj pozerať telku...bola to skutočne krutá a chronická lenivosť...a odborník ju nazval depresiou...