Gelové nechty - alergia

Príspevok v téme: Gelové nechty - alergia
maja2

Robim si sama gelove nechty uz vyse pol roka. Niekedy som to prehanala, ked sa mi nepacil vzor, chcela som zmenu, tak som si ich zvykla robit castejsie. Minuly tyzden, v ten den ako som si robila dorabku, asi 10min nato, ma zacala svrbiet kozicka okolo nechtov, mierne opuchla a na druhy den, ako som si to skrabala, sa mi vyhodili pupence. Predvcerom sa mi to objavilo na dlani aj prsty mam tym jemne vysypane. Prosim, nestretol sa uz niekto s niecim takym. Som zufala, vyzera to tak, ze mam alergiu a nebudem si uz moct robit gel. nechty :(( Moze byt uv lampa skodliva?? alebo myslite, ze je to v geli. dakujem

paulara

a menila si teraz niekedy gel? moze to byt alergia na gel ale aj na nieco ine, co si davas na nechty. skus si dat pauzu od nich

energyl

ahojte...mam presne to isté..kedysi som par krát bola na nechtoch a nemala som problem..neskor mi kamoška poradila kupit sadu na akrylove nechty..lacnu...vsetko bolo na chvilku v pohode..no po asi mesiaci (ved viete nieco take mat doma clovek to stale chyta hra sa s tym skusa) ma zacali svrbiet prsty aj pod nechtami..neznesitelne..nespala som ani taktiez vyrazky ktore reaguju na vodu tym ze sa ako keby napiju...neskor som to este raz skusila no vysledok rovnaky...tak som si myslela ze alergia na akryl...ale ked som si pred pol rokom dala robit gelove nechty kde ma ubezpecili ze su to vsetko antialergicke veci aj tak som to dostala znova...aj teraz som bola ako mi bolo povedane v najlepsom salone v meste opat trpim...myslim ze na toto vsetko by mal fungovat imunitny system a hlavny problem je v tom ze tie vsetky co to mame sme si ho v danom "mieste" poskodili na tolko ze uz nedokaze tie chemikalie primat bez takejto reakcie...jedine co mozem poradit NESKRIABAT si to ihned si dat na to fenistil na kazdy prst aj ked nesvrbi...dat si zodac...a pri extremnom svrbeni oplachovat pod studenou vodou ale potom sa mi zda ze to skriabe este viac...ja mam stale natrete ruky fenistilom je na to aj jedna homeopaticka mast neviem jak sa vola teraz v lekarni vedia :D...a vela trpezlivosti..ak si to neskriabem tak do dvoch troch dni zmizne nechty chcem a viem sa takto raz za cas obetovat :D

Dianails

ahojte, mám to isté, príznaky úplne rovnaké, ja si robím akrylové nechty a myslím si že to mám z akrylu. lenže zdobím gélmi a géllakmi, navrch dávam top coat a to všetko ide do lampy. používam značku enninails, mk profinails. Prišli ste už presne na to, čo to robí? už uvažujem nad tými akrylátmi. tiež skúste poradiť ako účinne chrániť ruky pred týmto. dlho sa to hojí...

maja2

este som zabulda.....pozor tiez na jar na riady, tiez obsahuje akrylaty a este agresivnu latku Methylisothiazolinone, na ktoru som zacala reagovat popri alergii na akrylaty....vyvolava mi dyshidroticky ekzem

maja2

caute baby, som tu po rokoch znova aj s infoskami....je to alergia na akrylaty, ak mate prejavy, o ktorych sa tu pise, davajte pozor na vsetko, kde sa vyskytuju...bola som aj na stomatologickych testoch v Kosiciach, tam sa to potvrdilo..biele plomby obsahuju akrylaty, takze len amalgam...ak mate alergiu a biele plomby v ustach, treba bezpodmienecne vymenit....pozor na kozmetiku, citat zlozenie...spiraly, make upy zvyknu obsahovat rozne druhy acrylatov...najcastejsie methacrylate.... aj laky na vlasy....ak strieknem, oci mi scervenaju a slzia cely den, pouzivam len tuzidlo...takisto laky na nechty a ine...treba vzdy citat zlozenie...drzte sa, dufam, ze som pomohla :)

marylusy

Ahojte :) Nie som vyučená nechtárka, ale iba samouk a robím si gélové nechty 2,5 roka. Taktiež som začala mať podobné problémy a začala ma svrbieť koža okolo nechtov. Trocha som si zagooglila a zistila som veľmi zaujímavé informácie, preto sem prikladám niekoľko mojich zistených poznatkov konkrétne z wikipédie.....

UV žiarenie je pre človeka potrebné kvôli syntéze vitamínu D. Na vytvorenie potrebného množstva postačuje niekoľko desiatok minút denne. Nadmerné vystavovanie kože vplyvom UVA a UVB žiarenia vedie k jej poškodeniu. UVA žiarenie zapríčiňuje starnutie kože a negatívne ovplyvňuje imunitný systém. Nadmerné vystavovanie kože UVB žiareniu (opaľovanie) vyvoláva spálenie kože (začervenanie). Pri intenzívnom a dlhodobom pôsobení môže viesť až k nádorom kože. Jedným zo spôsobov, ako ochrániť kožu pred negatívnym vplyvom UV žiarenia je používanie ochranných prípravkov pred slnečným žiarením.

Chodievala som do fitnescentra, kde bolo biosolárium, a bol tam zákaz, že osoba ktorá sa vystavuje opalovaniu v soláriách nesmie mať na sebe akékoľvek kovové predmety - náušnice, náramky, hodinky, piersingy, prívesky, retiazky. Nemala by mať ani tetovania na tele z farieb obsahujúce kovy, ani myť na sebe žiadny kozmetický prípravok s obsahom kovov, najviac zastúpené parfumy a krémy.
Píšem to preto, že pôsobenie UV-A a UV-B žiarení na kožu je aj pri UV lampách rovnaké ako soláriu.
Ale to už výrobcovia uv lámp nenapíšu, keďže by prišli o zisky.

Preto vás ešte upozorním na používanie farebných práškov na nechty a akýchkolvek kovových ozdôb. Ja osobne som zistila, že ma extrémne pálili nechty po použití jedného takého prášku - a ro znamená prítomnosť kovu v produktoch. Osobne preto odporúčam nepoužívať na nechty produkty obsahujúce kovy.
Zatiaľ som zistila len tieto informácie

Pre lepšiu informovanosť si pozrite stránky kde sa píše o negatívnych vplyvoch uv svetla na kožu a pod.

Daduska13213

ahojte .. ak je to alergia na uv lampu tak vyskúšajte akrylové nechty =) ako ja si tiež robím gélové a raz som mala akryl a v pohode =)

monika111111

Ja mam rovnaky problem, je to alergia na UV lampu. Zacalo mi to po vyse roku, musela som prestat, mala som popaleniny akoby az na rukach, nie len na prstoch.

StankaDzuren

Ahojte taktiež mam problem s prstamy uz vyse 4 rokov robím gelove nechty a nikdy sa mi nič nestalo až teraz je to neznesiteľné vyhodili sa mi pupaky ,svrbelo ma to šla som ku kožnej predpisala mi tabletky nejakú vodicku vôbec mi to nezaberá som zúfalá mastim si to fenistilom ,dubovou kôrou ale nezlepsuje sa to trošku mi to utlmi svrbenie ... ta poškodená kozicka okolo nechtov mi stvrdla a začala sa lupat je to hrozne až do živého mi to puka a je to od tej vodičky čo mi predpisala ....:( čakám ešte na jedno vyšetrenie som zvedavá ale ide k inej kožnej ku ktorej som sa musela objednat... Ale mám podozrenie že sa mi to vyhodilo koli odmasnovacu na nechty eninails značka 100% koli tomu

ica26

ahojte baby,

presne toto isté sa stalo aj mne....svrbenie, vodnaté pupáčiky a čo je na tom najhoršie prenieslo sa mi to aj na tvár ked som sa nechtami za nu chytala:D
som zúfalá....ale myslím že to bude tým gélom pretože pred tým som mala iný a ten mi to nerobil, nemala som s ním žiadne problémy.No ten sa minul tak som bola nútená si objednať iný a ten bol práve v akcii no nekúpte to!!!!a z toho sa mi začalo robiť toto....asi to bude alergia...vedeli by ste mi niektorá poradiť kvalitný gél????