Gelové nechty - alergia

Príspevok v téme: Gelové nechty - alergia
maja2

Robim si sama gelove nechty uz vyse pol roka. Niekedy som to prehanala, ked sa mi nepacil vzor, chcela som zmenu, tak som si ich zvykla robit castejsie. Minuly tyzden, v ten den ako som si robila dorabku, asi 10min nato, ma zacala svrbiet kozicka okolo nechtov, mierne opuchla a na druhy den, ako som si to skrabala, sa mi vyhodili pupence. Predvcerom sa mi to objavilo na dlani aj prsty mam tym jemne vysypane. Prosim, nestretol sa uz niekto s niecim takym. Som zufala, vyzera to tak, ze mam alergiu a nebudem si uz moct robit gel. nechty :(( Moze byt uv lampa skodliva?? alebo myslite, ze je to v geli. dakujem

nika20000009

Ahojte baby, tak ja som toala presne take iste. Casto som sisama robila gelove nechty , a mala som presne take priznaky, svrbenie na prstoch , pupaciky ...tak som si minuleskusila akrylove a bolo to o tom istom, o par hodin to iste. Tak som si ich dala dole, ale stale ma to svrbi, a dnes sa mi spravilo take cervene ako keby daka krvnazrazenina alebo co na jednom prste.Natieram si to vselicim ale ak sa mi to nezlepsi do zajtra pojdem do lekarne.NEVIETE CO TO VLASTNE JE? ALERGIA ALEBO CO?

saly72

Ahojte babby,
aj ja som si robievala sama gélové nechty niečo vyše roka a začala som mať podobné problémy, ale nabralo to tak na intenzite, že po dorábaní nechtov som celú noc nespala a škrabkala som si ruky a chladila pod ľadvou vodou. Boli celé červené a samý vodnatý pupák, potom to uschlo a bola popraskaná celá kožtička na prstoch. Bolo mi ľúto predať kompletnú sadu, ale musela som to urobiť. Dala som si dva mesiace pauzu a v lekárni som si kúpila nejaký krém, ktorý mi poradila lekárnička. Tiež neviem kde som urobila chybu, aj lampu som pravidelne čistila a dezinfikovala. Teraz mám opäť gélové nechty, ale už u kozmetičky. Znova som rozmýšľala o kúpe, ale nemám odvahu.

maja2

SISA, ak si to budes nahodou citat......tak nebola som nakoniec v lekarni, nechcelo sa mi :) pomaly to mizne, uvidim o mesiac, ci sa odhodlam spravit dorabku...mozno na skusku len jeden nechet...uvidim aka bude reakcia... pa zatial

maja2

uz minule, ked som si robila dorabku ma hned po tom zacal svrbiet vankusik na jednom prste (asi tyzden), no to som neregistrovala ako nejaky prejav. teraz je to uz ine a neviem si predstavit, ze by som si nemohla robit nechty...zosaliem :))

sisa72

mam gel.nechty už 5 rokov a take dačo sa mi ešte nestalo..myslím že z lampy to nie je.. mohla si už dačo mať a teraz ti to prepuklo..