Neznesitelna bolest pri sexe

Príspevok v téme: Neznesitelna bolest pri sexe
OSA

Dobry den. Pocas pohlavneho styku uz asi 4 mesiace pocitujem neznesitelne palenie, stipanie a rezanie v posve, cize sa so svojim partnerom vobec nemozem milovat. Bola som u gynekologa a vyter mi ukazal nejake bakterie. Gynekolog mi nasadil antibiotika na 12 dni a ja som dufala, ze bolest prestane. No neprestala. Skusala som na par dni prestat so sexom, respektive ani sa do toho nepustat, no vobec to nepomohlo,teraz mam este aj slaby zlty zapachajuci vytok. Nikdy predtym som takuto bolest nepocitovala a neviem si s tym rady, ak niekto mate podobne skusenosti, prosim pomozte. Dakujem

Beznadejna

Ahoj unhappy,

dik za radu, ten lidocain som neskusala, ale skusim sa za tym obzriet. Vravila si, ze tu ten 5% nie je, v madarsku ho najdem pod tymto istym nazvom, nevies? Kedze Madarsko mam na skok, vedela by som sa na to spytat. Citala som iba to, ze znecitlivuje (ale nelieci :( ), ale ak by mi to vazne pomohlo aspon na chvilu, kym by som mala styk, tak by som bola od stastia bez seba, lebo pohlavne nezijem pol roka a to mam partnera, nastastie je chapavy, takze si nenarokuje, ked vie, ake mam problemy a uspokojim ho inak. Donekonecna to vsak takto nemoze ist, bojim sa, ze ma opusti, preto keby mi ten lidocain pomohol, pre krista, asi by som plakala od stastia.
Inac isto nemam problemy s tym, ze som nemala styk este castokrat, pretoze ako vravim, tieto problemy som mala aj predtym, zrazu som iba citila bolest pri zavadzani tamponu, svrbela ma koza v jednom bode a na dotyk palila (lava strana, presne ako u teba...ani pravu nema ok, ale ta lava je desna bolest na dotyk, cervena bodka, maly cerveny flak, tak poviem). Potom ma to preslo, ta ostra bolest, pouzivala som dalej tampony, avsak citila som, ked som ich davala dnu, ze ma to irituje, ale ja som vazne netusila, ze to bude mat taketo nasledky... Koza ma zvykla stipat aj po mydle, co som hned vylucila, takze neviem, co mi to vlastne sposobilo...mozno obe veci :( - prehnana hygiena a casta vymena velkych tamponov... Potom som zacala sexualne zit minuly rok a myslela som, ze tie bolesti su tym, ze som neskusena, tak som to ignorovala a cakala, kedy to prejde, boli to vsak priserne bolesti, to sa nedalo predychat, bola som normalne ze merava a nemohla som sa dockat konca. Takto to slo asi mesiac a uz som vedela, ze to s neskusenostou nema nic spolocne... Potom som hladala, kde ma to boli a nadabili sme na tie body,co ani neboli v posve, ale pred posvou, boli scervenane a ked si to stlacila, isla som z koze vyletiet... Sucha som nikdy nebola, ale skusili sme aj lubrikant a robili to zasadne s nim, no vies, trt platne, lebo kto nezazil, nevie, co to je za bolest... akoze fakt katastrofalna...takto som fungovala do jesene, ked som si povedala dost, viac tej bolesti neznesiem... Moj lekar tiez poukazoval na psychiku (vsak ked sa nevyzna, najlahsie je povedat toto) a pri vysetrovani si vobec nevsimol tie bodiky, az ked ja som na ne poukazala...tam sa dovtipil, ze keby to bola psychika, koza by zrejme nebola scervenana a nebolela by samovolne... samoska, nevedel co s tym, tak mi hned navrhol, ze nech idem do BA a prestrihnu mi nervy,nebudem citit nic zrejme po tom, ziadne bolesti /no ktovie/, ale je pravdepodobne, ze stratim aj citlivost /takze nebudem citit pri sexe vzrusenie/ a zevraj tie nervy si mozu k sebe po rokoch najst cestu a znova sa spojit /uz po troch rokoch!!/...tak komu sa chce lihat pod nozik kazdy treti rok po pripade??? Preto by som chcela skor ine veci vyskusat, mozno to nie je nic s nervami, ale ako vravim, mne ziadne vysetrenia specialne nerobili :(...co by sme tu chceli, ze? :(
Na nete som nasla forum, kde pisu taketo zeny, co trpia vestibulitidou a ked citam, ake vysetrenia im robilia ako ich liecia, tak iba kyvam hlavou, ako sa maju... je to americka stranka a robia im tam vsakovake specialne vysetrenia a perfektne liecby... skoda, ze nezijeme tam. Vies, ja pochopim, ze lekari sa s tym tuto casto nestretli, ale jedna vec, ze nemali taketo pacientky, druha, ze o tom ani nepoculi?! Je to ich specializacia, tak by mali byt viac scitani!!! Lebo potom to naozaj konci tak, ze im tam pride dievca s takymito problemami a poslu ju k sexuologovi, ze je to problem psychicky, dakujem pekne.
Vies co, na zaciatku som na toto pozerala optimistickejsie, teraz uz neviem co mi pomoze, lebo teraz uz mam psychiku v keli, takze do buducna ta psychika urcite bude na toto negativne posobit...uz som taka bezradna, ze neviem, co s tym...
Tebe robili histologicke vysetrenie? Pozerali ta kolposkopom? Mne nic taketo...skusam este cez net hladat DOBRU dermatovenerologicku ambulanciu, ale ziadnu lepsiu som nenasla, respektive neviem, ktora je dobra, ktora nie...ziadne nema pri sebe ze specializovane pracovisko...
Neviem,neviem... k tymto gynekologom uz doveru nemam, ani som ti nevravela, ze som bola este u jedneho, v BA a ten mi zas chcel narezat panensku blanu!! Tak mu vravim, ze ale mna to boli vonku, nie vnutri a normalne som si to miesto musela nahmatat, nech vidi!! A potom mu zaplo, lebo on ked da prsty dnu, mne tym miestom prechadza, resp.mi o neho sucha prsty, tak mi ta bolest vystreluje vsade, tak si to ten bystroocko vsimol... (boze, co su to za lekarov? a to som mu dopredu povedala, ze mam bolesti ZVONKA a on mi chce rezat blanu, ktoru uzku nemam - vchadza sa do mna lahko)...tak si bystroocko vsimol cerveny bodik - zevraj zapalena zlaza... dal mi silne antibiotikum, co sa vraj uz v sucasnosti nezvykne ordinovat, lebo je silne, ziadny penicilin, samozrejme, bez uspechu, tak ako aj krem,co mi dal...ach jaj
preto ti hovorim, obratit sa za mantakmi nema zmysel... Treba niekoho, kto pozna tuto problematiku... mozno skusim aj nieco na prirodnejsej baze, ale uz vazne neviem co.
Unhappy,na nete sa pise aj to, ako liecit citlive nerv.zakoncenia. Moj lekar tvrdil ze to sa liecit neda, ale na americkej stranke pisu nieco uplne ine - da sa! Len ci tuto to spravia? haaah, skoda reci!

unhappy

ahoj Beznadejna, praveze som na nete nasla (neviem ci to nie je aj v tom clanku co som sem hodila na neho link),ze vplyvom infekcii , hoci len kvasinkovych, moze dojst k tomu ze nervove zakoncenia napriek tomu ze zapal je uz vylieceny prenasaju aj po vyleceni stale vzruch- dotyk tak ako ked si tam mala zapal, cize ako bolest,stipanie, svrbenie, vznikla tam nejaka precitlivelost,ja osobne uz neverim ani tym kultivacnym gynekologickym testom, mam podozrenie ze nie vzdy ti zachytia infekciu. A vraj na takuto bolest pomaha Lidocain (anestetikum)- 5 percentne , u nas sa da kupit v lekarni len 2 percentne ako Cathejell uretalny gel, ale ten 5 percentny som zistila ze predavaju bez predpisu v madarsku,udajne dlhodobym pouzivanim upokoji nervove zakoncenia tak ze zacnu prenasat vzruch normalne,skusam to s tym cathejellom,fakt to znecitlivuje sliznicu asi tak na hodinu, cize mozes si to dat pred stykom a mala by si moct mat normalny bezbolestny styk(to som este neskusala nemam momentalne chlapa, ale je fakt ze na dotyk ma to na tych citlivych miestach neboli), alebo predavaju aj Mesocain to je tiez anestetikum a mne lekar davnejsie odporucal davat si ho pred stykom ale mne nezaberal.
U mna je to divne, ja mam dojem ze som mala citlivejsiu sliznicu vzdy ale styk bol najprv mozny, citila som len mierny diskomfort alebo ma to neboleli vobec,ale po case ma to zas bolelo-stipalo tak ze som styk nemohla mat. Mam to citlive pri vchode do posvy na dvoch miestach zrkadlovo vpravo a vlavo ( ak vychadzam z toho ze hodinova rucicka je hore pod pupkom, tak ma to boli asi na 25 a 35 minute)pricom vlavo je to citlive viac a potom okolo ustia mocovej trubice to mam najcitlivejsie najviac, bola som u urologa, ktory tvrdi ze je to ok, naposledy mi cievkoval moc, vysledky zatial nemam. Mam pocit ze mam citlivu celu mocovu trubicu.Najviac je mi cudne ze mam zacervenale ustie podla gynekologicky /aj mne sa zda ze je to zcervenale/ale podla urologa to zacervenale nie je, musim to s nim este prebrat.
Inak si myslim, ze tento problem ma vela zien a vzhladom k tomu ze ich lekar odbije tym ze im nic nie je, to neriesia alebo im to pri styku robi len mierne problemy.
Vidis a co sa tyka tych testov na nervove zakoncenia, mne gynekologicka povedala, ze taky test neexistuje, myslim ze zase zmenim gynekologa!!
U teba je mozne podla mna aj to, ze ta to boli tak velmi,lebo si este mala malo stykov a to sa moze casom upravit, skus sa na to opytat lekara.Inac aj som tiez maval strasne silnu menstruaciu ked som mala tolko rokov co ty, az taku ze ma bolela vulva, ktovie ci to nema s tym suvis, ci to nesposobilo to precitlivenie.
Ja praveze neviem co robit a za kym ist, ak budes vediet o nejakom lekarovi hoci aj v tom nemecku daj mi vediet, ja takisto keby som dakoho nasla budem ta informovat.Momentalne ma utesuje ze s tym lidocainom by to mohlo ist, ak to aj nevylieci,ale aspon sex bude mozny. A co sa tyka tej psychiky, ja si tiez nemyslim ze to mam pychicke,ale viem ze u mna uzkost a emocionalny stres to zhorsuju, otazka je v konecnom dosledku ci to obe nemame psychicke celkove, je totiz dokazane ze prave ta uzkost a emocionalny stres byvaju vyvolavacom bolesti,resp. nervozita, alebo staci ze to mas v podvedomi ze ta to boli a ono to naozaj boli. Ostavame v kontakte! prajem ti pekny vecer a nezufaj!

Beznadejna

Ahoj unhappy,
som rada, ze si odpisala, lebo ako vidim, nikto sa tu s nicim podobym nestretol :-/, mame "stastie", ze zrovna my ano...
Takze - ja som problem s kvasinkami nemala, aspon o nicom neviem (vysetrena som bola, vysledky mi vysli negativne). Moj lekar s vestibulitidou nikdy nestretol, nemal ponatia co to je, az kym som mu nezobrala text, co tu aj linky boli nahodene. Vies, ja mam presne take priznaky ako ty - boli ma to na dotyk, stipe pri stlaceni atd... niekedy to citim aj samovolne.
Inac - s tymi nervovymi zakonceniami... Nemyslim si, ze by si mala problem s tym, ved si sama pisala, ze sa ti to objavilo az po tychproblemoch s kvasinkami. Nervove zakoncenia predsa nemozu reagovat na kvasinky, ci hej? (to mavaju skor zeny po porode, ako tlacili von babo). S tymi nervovymi zakonceniami mne osobne odporucali operaciu, zevraj mi ich pretnu, lenze neviem, ci by mi to bolo nieco platne, ked nevedia, co mi to sposobuje. Na nervove zakoncenia sa totiz robi specialny test!! Ktore mne osobne nespravili... Takisto mi nerobili histologiu /ze mi odoberu tkanivo z miesta bolenia/ a nepozerali ma ani kolposkopom...
Tunajsi lekari vobec nevedia co to je, preto sa im do ruk s operaciou moc zverit nechcem, oni poznaju jedno resenie, narezat ma, vytnut vsetky nervy a dovi... inac ti prezradim, ze keby sme mali problem s tymi nervovym zakonceniami, ze nam nejako scitliveli, tak si mozeme pisat, lebo na to nam ziadne masticky nepomozu :-/. preto by trebalo zistit, ci je to vobec tym, chapes... ak mas nervove zakoncenia okey, tak sa pricina musi hladat inde.
Myslim, ze keby sme to mali od toho, tak tym trpime od detstva... ja viem, ze do 17-18 rokov som taketo problemy nemala - mohla som si davat tampon v pohode atd... az potom som zacala mavat problem, prv ma svrbela pokozka pri vchode do posvy a ked som tam nieco davala /tampon/ tak ma to bolelo...samovlne skor svrbelo a koza mi scervenala...aj teraz tam mam niekedy take male cervene sfarbenie pod tym lalokom do vchodu do posvy a boli ma to v tom okoli /to nemozu byt nervy, mna napriklad neboli tesne dole, teba ano?/ mna skor tam kde je 25 a 35 minut na hodinkach... myslim, ze sa mi to mohlo sposobit aj tym, ze som bola maniacka na hygienu, pouzivala som mydlo ako mladsia a riadne sa vymyvala a stale som pouzivala iba tampony, tie najvacsie, kedze mam fakt velmi silnu menstruaciu - hotovy masaker :(, ale s tymto som nic nemohla robit... tak asi to vecne menenie tamponov atd... lenze tampony som vylucila uz pred rokom, takisto sa umyvam dole velmi jemne a nepouzivam ziadne parfemovane veci, mydla atd...a efekt, ziadny, nevymizlo mi to - preslo do chronicity... neviem, kde sa touto chorobou zaoberaju, ja som sa s takym pracoviskom este nestretla... ty si nerozmyslala, ze by si zasla k nejakemu odbornikovi? kde sa s takymto uz stretli nejedenkrat?
Napis mi, ked ti nieco pomaha, prosim,lebo sme na jednej lodi, aj ked nam to ina vec spustila, mozno si pomozeme... Ja ti viem povedat iba tolko, ze mi bol naordinovany Triamcinolon - kortikoid, ale nic moc...koza ma na dotyk bolela menej, no lenze ked si ju stlacila riadne, tak bolest bola spat...takze pohlavny styk, hahaa, nemozne... a ked som to vysadila, mala som to spat... Aloe vera = 0 bodov... Krem Calcium mi zmierni palenie, avsak tie bolave male miesta (ta 25 a 35 minutka) mi bolavymi aj zostanu... Neviem, co by sa na to dalo vymysliet, je to strasne... zevraj odbornici to riesia tak, ze bolestive miesta vyrezu, lebo tie bunky sa uz nevedia obnovit/liecit a ked ich vyrezu, nahradia sa novymi, zdravymi...
Ja pojdem za svojim gynekologom coskoro, povedat mu, ze ziadne zmeny nenastali a skusim sa ho popytat, kde mi spravia histologiu a nech mi skusi naordinovat zatial nieco ine, co ak...
Poviem ti, mam to podla mna od tej 18tky, raz ma to bolelo viac, raz menej, lenze vtedy som este sexualne nezila a teraz, keby som chcela, tak uz viem, ze je to zavazny problem, sex je nemozny, tak ma to boli (mam 23)... mne to zvalovali aj na psychiku, ale ked videli to jemne male scervenanie, preslo ich to...takisto keby to bolo od psychiky, nebolelo by to samovolne..je to v keli, ked s tym nemanipulujem, je to troska lepsie, ale nie vzdy...ak s tym manipulujem, katastrofa...bojim sa buducnosti, neviem kam sa obratit, nezijeme v usa, ze by nam pomohli odbornici...kde ti tu pomozu? takito lamski lekari s prepacenim!! Vies, raz by som chcela aj deti, ktore neviem ako budem mat, mozno ked ma oplodnia ako pannu mariu :-/... otras, napisem ti, ak by boli akesi zmeny,a co mi pomohlo atd... ak uz tuto nikto behom roka, asi zavitam do nemecka, tam je zevraj nejake fakt dobre centrum. budme v kontakte!

unhappy

este nieco Beznadejna, mavala si aj ty opakovane kvasikove zapaly?Asi polroka si davam kazdy mesiac jednu tabletku Mycomax - je to dostat aj bez predpisu, a mam pocit ze aj to mi trochu pomaha, resp.mala som ho do vcera:(uvidim co ten hydrocortizon urobi,drz sa moja a snaz sa mylsiet pozitivne!

unhappy

Ahoj Beznadejna,no tazko povedat, mavam dni ked mam pocit ze je to ok-t.j. znesitelne az v poriadku - byva to pocas ovulacie, potom sa mi to zas vracia - najma pred menzesom, skusam pozitivne mylsiet a nezaoberats a tym prilis, no je to tazke, po sedacich kupeloch v repiku na odporucanie urologa som mala pocitze mi to trochu pomaha,ale od vcera napriklad je to zas spat- stipanie a bolestivost, lekarka mi dnes predpisala Hydrocortizone mast , vraj moze to byt alergia a ja mam zistovat vylucovacou metodou ze na co...uzasne. Moze to byt aj alergia na kvasinky alebo vraj mam asi viac nervovych zakonceni v sliznici,ale ani jedno ani druhe sa neda riesit vraj, ti lekari su proste uzasni. Ale mam dojem ze ma na to vplyv do urcitej miery naozaj psychika, ze sa to zhorsuje stresom, ako je to u teba?

Beznadejna

To urcite nie. Vysledky mam vsetky v poriadku. Toto je skor dermatologicky-gynekologicky problem a je to strasne. Mozno sa toho clovek ani nezbavi (moze to byt prejav alergie, reakcia na nieco atd). strasna bolest koze pri vulve..

Beznadejna

unhappy - vyriesili sa ti tie problemy? Mam podobny problem ako ty, je to na 99% ta diagnoza, tvrdil mi to aj online gyn.poradca, moj lekar sa s tym v zivote nestretol a zvalil to na psychiku, potrebujem sa niekam obratit, kde sa tymto zaoberaju, len este neviem kam. Prosim ta, ak sem este chodis a precitas si to, napis mi, ci sa ti to nejako zlepsilo a ak ano, cim... dakujem ti, tiez som bezradna...

unhappy

este raz spravne linky kedze sa nezobrazili, tak druhy pokus :

www.tribune.cz

www.zdravcentra.cz

alebo zadat do vyhladavaca : Možnosti léčby vulvární vestibulitidy

unhappy

mam ten isty problem - bolest pri styku a z nepochopenia mojho problemu rozpadnuty vztah a depresiu a podla lekarov si to asi vymyslam, odporucam precitat si tieto clanky:

www.tribune.cz

www.zdravcentra.cz

slovenski gynekologovia zjavne ani netusia ze existuje nieco ako vulvarna vestibulitida.