Nizka hladina trombocytov

dionee

Ja som si tiez mala davat pozor na zdravie, neuzivala som penicilin ani nic. A nastastie nechorlaviem. Uz predtym som mala vybornu imunitu...
Ja som povodne od Novych Zamkov tam som chodila na vysetrenie, na radioizotopove som sla do BA, tam ma mali aj operovat ale to som po pol roku cakania sla na op do Novych Zamkov. Mna ta op uplne uplne odpravila:( to mna tak bolelo ...

yasmina

dakujem,
za info lek,som rada ze si sa ozvala.Tak urcite horsia bolest ako po cisarskom to asi nebude,alebo po poslednej resekcii. A to som dost silna osoba..tak hadam to nebude az take hrozne,viac sa obavam vysledkov... :-(

yasmina

tak po 3 mesiacoch som bola a teraz mam ist po 4-6tyz.,neiem no...
a ty kde ti robili tie vysetrenia?odkial si Dionee?

lek

Ahoj Yasmina, odstranenie sleziny je vykon, ktory sa bezne vykonava. U velkej casti pacientov s imunnou trombocytopenio sa tym dosiahne trvala kompletna remisia ochorenia, cize sa upravi pocet trombocytov. Bez sleziny sa da uplne normalne zit. Po vybrati nezriedka stupne pocet trombocytov na dost vysoke hodnoty, preto sa podava vtedy anopytin, aby sa znizilo riziko vzniku krvnej zrazeniny. Pre ochranu pred niektorymi bakteriami je slezina dolezita, preto sa pred jej vybratim, ak je vykon planovany ma vykonat ockovanie proti pneumokokom a hemofilom a po vybarti sleziny by mal pacient dlhodobo uzivat penicilin. Som zvedava na tvoje hodnoty a tiez ako dopadne punkcia kostnej drene. Nerobi sa to z chrbitce, to by teda bolo. Robi sa to z lopaty bedrovej kosti vzadu alebo, ak sa odobera len tekuta vzorka z kostnej drene, tak sa to moze urobit z hrudnej kosti vpredu, vzdy po miestnom znecitliveni. Da sa to vydrzat a nieje to az take strasne ako sa zvykne hovorit.

yasmina

cau...
jasne ze napisem som zvedava,kolko trc. mam teraz...podla mna stale rovnako,no nic uz by sa mi tam trebalo pomaly obj.

yasmina

Ahoje,
dakujem vsetkym co mi pisu...pokial,
ma este niekto nieco k tomu budem rada,ak mi napisete. Tak to som prekvapena,ze slezina moze ist von....a to som si cely cas myslela,ze sa to neda.No ja este neviem odkial mi tu punkciu budu robit,asi z chrbata,ale kedze som po resekcii zuba,o 4tyz.mam ist na odber,som zvedava aku hodnotu mam teraz...ci sa to zlepsilo,alebo ked nie tak ma caka ta punkcia.Mne sa modriny robili,teraz uz menej,ale nic abnormalne. Ja uz neviem,kde moze byt problem :-(

titi...

Slezinu môžu zobrať celu.Kamarátka má dcéru,teraz už dospelu.Tej zobrali celu ked mala tak asi 17-18 rokov.Bola stredoškoláčka.Teraz má 35,žije aj pracuje vo Wiedni,vydala sa porodila syna spontánne.Takže u nej to nerobí problém,že nemá.Ked jej tu slezinu mali vybrať bola chorá,lekár stanovil zlu diagnozu,zápal mandlí.Bola doma brala antibiotikum.Nepomohol jej,odpadla.Opuchla jej slezina.Zistili jej mononukleozu.Okamžite ju brali do nemocnice,vybrali jej slezinu.Rýchlo sa zotavila,žije normálným životom.

dionee

Yasmina, vzali mi urcite celu slezinu. Ja som pocula ze bez sleziny sa da normal. Aj ked je havarka, vraj slezina casto urazom odide. No mne len vraveli ze si musim davat pozor na imunitu a aby som nerechladla tak.. Ale musim povedat ze aj predtym aj teraz mam znamenitu imunitu. Niesom skoro vobec chora. Takze tebe idu robit punkciu coskoro? A odkial z chrbta?... Ja som nemala nikdy krce ani bolesti. Mne sa to zistilo tak, ze som na rukach a nohach mala petechie a dost modrin. Na radioizotopove som inak cakala pol roka.A na operaciu detto.
Drzim palce