Kolko vody za den pit?

Príspevok v téme: Kolko vody za den pit?
lolia

Prosim Vas kolko je zdrave denne pit vody? ide mi o to ze snazim sa dodrziavat pitny rezim a pijem tak 3 niekedy 4 litre vody denne. No ale teraz mi sesternica povedala ze to nie je dobre a vody sa ma pit prakticky malo lebo ze sa zdrzuje v organizme a to vraj nie je dobre. Tak ako je to teda_ kolko vody je zdrave pit denne?

hammel

No ja mám 50 kg a keď by som mal ísť podľa tej rovnice že na každých 15 kíl 0,5 litra tak mi víde že 1,6 litra mám vypiť ale ja pijem 4

vodienka

3 litre a v horucavach 4 l to je ta spravna norma pitneho rezimu.Sesternicu netreba brat vazne,kedze sa tejto problematike vobec nerozumie.

Shadowbaby

Ja som tiež počula, že sa má piť voda podľa toho, koľko človek váži. Podľa rovnice, akú uviedol užívateľ rovnica:
Teda hmotnosť vydeliť 20. A čo sa týka toho, že vody sa nesmie vypiť veľa, tak je to asi takto: Môže sa vypiť v priebehu dňa toľko vody, koľko človek chce, ale nesmie vypiť liter vody naraz, lebo môže vzniknúť obličkový šok - obličky toľký nápor vody nemusia zvládnuť. A skpste vypiť liter vody naraz - nedá sa to, lebo voda je ťažká. Raz som bola na vyšetrení obličiek a musela som vypiť pollitra vody naraz a po druhom pohári som už mala dosť.

karioll

sesternicu pozdravuj a nikdy sa na nu neobracaj v pripade choroby
pit treba tolko,aby bol moc bez farby a zapachu
vo vseobecnosti 2 deci vody za hodinu je idealne,samozrejme v pripade tepla,sportu a pod,treba zvysit pitie

saponat

ja viem tak ze 0,4 litra na 10 kg hmotnosti. ale zavisi to aj od inych okolnosti - naprklad ked je teplo alebo clovek sportuje treba urcite pit viac. A mineralku max pol litra denne a aj to striedat rozne znacky

alzbee

Ale netreba to s tym pitim vody moc prehanat, lebo to moze zatazovat oblicky...napr. takym 50kg ludom staci liter a pol na den, ci dva...vlastne tak, ako pise aj candy7 to sedi...

candy7

ahoj za normálnych teplotných podmienok sa pije 0,5 litra na každých 15 kg váhy.
pije sa kojenecká voda,stolová a pramenistá voda,bylinkové čaje a zelený čaj,minerálne vody s nízkym obsahom minerálov.

SiSA89

nuz ja pijem velmi vela tekutin..podla mna je to velmi dolezite ..pretoze ked uz clovek citi smad tak to neni dobre a aj sa vravi ze hlad je prezleceny smad...takze tak ..ja teraz v lete nemam problem vydrulat 3 litre vody..a vidim to na sebe som svieza .. vidim to aj na pleti....proste voda je zazracna:)