Kolko vody za den pit?

Príspevok v téme: Kolko vody za den pit?
lolia

Prosim Vas kolko je zdrave denne pit vody? ide mi o to ze snazim sa dodrziavat pitny rezim a pijem tak 3 niekedy 4 litre vody denne. No ale teraz mi sesternica povedala ze to nie je dobre a vody sa ma pit prakticky malo lebo ze sa zdrzuje v organizme a to vraj nie je dobre. Tak ako je to teda_ kolko vody je zdrave pit denne?

liv99

pitny rezim si treba sledovat, nie podla toho "kolko telo pyta", lebo napriklad stari ludia uz nemavaju intenzivny pocit smadu, preto casto aj cely den nepiju a koncia dehydrovani na pohotovosti... inak podla mna minimalne 3 litre tekutin, 1,5 v strave + 1,5 cista voda...

sweet_lolitta

spominane tu vsak bolo, ze voda je naviazana aj vo varenej zelenine, obilnine, strukovine, polievke atd atd.

Cize ak K TEJTO vode priratas dalsie 3 litre vody je to uz ZATAZUJUCE.

hammel

Dobrý deň, teraz cez zimu treba piť okolo 2,5 až 3 litre a kľudne aj viac. To že tu niekto píše, že sa extrémne zaťažujú obličky je s prepačením sprostosť, lebo ak piješ vodu počas celého dňa obličky nezaťažíš. Ja pijem tak 2,5 litra teraz v zime. Obličky zaťažíš ak vypiješ veľa tekutiny naraz ale ak počas celého dňa 3 litre nič nehrozí ba ešte pomôže lebo si ich aj trochu prečistíš. Samozrejme tie 3 litre myslím čistej vody alebo minerálky, nerátam tam sladené nápoje, alkohol, kávu a pod.

sweet_lolitta

pane boze ludia, to uz potrebujete navod na to kolko pit, kedy jest, kedy spat, kedy hovorit, kedy mysliet...

PI TOLKO, KOLKO TI CHUTI, PRETOZE:
1. voda je viazana vo varenej strave (polievka, obilniny a vsetko co sa vari vo vode, cize aj varena zelenina, strukoviny, cestoviny atd)
2. ak pijes vodu viazanu v strave, do organizmu sa vstrebava pomaly a preto nemusis mat pocity smadu- co nie je zle, proste si akurat hydratovana.
3. ak pijes tekutiny len samotne, rychlo zavodnis organizmus, cize to len na doplnenie
4. ak pijes 3-4 litre vody (mimo tej,co je viazana v jedle) extremne si zatazujes oblicky

kaciatko777

Laco24: zvieratkami sa v tomto prípade nemožno riadiť... oni sa riadia inštinktom, prevláda u nich fyzično, či ako to nazvať...zatiaľ čo mi ľudia, ho máme silno potlačený a riadime sa rozumom... napr. ja, keby som sa mala riadiť iba tým či som smädná alebo nie som, tak by som niekedy za deň nevypila nič, a to predsa nie je možné, žeby moje telo za deň nepotrebovalo ani kvapku vody...

súhlasím s predchádzajúcimi názormi, kto správne pije máva moč svetlý, bez zápachu... aby som si ja ustrážila pitný režim pijem dve deci každú hodinu, ako tu bolo spomenuté /vážim 55 kg/... ešte niečo, niekedy pocit hladu nám oznamuje, že má telo nedostatok vody... je to trochu nelogické, ale každý jeden orgán potrebuje vodu pre svoju činnosť... nedostatkom vody má telo málo energie a preto ten pocit hladu... preto je dobré, ak "pocítime hlad" aby sme sa najprv napili vody, chvíľu počkať, ak "hlad" prejde tak to hlad nebol... niektorí z nás sú proste tak "naprogramovaní", pocit smädu pociťujú len zriedkakedy, aj tým si možno vysvetliť časté prejedania sa a tvrdenia ľudí, že sú "stále hladní"...

lost

No ja niekedy pijem jeden liter denne - ked som extremne zaneprazdneny, hoci aj fyzickou pracou, a niekedy aj sedem litrov, ked len sedim a nic nerobim.
Zaujimave.. (ale to su dva extremy, skor je to tak ze 1,5 az 5 )
Ale planujem to udrzat tak v tom 2000 az 2500 mililitrov denne :)

Laco24

nerozumiem tomu... zvieratá prirodzene pijú ked sú smadné, nie podla toho aký majú moč. podla mna je smad ten správny ukazovatel kedy pit. tak je to podla mna prirodzené