Akú VŠ budete od septembra navštevovať?

vevericka

ano ano..musis si, ale zo sebou vziat fotku, tu si nalepis potom do indexu a na studijnom ti cez nu daju razitko ..a isic ti daju tiez a vseliake brozurky k nemu, budete podpisovat zmluvy s autobusovymi prepravcami na isic, aby vam platil a tak ..nic strasne..horsie budu tie rady na studijne po zapise, kde vam to vsetko budu potvrdzovat..ja som v pravku na zapise bola do pol jeden poobede..a to nas bola iba tretina, lebo biologov bolo 290 a tak nad podelili na 3 dni, systematikov je menej, ale zasa je mozne, ze vas vsetkych daju na jeden den..
ozaj a neposielali ti este nejake pokyny???ze co si treba vziat zo seobu a tak??

lovelylily

vevericka : dakujem :) no snad hej, snad ta zoologia ma bude bavit, ked som bola mala som chcela byt veterinarka :D ...uvidime co s tym...teraz som si pozerala rozvrh sybe prveho rocnika a tak som sa vydesila ! bola tam organicka chemia...ale potom som si vsimla ze je to volitelne tak som si vydychla...len sa bojim tych inych predmetov :D ci vobec bude z coho vyberat :D... pocuj a na zapise vam dali preukaz, index, aj ISIC? lebo som musela dopredu zaplatit 27 eur a cosi take tam bolo pisane ze su presne na tieto veci...tak len som zvedava ci to v jeden den dostanem

vevericka

no zapis..nahrnu vas vsetkych do auly a vsetko vam povedia..toho sa bat nemusis..nepoznam vsetky tvoje predmety, tazke ti v nepovinnych ani moc neporadim..
ale neviem ci nebude zapis tento rok uz cez net..teda aspon mne prisli identifikacne udaje..
ak mas rada cloveka skus sa popytat na katedre antropologie, ci by ta potom nevzali, pripadne ake skusty ti treba navyse(tipnem, ze biochemku a molekularku), tam mozes robit aj diagnostiku napr zmeny kosti(generacne, posun klinovej kosti, zmeny tvare, ale tusim robia aj antropoogicke nalezy normalne vykopavky), alebo sa tam zameriavaju na populacne problemy, niektore choroboy( aj ked tie choroby z hladiska detekcie potom skor u nas na molekularke)..
alebo ci by nebol vhodny aj prestup ak by si chcela antropologiu..len problem je,ze na tu katedru byva dost napor (vlastne to asi na kazdu, okrem mozno botaniky) a robia vyberove skusky..ale to by ta vsetko cakalo az v druhom, mozno tretom rocnika a dovtedy ta mozno zaujme aj zoologia:)

lovelylily

vevericka : ach jaj to som si dala :D ....teda takto ti poviem, mam celkom rada bio, aj som z nej maturovala a uplne v pohode...ale co najviac neznasam su RASTLINKY a CHEMIA :D takze som rada ze tu chemiu nemam...najvacsi problem by mi ale robili tie chrobaciky z lesa, to sa mi maximalne hnusi take nieco zbierat...povodne moje studium bola psychologia, ale pre velky napor na nu som sa nedostala...a co sa tyka bio- najviac mam rada clovek a sustavy, a napriklad choroby -nie, nechcela som ist za lekarku, mam panicky strach z krvi a ihiel...tak som si proste dala "poistku" toto, lebo som splnala vsetky kriteria co sa znamok tyka, a zmaturovala som na same, tak ma hned prijali...
prosim ta...a na zapis si este spomenies? budem tam totiz sama a nikoho nebudem poznat a velmi sa v tych budovach nevyznam, vyzeraju vsetky rovnako :D

vevericka

lovelylily.. no z rozpravania systematikov viem, ze niektore predmety mali tazsie ako my, ine zasa lahsie..su zamerani na system, teda kazdy musia vediet (co my sme az tak dopodorobna ako oni nemali) na druhej strane nemusia mat ani jednu chemiu, co my ako cisti biologovia ano(anorganicku, organicku aj biocheiu)
niektore sme mali rovnake ..napr anatomia zivocichov, rastlin, cytologiu,botaniku fyziologiu ziv,rastlin, ekologiu..ale teraz sa diali vraj nejake zmeny, ze vypustali na biologii nejake predmety z povinnych a dali ich na nepovinne, ale ci to robili u systematikov ti neviem povedat a mate povinne terenne prace..teda 2 tyzdne pocas skuskoveho behate po lese a zbierate chrobaciky alebo rastliny podla toho z coho tereny su..ja som si dala nepovinne botanicke..a dalo sa to celkom, ale zavisi koho na ne mas, ja som mala hlavnu skusajucu a bola mila:)
no a zo systematiky mozes ist na mgr studium na : zoologiu, ekologiu, botaniku, ak by si chcela aj nejake ine treba si dorobit skusky od biologov z daneho odboru, teda tak mi to hovoril jeden systematik, ktory chcel ist na fyziologiu zivocichov(tusim molekularnu biologiu od neho chceli a biochemiu, ale to by ti povedali, ze co a ako, vacsina profakov su mili, zopar je brucounov, ale ked vidia, ze mas seriozny zaujem o ich predmet alebo odbor otocia a su mili tiez:))..vela stastia zelam:)(este sa spytam, co bolo to povodne studium??)

lovelylily

vevericka : ano? a vedela by si mi napisat o tom studiu viac? co je toho naplnou? lebo toto zrovna nebola moja vysnivana vyska, skor len poistka keby som sa inde nedostala - nuz, stalo sa :D

centik

Ahooj,ja som chcela ist na medinu.ale nedarilo sa.tak idem na fakultu chem.a potravin.technologie na STU..celkom sa tam tesim a o rok uvidim..pa

bibba

farmacia, dobry wyber, budes sa mat dobre.. ale nechapem was co xcete studowat take howadiny jak socialne prace a tak dalej.. no wasa wec.. ja by som nesla studowat nieco silou mocou len preto ze len tam ma zobrali.

vevericka

ja chodim na prifuk..ale uz mgr...bc. mam vystudovanu biologiu cistu..ale niektore predmety sme mali so systematikmi rovnake