Akú VŠ budete od septembra navštevovať?

vevericka

premdety zamerane na cloveka su viac na cistej biologia, napr biologia cloveka/kompletna anatomia, mali sme knihy od medikov,plus ebmryologia, pravdupovediac sibalo mi, kym sa to naucila :D), antropologia/jednostilive rasy, etnika, vztahy, trocha historie/ potom volitelny predmet zalkady plaeoantropologie/ja som to nemala ale ludia vraveli, ze tam mali charakeristiky jednotlivych homo/ toto su predmety katedry antropologie
potom je tu este genetika cloveka/k tomuto su ja cvika, preberaju sa deidcnosti, populucna genetika,, ci jednotlive dedicne ochorenia, aka je penetrancia,co ich sposobuje a tak podobne
ak ta nebude bavit systematika, este maz moznost prestupit na cistu biologiu na dalsi rok s tym, ze ti predmety uznaju(aspon tie spolocne by ti mali uricte, aj ked myslim, ze to je do nejakej hranice kreditov)

lovelylily

cajik - ano toto cele co si napisala viem, ale stalo sa, nie kazdeho hned prijmu tam kam by chcel ist a teraz s tym uz nic nespravim, takze ak ma to nebude bavit nebudem sa na tej skole tyrat pat rokov len preto ze ten posledny mi uz stat nepreplati - potom sa to uz bude muset riesit brigadami a pod

alzbee - dakujem ti za povzbudenie :)

vevericka - velmi ti dakujem za pomoc a za vsetko :) necham to uz teraz tak, uvidime teda ako sa mi bude darit...hlavne hladam predmety zamerane na cloveka, skoda ze ich je tak malinko...ale stale vravim, ak ma to proste nebude bavit, tak prestupim

vevericka

alybe..vlatnehej uplne som na zabudla, u nas na to nejake nedbali..ale tak nemali sme uz take predmety, kde je cely rocnik, ale len zvacsa katedrove a tam byvaju vsetci

no zapisat by si si ju mala, lebo tam kde mas to FX ti daju razitko prenesene, priadne sa spytaj na studijnom, mozno ti povie, ze nie(kazda referentka povie nieco ine, ze sa v tom ani svaty nevyzna, esteze my mame taku zlatu veselu zienku:) )..a co sa tyka tych prednasok, neviem ti povedat..asi skor uz nemusis ako musis, lebo sa ti moze kryt a stym nic nespravis, neviem, mali ste k tomu aj cvika?nemam predstavu ako je zostaveny tento premdet

alzbee

vevericka: ale inak tento sk.rok 2008/09 bolo vyhlasene, ze aj prednasky su povinne...neviem, ci si o tom pocula...ale u nas to profaci dodrziavali len na jednom predmete, vzdy dali kolovat listinu, aj ked sme boli v tej velkej aule. Na inych prednaskach to len obcas spravili-hlavne vtedy, ked sa im zdalo, ze je tam malo studentov...ale tak vzdy sa da s niekym dohodnut, aby ho zapisal niekto druhy :-P
A chcem ta poprosit o radu, ze prenasam zo zimnho semestra mineralogiu, v indexe mam zapisane FX, cize teraz co bude dalsi zimny semester, tak si ju mam zase zapisat? No a najhorsie je to, ze prave tato mineralogia bola povinna-tam si dali zalezat na kolovani prezencky a bude to platit teda aj pre mna, ked ju prenasam-musim taam povinne chodit? lebo ved co ak sa mi to bude kryt s ovela dolezitejsim predmetom, nez debilna mineralogia? :-O dakujem:)

cajik

Necitala som celu diskusiu,len trochu,ale k tomu ze "nemusis dostudovat"- je to pravda,ale pokial mam dobre informacie,tak po novom si potom platis za studium. pretoze stat preplaca len standardnu dlzku studia,tzn. pri bakalarskom 3 roky. takze ak niekde nastupis "len tak" a potom o rok ides inde, tym ze si uz jeden akademicky rok studovala, stat ti treti rocnik bakalarskeho na inej skole uz nepreplati.

vevericka

no system je myslim vsade rovnaky, teda ten kreditny, vsade musis mat kredity do urciteho poctu..
a ako hovori alzbee, nikde nie je napisane ze to musis dokoncit:)
a co sa tyka prednasok, tpo je jedno su ludia co chodia neskoro, su ludia, co odidu skor, nie je povinnost tam sediet, v tej velkej aule to je prednsajucemu sumafuk
cvika to je ine ..tam sa robi prezencka, ale je moznost, ze napr nestihas alebo jednoducho nemozes, tak si to nahradis v iny den s inou skupinou..

alzbee

lovelylily: ty si ako moja spolubyvaju z intraku:)) ta chcela ist povodne na psycholu, ale kedze ju nevzali, tak sla na systematicku biologiu a totalne ju to nebavilo..tak sa donutila mat aspon 15kreditov zo zimneho, aby ju pustili do letneho semestra a mohla mat aj nadalej intrak...a cely letny semester uz kaslala na skolu a ucila sa na prijmacky na psycholu a nakoniec ich spravila, takze teraz v septembri nastupi tam:)) pozri, nikde nie je napisane, ze ten odbor musis dostudovat...mozno ta nakoniec chyti za srdce, ale kazdopadne, ak ta viac laka ta psychola, tak kludne mozes buduci rok tu vyskusat:)

lovelylily

kokso to je komplikovany system...skoda ze som sa na jednu z tych psychologii nedostala, tam nemali ziadny kreditovy system :D
noo som z BA ale mam to k botanickej takych 45min, ale zalezi aj od dopravy samozrejme... vidis, a take ze meskanie na prednasky? napriklad ked sa pokazia elektricky ? :D

vevericka

ale nebude..ty si z Ba??? ak hej mas vyhodu casu..ja cestovanim stravim hodinu tam a hodinu spat(aj ked uznavam ze take biskupice to k botanickej tez rataju na hodinku:) )
ked si budes vediet rozdelit cas vyjde ti iste aj na zabavku ci brigadu..vela zavisi od rozvrhu..da sa aj dohodnut s cvicacimi a vymenit sa napr z pondelka na stredu (aj ked velmi casto to nemaju radi a ak to povolia, tak zvacsa len, ze sa za niekoho ineho vymenis, z kapacitnych dovodov)
no ano na cvikach sa zvacsa robi..hlavne pokusy..rozne..v prvaku sa vacsinou vsetko tocilo okolo mikroskopu..ci to bola anatomia rastlin(kde sledovali jedntlive pletiva a farbili ich vsemozne) alebo to bola botanika, kde sme sledovali sinice, riasy, huby a co ta napadlo
a predemty su rozne znamkovane (ak je napisane 0/100 znamena ze cela znamka sa ti rata za skusku
take predmety, co maju iba ze c2(teda iba cvika2hodiny za tyzden) su znamkovane len zapoctovkou, teda v zapoctovom tyzdni napisete pisomku a ked ju spravis nad hraniciu mas padla,
take co maju aj prednaksy aj cvika a su 0/100 znamkuju len na zakalde skusky cez skuskove, ale vedia davat pisomku aj na cvikach, ktore sa vam nedudu ratat, ale musis ich spravit aby ta vobec ku skuske pustili, spominana anatomia tie male pisomky na cvikach ratala aj do znamky
ale prvy tyzden budete mat taky, ze sa este nic nebudete ucit a vsade vam povedia podmienky toho ktoreho predmetu, co treba spravit, aby si dostala skusku, ci znamku za cvika a tak:)

lovelylily

a aky je rozdiel medzi skuskou a zapoctom? znamky su len za skusky ci aj za nejaku "aktivitu na hodine"?...kolko casu vlastne zabera taka vysoka..? ja si to vobec neviem predstavit , sa bojim ze to bude az moc tazke :D...