Upchatie ciev

Príspevok v téme: Upchatie ciev
misisina

viete mi poradit...dedovi dorezali nohu sa mu upchavali cievy....a je to asi mesiac a uz aj an druhej nohe sa mu to robí, ale uz pri odrezani tej prvej to ledva prezil ma 80 rokov, a eraz by mu uz asi ani srdce nevydrzalo tak nechce si dat druhu odrezat....ako asi dalej postupuje tato choroba ak sa to neodreze?su na to nejake lieky aspon n autiseni ebolesti

Michaela 261

Dobrý deň prosím vás poraďte mi moja stará mama ma upchate cievy. Strašne ju to bolí. Bola na vyčistenie ciev trochu sa jej uľavilo ale nastúpili bolesti koncatin.Celé noci nespí ,bolesť je ako keby ju pichalo a na pocit, ako keby mala končatiny nôh posypané štipľavou paprikou,nohy ma mierne opuchnuté zacervenane a bolestivé, prsty studené. Berie lieky ale nič jej nepomáha.má cukrovku a pichá si inzulín. Prosím poraďte niečo účinné

Michaela 261

Dobrý deň prosím vás poraďte mi moja stará mama ma upchate cievy. Strašne ju to bolí. Bola na vyčistenie ciev trochu sa jej uľavilo ale nastúpili bolesti koncatin.Celé noci nespí ,bolesť je ako keby ju pichalo a na pocit, ako keby mala končatiny nôh posypané štipľavou paprikou,nohy ma mierne opuchnuté zacervenane a bolestivé, prsty studené. Berie lieky ale nič jej nepomáha.má cukrovku a pichá si inzulín. Prosím poraďte niečo účinné

joanas

dobry den chcem sa opytat mam 30rokov nemam ešte za sebou pôrody.mam nadvahu,fajčím 10denne.ale k otázke na nohach spredu na chodidlach sa mi vytvorili červene škvrny pod kožou a postupom času mi idu a take červene bodky aj ku členku.čo to môže byt a je to vážne? Dakujem

RNG

Tuky emulzifikuje/rozpusta lecitin a enzym lipaza. Dokonca rozpustaju ciastocne aj tukovobielkovinne zluceniny=cholesteroly. Najma ked beries zmes enzymov, obsahujucich nielen lipazu, ale aj proteazu, tj bielkoviny rozpustajuci/rozkladajuci enzym.
Antioxidanty v krvi zabranuju tvrdnutiu(=oxidacia a polymerizacia) znicenych/prehriatych nenasytenych rastlinnych olejov a tukovo bielkovinnych zlucenin(cholesteroly , najma LDL a LLDL=velmi nizko molekularne)
Ale nasadanie na steny ciev je mozne, len ked sui tieto velmi hladke vystelky zdrsnene homocysteinom. Inac sa na nich ziadne usadeniny nevedia permanentne udrzat.
Preto znizenie hladiny homocysteinu v krvi procesom metylacie(vitaminy B-6 B-9 as najma B-12) je najlepsie presdchadzanie tukovym a tukovobielkovinnym usadeninam na cievach.
Zialbohu lekari to zriedka zdoraznuju, skor cakaju, nez sa cievy zapchaju a potom odporucaju cistenie a stenty= zarobky pre nich, naviac maju zabezpecenych pacientov a prijem od nich na cely zivot.

vitavi

Taro, trombom môžeš predchádzať. Máš slamku /cievu/ a napcháš do nej masť, alebo maslo, stužený tuk alebo nasýtený tuk. Upchá sa ti.
Ak dáš panenský olej, pretečie a slamka sa prečistí. K trombom prispieva i veľa soli, syrov, vajec, údeného a pečeného.
Prispieva i chlad a prekyselenie z cukru.

Pružnosť ciev podporíš mladými zelenými vňaťami a celkove potravou s dostatkom vlákniny a nižším obsahom tuku a bielkovín, než je to u nás bežné.

Taro

..co je to lecitin?..rad by som chcel zohnat aj nieco na rozpustanie krvnych zrazenin..daju sa tieto veci zohnat bezne v lekarni?

RNG

Cesnak nerozpusta krvne zrazeniny. To si mozes vyskusat na Petriho miske. A vysoke hladiny cesnaku sa aj tak nedaju v cievach dosiahnut. Cesnak je skor na crevne infekcie.

RNG

Davky doplnkov, tj roznyuch vytazkov z potravin a bylin su vysoke, takze len jedenim zelenin a inych potravin to nemozes dostat.
Proti nanosoch na cievach treba brat aspon 1 x do tyzdna polievkovu lyzicu cisteho praskoveh/granulovaneho lecitinu. A proti vysokej zrazavostim krvi pomahaju fibrinolyticke enzymi ako nattokinaza, serrapaptaza a lumbrokinaza.
Ani tieto sa nedaju nahradit ziadnymi beznymi jedlami.
Potravinove doplnky su neskodne v odporucenych davkach, najma lecitin je dobry aj na odtucnovanie pecene a cinnost mozgu.

Taro

..mna by zaujimalo,ake druhy zeleniny prip.ovocia su najlepsie na udrzanie ciev v perfektnej kondicii..nechcem jest tabletky a roznu inu chemiu,lebo ja mam rad aj svoju pecen :)