operacia prsnika-pooperacna rana

Príspevok v téme: operacia prsnika-pooperacna rana
VierkaV

Prosim pekne o radu. V utorok som absolvovala operaciu prsnika no rada kde mam stehy mi zacala hnisat a uz sa aj trosku zapalila. Aka je starostlivost?
Nesprchujem to miesto len prelepujem, takou lepiacou kockou a dezinfikujem vzdy ked idem dat novú. Nemám to nechat vetrat alebo je správne to prelepovať. Už fakt neviem čo s tým.

Milia

ak je žena citlivejšia a bolest horšie znaša, tak určite bude potrebovat nejaka analgetika, niečo na utlenie bolesti. Najlepšie je sa poradit s lekarom

Siaia

od bolesti pomožu analgetika, ale inak to nie je nič strašně, nič čo by nešlo vydržat. Lekar určite poradi niečo, čim sa dá bolest utlmit

plax

Lennyx to zariadenie, ktoré popisuješ dávajú v košickej aj ružinovskej nemocnici po operácii prsníka priamo do vnútra rany a dávajú ho dokonca aj pri operácií oboch prsníkov stým rozdielom, že tam sú dve cievky kadiaľ ide analgetikum a stačí jedna pumpička. Od bolesti to uľaví takmer okamžite nakoľko analgetikum akoby umrtvi/znecitlivie miesto poranenia

Lennyx

Prosím Vás baby, tie čo už máte po operácii prsníka mám na vás otázočku - čo Vám pomohlo zmierniť/odstrániť pooperačnú bolesť v okolí jazvy ?Čaká ma to budúci mesiac. Ja stále hľadám ale nič účinné alebo overené nenachádzam. Akurát v nemecku som narazila na nejakú čarovnú pumpičku, ktorá sa pripevní lekárom na miesto poranenia a vylučuje nejakú látku, ktorá bolesť odstráni ale nejaké skúsenosti s ňou u nás neviem nájsť. Nepoznáte ju niektorá náhodu ?

rena_1

Som 28 den po operácii, operacne rany po odstránení vonkajších stehov boli podla
chirurga pekne - 14den. Dnes sa okolie
operačnej rany zapálilo , pokožka je výrazne červená akoby spálená -- cca 3cm po oboch stranách. Rana pritom nie je otvorená, umyvala som to len harmancekom.
Mozem to dezinfikovat Betadinom roztokom ?
Prosim poradte mi, ci je to obvyklé.
Dakujem za radu

VierkaV

Ani netusis ako si mi pomohla. To su moje prve stehy :D Na kontrolu objednana nie som(nevedela som sa s nim spojit) ale tak snad ma prec neposlu :D
Rana sa hoji a to aj vdaka tomu ze si mi poradila. DAKUJEM. Uz len prezit zajtrajsok a konecne je vsetko za mnou.
Dufam ze sa mi ten fibroadenom neobjavi zase a bude fajn :D
A s tym opalovanim. Fiha. tusila som to ale nebola som si ista. Dakujem, ja som to chcela rýchlo opálit aby to nebolo vidno. xi xi

delphia

som rada ze je vsetko ok. takze do buducna: operacnych ran sa bat netreba. cista voda este nikdy nikomu neublizila- to si len cigani myslia ze im ublizi a radsej sa neumyvaju :))
ak si zajtra objed. na kontrolu, tak zbytocne budes chodit dnes kvoli stehom. absolutne im nic do zajtra nebude. na niektorych miestach (kde je velky tah na ranu) sa stehy nechavaju aj 10-14 dni. neboj sa, uz to mas zahojene. a nezabudni: v lete si ranu nemozes opalovat. ak pojdes na dovol., tak ju bude treba prelepovat leukoplastom, aby nebola vystavena priamemu slnecnemu ziareniu. pa

VierkaV

Tak dakujem vsetkym, vcera som bola u gynekológa a povedal ze to vyzerá pekne, že to nie je vôbec zlé a to troška nie je nic strasne. Konecne som si to na základe rád umyla, vydenzifikovala, spala uz len z gázov, kt.som ani nelepila lebo mi uz nejako zacal vadit leukoplast a dnes to uz nie je ani take "nafucane" a hnisave uz len fakt minimálne. :D Dnes uz len rozmyslam ci dat stehy dnes von lebo vyzera to uz dost pekne zahojene, alebo ci to pocka do zajtra aby sa na to pozrel prsnikar. :D Ale tak to uz su detaily. :D