povinne ockovanie

Príspevok v téme: povinne ockovanie
bublifuk

Dobry den,

stretla som sa uz s mnohymi diskusiami na tuto temu ale nikde som nenasla jednoznacnu odpoved na moju otazku: mozem odmietnut povinne ockovanie mojho dietata? co sa stane ak po porode odmietnem dat moje dieta zaockovat? Nechcem tu diskutovat o tom ci je to spravne alebo nie, chcem vediet ci je to mozne. Dakujem.

Súvisiaci obsah

zuzic

fallo keby si preklikal hadam 170 stran dozadu:) tak by si zistil ze som sem uz svoje nazory par krat hadzala a boli toho isteho razu ako tvoje. preto ti hovorim ze hadat sa s rng a petom nema vyznam. no aj tak ak ta to este bavi, vela stastia:)

evita 80

Boze poradte mi co mam robit, uz zacinam byt dost histericka, uplne som dopletena! Pri pomysleni ze mam v rukach zdravie svojho dietata.
Keby bolo ockovanie dobrovolne vobec by ma nic netrapilo.

Peto T

bublik:
Hm, ako Fínsko skončilo s BCG je tu: www.answers.com

Ale ten pokles cukrovky o 60% pre Fínsko som zatiaľ nenašiel. Začínam byť neistý, či som si to nepoplietol s niektorou inou škandinávskou krajinou (vždy som v nich mal chaos). Možno to mám iba v tlačenej podobe. Ak nájdem, dám vedieť.

Našiel som zatiaľ štúdie o iných krajinách, zvyčajne pokles okolo 50%. Tu je názorné grafické porovnanie s uvedenými zdrojmi: www.vaccines.net

A tu sú štúdie:

Dánsko: Classen JB, Classen DC. Clustering of cases of IDDM occurring 2–4 years after vaccination is consistent with clustering after infections and progression to IDDM in autoantibody positive individuals. JPEM 2003;16:495–508.

Japonsko: Classen JB. Discontinuation of BCG Vaccination Precedes Significant Drop in Type 2 Diabetes in Japanese Children. Role of Inflammation and Cortisol Activity
as a Cause of Type 2 Diabetes. The Open Endocrinology Journal, 2008, 2, 1-4.

India (tam sa stále urputne očkujú, a stále majú problémy s tuberou): C. B. SANJEEVI, ASHOK K. DAS and A. SHTAUVERE-BRAMEUS. BCG Vaccination and GAD65 and IA-2 Autoantibodies in Autoimmune Diabetes in Southern India. Ann. N.Y. Acad Sci. 958: 293-296, 2002

Je pozoruhodné, že horší vplyv má BCG vakcína podaná neskôr. Ale zase iné ťažké komplikácie sú častejšie keď sa podá po narodení...

bublik

peto T, nemas link na nejaku tu studiu? asi si ich tu dal uz dost, ale netusim kde, nestiham hladat... nieco co mozem pouzit ako vedecky argument.

bublik

to hej, ale dohovor EU je zavazny pre clensky stat iba pokial to zakony daneho statu nestanovuju inak, pricom nase zakony to stanovuju inak, to som si uz pozerala, tak neviem ci to bude fungovat... ale ten dopis urcite poslem. a s pediatrickou to este isto bude vesele.

- mira

Na www.rozalio.cz pozri, že je dobré poslať na Krajskú hygienickú stanicu dopis so všetkými dôvodmi prečo nechceš dieťa zaočkovať a to by mali rešpektovať.
Platí tu DOHOVOR O OCHRANE ĽUDSKÝCH PRÁV A DÔSTOJNOSTI ČLOVEKA V SÚVISLOSTI S APLIKÁCIOU BIOLÓGIE A MEDICÍNY - článok 5 :
www.radaeuropy.sk

Peto T

bublik: BCG vakcina patrí medzi najhoršie (a špeciálne tá, ktorá sa používa v SR). Vo Fínsku už dávnejšie chceli ukončiť očkovanie, ale tá vakcína ich donútila urobiť to cca o 4 roky skôr.

Vzápätí celkom nečakane poklesol výskyt detskej cukrovky o 60%!

Známe a uznávané nežiadúce účinky sú hnisajúce abcesy lymfatických uzlín, ktoré vyžadujú chirurgiu a ťažké antibiotiká, a vzápätí liečba zničenej pečene novorodenca. Medzi horšie patrí tuberkulóza očí, kostí a vnútorných orgánov, ktorá môže vypuknúť aj 6 rokov po očkovaní, pri oslabení imunity!

Bacily totiž ostávajú v rane a čakajú na príležitosť.

To sú oficiálne a známe komplikácie. Ale koľko "záhadných" meningitíd s trvalými následkami u novorodencov v skutočnosti spôsobila táto vakcína, nikto nevie.

Peto T

fallo: Reálny stav v medicíne má názov "storočie rozprávok a špinavého biznisu".

Choroby konzistentne ustupovali 100-150 rokov, bez ohľadu na očkovanie, ktoré sa plošne začalo až pred 50-60 rokmi. Najväčší pokles chorôb nastal ešte pred nábehom očkovania.

childhealthsafety.wordpress.com