Otravni susedia,nedaju si povedat,robia naprieky

Príspevok v téme: Otravni susedia,nedaju si povedat,robia naprieky
bozeeeeeeeee

Prosim vas, ako by ste riesili susedov, ktori byvaju nad vami a pri chodzi dupu hrozne patami o zem? jedna clenka ich rodiny chodi doma v prezuvkach,co maju podpatok.Uz to neviem zniest.Presne viem,co cely den robi, lebo pocujem kazdy jej krok.To sa uz neda vydrzat:/
Pred pol rokom som im napisala list, naco mi odpisali, ze si mozu robit vo svojom byte co chcu. Na oplatku som si potom uzila od nich este viac dupania. V noci o 12tej nad mojou izbou ta krava zacala naschval dupat rozne rytmy. Dalej raz v noci o druhej im nado mnou nieco hrozne buchlo o zem, ze som skoro zinfarktovala. Zabuchala som im metlou hore,ale to som nemala robit. Vypocula som si pol hodinove buchanie a presuvanie nabytku.
Fakt ze som z nich uz na nervy.Stale mi bucha srdce,lebo som z nich nervozna a nemozem sa poriadne doma uz ani ucit. Ked som im to vtedy napisala v liste, tak povedali, ze sa mam chodit ucit do kniznice.
Bojim sa, ze ked ich s nasimi upozornime znova, tak sa to zhorsi a naberu grady. Co sa da v takychto pripadoch robit?

Sherlock Holmes

ja by som s nimi raz dva urobila poriadok.
to sú ľudia, ktorí patria asi na Luník 9, nie medzi slušných ľudí. Zavolaj políciu, nech sa vykrúcajú akokoľvek, je to slovo proti slovu, ako občan máš právo a ak by polícia chcela tak vypočuje aj tetušku zo spodného poschodia. Ty sa nemáš čoho báť, ale ja by som to vyrišila tak, že by som im zaklopkala na dvere, keď budú robiť hurhaj a diskutovala. Zober si mobil, diktafón alebo podobné vecičky, prípadne niekoho, kto počká o poschodie nižšie, aby bol svedok.
A konaj, dievča, pokiaľ to neohlásite, tak sem môžeš písať aj stokrát, ale to nikto z nás nevyrieši.

bozeeeeeeeee

:)) dakujem vam za vase postrehy a rady:)
Stuple pouzivam od zaciatku skuskoveho, ale mne sa zda, ze niektore zvuky pocujem este intenzivnejsie ked mam stuple ako bez nich:D neviem cim to bude.Asi prepustaju nejaku zvukovu hladinu.To dupotanie pocujem aj cez stuple:P
Ale dnes som stretla policajtov na namesti,ked som sa ucila.Teda oni sa ku mne pristavili:Dtak som sa ich opytala na tych susedov.Ze co sa da robit.Povedali, ze najlepsie je,ak robia sustavny hluk a zavolam policajtov a pristihnu ich pri tom.Ze najprv je slovne upozornenie.Ked nezaberie a otravuju nadalej,potom je pokuta.Ak nezaberie, zavolam zas a uz idu na oddelenie.Ak nepomoze,tak to postupuje niekam dalej.Ale to uz som nechapala tie pravnicke reci:) Ale tak tazko zavolat polisov k tymto nasim susedom, lebo to ich dupotanie a buchanie nie je sustavne, ze by stihli dojst policajti.To je vzdy tak 10 minut kazdu hodku takze tak:)
Asi ich budeme musiet ignorovat:P

schelby

hehe mariaa, vidis, to o tych stuploch do usi som zabudla napisat:-) JA ich tiez pouzivam, aj ked niekedy, ked riadne pustia radio, tak aj tak to stale pocujem cez tie stuple:-) Ale dupot nepocut urcite:-)

[zruseny12]

BOZEEEEE
mame presne podobny problem ako ty,ale u nas nie je len dupotanie atd.ale aj to,ze ked fajcia,tak vsetok bordel mame na balkone,a nie len na dlazke,ale aj na pradle...a uz vela veci mi povyvadzali...
ja som nemohla po nociach koli tomu dupotaniu spat/este do toho zdrav.probl./vyriesila som to tak,ze na noc som zacala pouzivat STUPLE DO USI...
aj ty ked mas problem,a nemozes ho vyriesit pouzivaj pri uceni SLUCHATKA a na spanie STUPLE...
takym ludom sa neoplati dohovarat,najhorsie,co moze byt je ZRAZKA S HLUPAKOM....
u nas to funguje tak,ze nam tiez robia zle ,ale pocula som,ze suseda povedala,ze odkedy sme sa mi pristahovali,odvtedy nema klud od nas,a pritom ONI robia zle nam...ale robi sa dama atd.
zbytocne sa budete natahovat,ked je to v ludoch,je to marne IGNORUJTE ICH...

schelby

tak ja mam to iste, navyse padne rano 6hodin a uz vyhrava hudba na plne pecky a aj hucia, prave tiez pocuvam dupanie a suseda pravidelne s dcerou behaju v topankach na opätku. Ale myslim, ze policajti by ta vysmiali, keby ich zavolas ze rusia nocny klud, kedze "len" dupocu. Oni s amozu ohanat tym, ze normalne chodia, cez panely vsteko pocut. Nooo tazko toto riesit, pokial nerobia bordel typu hlasna hudba po 10vecer. NAs suseda navyse pravidelne raz do tyzdna vytopi, same flaky mame na stropoch od kuchyne cez chodbu az do spalne, to ani nevravim o pooduvanych obkladoch a ked to opravime? Zase je to o nejaky cas take iste. A otec jej skusal dohovarat za 23 rokov co tu byvame a nepomohlo nikdy, ani po dobrom,ani po zlom. Myslim, ze asi policia ti v tomto nepomoze, taktiez pochybujem, ze na diktafon by si zachytila zvuky typu chodenia,aj ked hlasiteho a klopkanie s opätkami. A dalisa moznost sa porozpravat, tak ked su kreteni, tak nepomoze asi nic. Ale asi by som sa ich na to osobne spytala, ci by nemohli nieco s tym robit.

_Marek

no to ani ja neviem.ale je to dokazovy material tak to by nemuselo byt pokladane za trestny cin ak je to teda jediny sposob ako dokazat co robia.

alzbee

Nevyznam sa, ale nie je nahodou aj nahravanie diktafonom trestny cin, ked ten nahravany dotycny o tom nevie?...sorry, az pisem totalnu blbost...

_Marek

ved aj to ma napadlo ze diktafon je diktafon.skus nieco kvalitnejsie.a skusala si ich upozornit?
podla mna ak ta to riadne stve tak raz zavolaj policiu pre rusenie nocneho kludu a uvidis.inac sa nic nezmeni.