Nádcha??

Príspevok v téme: Nádcha??
zuzusa

Mám problém už asi rok. Mám ako keby upchaný nos, ale nádchu som nemala. Mám pocit ako keby mi zavadzali tie chrupavky čo sú tesne nad nosnými dierkami. Ale asi mesiac do zadu sa to zhoršilo. Dýchať už nemôžem nosom len ústami, ale kvapky mi pomáhajú. Mám aj nádchu ale nemôžem sa vysákať len mi to steká do hrdla. Bola som aj u doktorky aj alergologičky. Podla nich mi nič nieje. Tak ak niekto viete poradiť tak poradte, budem veľmi vďačná.

----------
Detailne popísana choroba na tému Nádcha www.zdravie.sk

hreko

on je uz tak trochu jednou nohou v dochodku :D vsetko riesi tak len aby bolo takze hej no, ma to na haku dost. ale mne to vo vela veciach vyhovuje len potom ked takto potrebujem nieco riesit, ze fakt sa mi zda, ze je nieco zle tak si musim sam naordinovat vysetrenia inak ma posled len domov s antibiotikami

limovienka

nie, ziadne zviera nemame ani nic podobne. rozmyslala som, ci to nemoze byt napriklad alergia na prach. moze sa to len z cista jasna objavit a zmiznut?
zimu? tak to ma ten tvoj doktor celkom na haku sa mi zda nie?

hreko

to sa stava aj mne furt, cez den potom nic a potom na vecer sa mi to zase objavi. trva to tak 4 - 5 dni a potom je to ok. za dva za tri tyzdne sa to zase vrati. ked som sa na to pytal doktora tak mi povedal, ze asi mam v spalni zimu

matriska

LIMOVIENKA

Akoze aka alergia by to mala byt? Priniesla si domov nejake zviera alebo nieco take? Jarna alergia to este isto nemoze byt ved este nic nekvitne

limovienka

prosim dnes rano som sa zobudila a len tak z nicoho nic som proste mala nadchu. zacala som kychat, mam zapchany nos ale inak sa necitim byt vobec chora. merala som si horucku a nic. moze to byt aj nejaka alergia, ktora sa tak zrazu objavila?

vsevedka

zuzusa, ja môžem takto na diaľku len tipovať, že sa môže jednať o alergiu a to o nejaký celoročný alergén ako napr. roztoče, plesne, potraviny, pri ktorých býva nos upchaný a dochádza akoby ku zadnej nádche, kedy hlieny stekajú "vzadu dolu hrdlom", oprati sezónnej nádche, u ktorej býva väčšinou sekrét redší a dá sa vysmrkať

samozrejme predpokladám, keby bola porucha nosovej prepážky, že by ti to krčná povedala, rovnako polypy

ak nie si spokojná s výsledkom vyšetrenia, skús iného ORL lekára, časté, či dokonca sústavné branie kvapiek do nosa nie je vhodné a po čase môže tvoju zdravotnú situáciu ešte zhoršiť a viesť k návyku