Epileptické záchvaty po operácii nádoru

Príspevok v téme: Epileptické záchvaty po operácii nádoru
Roboo

Ked som mal cca pred 3 mesiacmi doma v noci 1. zachvat (Grand Mall), zachranka ma zobrala do nemocnice a tam mi na CT nasli v hlave nador. Ked som cakal na operaciu, mal som v nemocnici este dalsie 2 zachvaty - v noci. Na nic si samozrejme nespominam ani z 1 zachvatu.
Teraz uz mam po operacii - nador vybrali. Pocas operacie som mal tzv. AWAKE - bol som pri vedomi - ked vyberali cast nadoru ktora bola blizko pohyboveho a recoveho centra. Vsetko dopadlo OK a odvtedy uz ziadny zachvat nebol. Beriem Depakine Chrono 500 1-0-1.
Mate niekto skusenosti so sekundarnou epilepsiou ? Tzn. takou ktoru sposobil nador. Vyskytol sa niekomu zachvat aj po operacii ? Resp. vyskytol sa zachvat aj pocas uzivania antiepileptik (Depakine)?

Mery-m

Ahoj tiež som mala záchvat v spánku, po MR mi diagnostikovali nádor na mozgu. Presla som si niečím čo nikomu neprajem. Som už 2roky po operácii a záchvat som už nemala. No chodím pravidelne každý rok na kontroly a MR. Zatiaľ všetko ok, no stále mám strpnutu ľavú stranu hlavy,tŕpne mi ruka a keď dvíham niečo ťažké ihneď màm tlaky v hlave. Chcem sa opýtať màtevaj vy nejaké pooperačné ťažkosti po operácii nádoru? ďakujem

Roboo

Dlho som tu nebol ...
Ja dufam, ze tie moje 3 zachvaty suviseli s tym nadorom, a teda, ze uz ziadne dalsie nebudu. Z pociatku po navrate z nemocnice som mal velke obavy z mozneho zachvatu (nikam som nechodil, a aj po byte len obmedzene) ale uz som sa z toho dostal a fungujem normalne. Ale obavam sa obdobia, ked sa vysadia antiepileptika :-(

mirkaaa

ja som mala prvy zachvat pred 5rokmi. nastastie to nebolo kvoli nadoru. na CT ani na magnetickej, nic nenasli... nasadili antiepileptika. najprv timonil, neskor lamictal a zachvaty sa chvalabohu neopakovali. pred rokom som lieky vysadila po konzultacii s lekarom, vsetko bolo fajn. ale v juni sa mi zachvat zopakoval :( a zase som na lamictale... no nastastie, zase okey.. odvtedy nic. tak dufam, ze aj ty sa budes citit dobre a zachvaty sa nebudu opakovat. zelam vela zdravia :)

sandy21

mojej dobrej kamaratke praveze zacala epilepisa vybratim nadoru. je na tom dost zle, aj lavu stranu tela ma odvtedy ochrnutu. skoda mladeho cloveka