MAM ANOREXIU?

Príspevok v téme: MAM ANOREXIU?
patinka

Cafte.Meriam 163 cm a vazim 50 kil ale o to by neslo.Nie som vobec chuda,ale po kazdom jedle mavam hrozne vycitky,necitim sa dobre,casto nic nejem a vecer prepadam chladnicku,mam chut zvracat a napr.v sobotu som pila iba cintronovu vodu cely den.Je to anorexia,lebo neviem ci moze byt anorekticka tucna.......skor myslim,ze casom...no neviem....pomoc

ajajajaj

ake ste vsetky mudre...sportuj, nejedz po 18tej...ved jasne ak je niekto v praci denno denne od 8mej do 18tej a na nohach, jedine na co sa tesi je postel a jedlo... ja mam 171cm a 50kg, pripadam si ako slon a neviem co mam robit...kamoska ma 173cm a 55kg a vyzera ako z koncentraku...tak o com to je?ja viem, urcite nie je vyhra zvracat alebo zjest na den 1 jablko, ale ako dosiahnut to co chceme?

adusik

Je uplne uzasne, ako niektori ludia bezprostredne rozpravaju o niecom o com absolutne nemaju ani sajnu. Anorexia aj bulimia vznikaju v hlave, ako dosledok obrovskych psychickych problemov, ktore uz dotycna nevie vyriesit inak, len takto. Pritom obidve su velmi tazko liecitelne, pretoze ti nahlodaju psychiku tak, ze trpis neustalymi depresiami, ktore ti opat smeruju len k vyrieseniu tohto stavu - a to bud vracanim, alebo tryznenim sa a nejedenim.
Maloktora zena, ktora mala taketo stravovacie problemy sa z toho dostane trvalo. Niekedy si mysli, ze uz je z celeho toho kolotocu vonku a zachvilu ju prekvapi za dverami opat nejaky problem, a je to tu znova.Neda sa to uplne znicit, ale da sa to eliminovat, aby ta nezabilo.

zwieratko:)

no neviem akoze ja som dost tucna (162cm-75kg) a nedavno som akosi zacala menej jest (nenutene, proste nejako som prestala) ale jem cez den v pohode i meso, zeleninu ale dost malo... odkedy to robim (2tyzdne) som schudla kilo a pol.... sprotivilo sa mi sladke, proste jem zeleninu. nezda sa mi to ako anorexia ci bulimia, pretoze ani nezvraciam ani ni podobne... no chcela by som vediet, ci to k tomu nemoze viest. diki

alalalala

Co vam tu vsetkym preskocilo???? Vraj vaha 40kg a ze `citim sa skvelo`. Tak to chces koho oklamat moja zlata... Baby, ved si pre boha uvedomte, ze ste pekne take ake ste a netreba zo seba robit vesiak na veci aby ste sa niekomu pacili.preco to vlastne robite???? Ked uz sme pri tom `paceni sa` nemyslite, ze ludom skor ide o to kto ste a nie o to ako vyzerate??? ak teda mate kamaratov, ktorym ide o vas vzhlad skor ako o vasu osobnost, tak potom vam poradim iba, vymente ich. Cim skor tym lepsie. Krasa predsa ide z vnutra, z osobnosti. Ak sa raz date na tuto cestu anorexie a bulimie, tak to z vasej osobnosti vela neostane. Chcete chudnut???? no prosim, ved sa da aj zdravo. nedajte si veceru po 18.00hod a chodte vonku behat, cvicit alebo robte nejaky sport. Nieco co z vas neurobi `mentalne trosky`. Ved moznosti je tak vela. Preco prave hladovat? Jasne, je to to ten najlahsi sposob, pre tie lenive, ktorym sa nechce uz ani vyjst na cerstvy vzduch, niekam do parku. Spamatajte sa baby, naozaj vam to stoji za to???? nechapem. Ja mam 173cm a 56kg, citim sa skvelo a nemam potrebu chudnut. Ale ak by som aj to nejake kilecko chcela dat dole, tak to radsej budem behat po parkoch ako blazon, nez ist na wc a vyvracat vsetko co som zjedla, alebo nejest vobec. . .

leni.

tu nejde o kila! prvorade je aky mas postoj k jedlu a zjavne nieje pozitivny a potom je uz ohrozena aj tvoja fyzicka zlozka a v tom pripade uz sa prihliada na vahu a vysku a u teba je to uz dost kriticke
ako pomoct? myslim ze sa ma vies ako ale chces nejako vykluckovat;) jedina pomoc je odbornik!!!

taminka

Možte mi pomôcť? Strašne som chudá...všetky nohavice to mňa letia, aj tie najmenšie, čo si kupujem už v detských obchodoch...meriam 159 a vážim 40 kg...je to anorexia?? Je pravda...nejem, pretože sa cítim byť tučná..ale nechcem zomrieť na túto chorobu..ako sa to dá liečiť..prosím napíšte mi niekto........

leni.

amylie so vsetkym suhlasim az na tie posledne slova, je to CHOROBA tak ta poprosim aby si nenadavala dotycnym
keby si tym presla vedela by si ze to nieje len o tvojom rozhodnuti ale inak suhlasim s tym co si napisala len pozor na vyber slov

amylie

Moja...ty vobec nesi tucna!!!!!!!!! Ty si normalny chudy clovek!!!!!!!!!!!!! To si uwedom. Ano, to je zaciatok. A chces vystrahu? 20PERCENT anorekticiek as bulimiciek zo 100 umrie a 50p. sa nikdy nevylieci. A ked si v anorexii a bulimii neuvidis sa chuda ani ked budes mat 40 kilo!!!! A to je svata pravda! Je dokazane ze s chudnutim s normalnej vahy na podvahu sa meni psychika cloveka. A nikdy sa v podvahe nebudes vnimat taka aka si. NIKDY. A co potom? Bud zomries, alebo budes v nemocnici na infuzkach, kde do teba budu strkat vyzivu. Rada: jedz normalne, pestro a vecer sa neprejedaj a ostanes takato peknucka, normana. Lebo neni pekne ked ti trcia kosti. To sa ludom nempaci, iba sprostym debilom!!!!!

mixa

cafte...ja som zacala jest pred par dnami velmi divnymi sposobmi...napr vcera som cely den vydrzala z piatich lyziciek musli a deci nizk.mlieka...najedla som sa rano a potom cely den nic nejedla...a vsak vysledok na vahe pozitivne klesol..bavi ma to pozerat sa na vahu ako kila miznu..myslite ze mam nabeh na anu???