Mame pravo rozhodovat o nasom zdravi, alebo nie?

Príspevok v téme: Mame pravo rozhodovat o nasom zdravi, alebo nie?
RNG

Zakon nam zarucuje individualne osobne prava, slobodu vyjadrovania sa, viery atd.
Zialbohu v poslednom case sa to znacne okliestuje. Tato tema je o zdravi a nasich osobnych pravach na rozhodnutia okolo neho.
Teda ci mame pravo na finalne rozhodnutia, alebo ci si mame dovolit tieto prava nechat vziat vladou, lekarmi a ich spolocnostami alebo dokonca organizaciami z cudziny, kde ani nasa vlada nie je poriadne zastupena, toboz nie nase osobne nazory a zaujmy.

pssn (elviee

Mna by len zaujimalo, ci by si dal 10% z prijmu za doplnky, ja sa nehadam o ucinnosti a podobne, chcem len tuto odpoved.

RNG

Ja davam do doplnkov podstatne viac. Ale to na veci nemeni, ucinnost je ucinnost, bez ohladu, aky mas plat. Ked sa stazujes, su na svete ludia co ziju z 2 dolarov na den a su krajiny kde ludia v milionoch umieraju od hladu.
Ja tu nepreberam ekonomiu, len uvadzam doplnky, ktore mozu byt pomocne.
Ci si uz ich niekto vie dovolit, alebo nie, to je ina otazka
A ze system kryje velku cast ovela drahsich liekov a o doplnkoch nechce ani pocut, to tiez je vec medzi vami a vasou vladou.
Ked chcete absolutnu spravodlivost, tak tu neocakavajte na tomto svete. Pre tych co veria im v zivote pomaha aspon viera, ze na koniec, hoci aj po smrti sa predsa len spravodlivosti dockaju, ak budu dodrzovat urcite pravidla(10 prikazani, z ktorych 8 su civilizacne moralne zaklady, bez ktorych ziadna spolocnost nema buducnost a su sucastou ustav a zakonnikov)
Ale to je zasde odbocka z tejto temy, kde sa jedna o nazory na nase prava a ich porusovanie.

zuzic

rng a keby si bol ty otec toho chlapca ak by si to riesil ty? predpokladam ze asi nie chemoterapiou.a prosim napis to tak aby som tomu pochopila lebo vacsinou tvojim prispevkom moc nechapem:D

RNG

a co sa tyka pripadu toho chlapca, ktory sa nechcel dat dalej mucit chemoterapiou(tam ich priviazu na stolicky aby nemohli utiect, ked maju bolesti...), on a jeho matka nechceli byt bez lekarov, len si chceli vybrat takych, ktori liecia inymi metodami, ale takych v USA prakticky nenajdes, lebo tunajsie onkologicke organizacie maju schvalene len noz, ziarenie a chemoterapiu a maju zreejme uz tak v hrsti vladny a sudny system, ze si myslia, ze nas mozu prinutit na cokolvek.
Pritom z vyskumu mienky onkologov oni sami by na 75% si nedali chemoterapiu ani svojim blizkym. Ale na ostatnych ju chcu za kazdu cenu znasilnit, hoci vysledky maju prilis chabe na to a viacere nimi neschvalene alternativy su ovela uspesnejsie.MOzete si najs na nete statistiky ucinnosti tejto liecby, kde je kriterium uspechu prezitie 2 roky od zaciatku terapii.Je to na zaplakanie.
Co myslite, pre co tolko desiatok tisicov ludi chodi s rakovinami do Mexika, ze na hraniciach mozu mat vyse 60 onkologickych klinik lieciacich pacientov z USA.A tam musia platit hotovostou, ziadna poistovna na nich neda ani cent.
Ludia nie su az tak hlupi.

pssn

RNG, bol by si ochotny investovat do nevyhnutnych doplnkov cca 1100Sk mesacne, keby tvoj cisty a jediny prijem cinil cca 10-15nasobok tejto sumy?

bon

rng ale to je vsetko spravne co pises, ale je to jeden pripad, ako ja nevidim dovod sa nad tym az tak rozculovat, na slovensku pokial dobre viem, stale plati e pokial nepodpises papier na zakrok neides, a pokial podpises revers tak jednoducho ti nic nemoze, ako mas za seba vlastnu zodpovednost, to ze sa toto stalo v amerike, ako to sa nedivim,ale muselo byt za tym aj nieco ine ako len rakovina, inak by ich nenahanala FBI....a ak hej tak je to chore

RNG

nuz tato tema nemala byt ani o prirodnych doplnkoch , ani o peniazoch ale ciste ludskych pravach na svoj zivot, svoje zdravie a kontrolu nad nimi pola svojej vole
Lebo to sa zda, ze pomaly ale iste stracame a rozne skupiny a nasa vlada si narokuje pravo nam diktovat.
Vlada ma byt nasi zastupcovia, tj dobre plateni sluzobnici a nie nasi pani, pre ktorych sme len nizsie postavena bezpravna hlupa masa, ktoru treba dirigovat a oberat danami, ba dokonca im zasahovat v rozhodnutiach o ich vlastnom tele.
Inac to iste plati na lekarov. My nie sme ich podriadeni, ale ludia, co platia ich prijmi, tj zakaznici. A vsade inde v ekonomii a zivote plati "nas zakaznik, nas pan", len v politike a medicine sa to nejak inac chape.

acetylcholin

ale bon, s tým asi nič nenarobíme, je to len o peniazoch....na iné sa nehľadí...

buď zostaneš, alebo odídeš...

bon

prepac ale mne to pride utiahnute za vlasy, to ze propaguje bio vyrobky, resp. ze ich doporucuje je v poriadku, som za alternativnu medicinu, mne pomohla viac ako normalna a aj mojej rodine..., a nepovedala som ze ten clovek co propaguje extrem je horsi,len uz toho mam celkom dost, lebo to ludi oblbuje a strasi a casto bezdovodne, a este ked to propaguje napr. organizacia uplne verejne a v pohode zavadza, a kazdy si mysli ze je to v poriadku a ludia tomu veria, mna len to hneva...

acetylcholin

však jasné, však som to tu jemne naznačil...pokiaľ si nekúpiš jednu, čistú látku na daný problém, tak tieto darčekové balenia moc nepomôžu, ale psychike zas hej.tak si vyber....