Mame pravo rozhodovat o nasom zdravi, alebo nie?

Príspevok v téme: Mame pravo rozhodovat o nasom zdravi, alebo nie?
RNG

Zakon nam zarucuje individualne osobne prava, slobodu vyjadrovania sa, viery atd.
Zialbohu v poslednom case sa to znacne okliestuje. Tato tema je o zdravi a nasich osobnych pravach na rozhodnutia okolo neho.
Teda ci mame pravo na finalne rozhodnutia, alebo ci si mame dovolit tieto prava nechat vziat vladou, lekarmi a ich spolocnostami alebo dokonca organizaciami z cudziny, kde ani nasa vlada nie je poriadne zastupena, toboz nie nase osobne nazory a zaujmy.

lilly2

zuzic, no nechapem. Mam pocit, ze si kusok mimo a nepochopila si, o com som pisala. Zolity v ziadnom priprade nie su rastlinky.
Dalej je potvrdene, ze takato liecba na tumor zabera. Ak sledujes, resp. citas o diani v tejto oblasti, tak vela vyskumov sa sustreduje na tuto oblast, aby sa narocna liecba chemoterapeutikami, cis-platinou a dalsimi pre telo skodlivymi latkami minimalizovala, aby cloveku pri tom nevypadali vlasy, zuby, nebol malatny a pod. A hladaju sa alternativy, medzi inymi prave mnou spomenute zeolity, liecba ktorymi je skusana aj na sk.
Takze ja o ziadnom uznavani bylinkarov a klamarov nehovorim! Takychto, len pre tvoju informaciu,vobec neuznavam a uprimne sa cudujem ludom, ktory im naletja. Tak by som pre buducnost bola potesena, ak by si sa najprv zorientovala v tom, o com pisem, a nedavala ma do suvislosti s nejakymi podvodnikmi a bylinkarmi.
Okrem toho, ak by si citala tu temu, kde som najprv tuto vetu k lekarom napisala, tak by si vedela, ze som tam napisala aj to, ze cest takym lekarom, ktory liecit naozaj vedia.
Nechapem, co to do teba voslo ma takto osocovat.

zuzic

lilly2 a inac k tej rakovine, neviem ako by si to ty riesila ale jak ta citam tak s nasimi lekarmi urcite nie.iba s nejakymi bilinkarmi.pocula som o jednej zene ktora uz bola tak zufala ze sa dala nahovorit ze lekari ju nevyliecia a isla za jednym "zazracnym prirodnym lekarom" ktoy jej kazal nador iba hladkat! asi viete jak nakoniec skoncila. ale dala mu vela penazi a verila mu.
a este nieco je dost nechutne ze nadavate na vsetkych lekarov a hadzete ich do jedneho vreca.keby bol aj jeden z 1000000 lekarov dobry tak on si take osocovanie nezasluzi

radca

Zaklad systemu zdravotneho poistenia v USA je da sa povedat-viac demokraticky, t.j. clovek sa moze rozhodnut, ci chce, alebo nechce byt poisteny. Problem je ale v tom, ze sa takisto slobodne mozu rozhodovat aj poistovne a tak si myslim, ze vacsinu ludi s chronickymi problemami ani nepoistia. Ja by som bol tiez za takyto system, ale s tym, ze povinne by malo byt len urazove poisteni (nehody, nahle prihody, otravy atd...). Niekto veri lekarom viac a niekto menej a to by malo byt aj nejako zohladnene. U nas to nefunguje preto, ze vacsina ludi podstatu zdravotneho poistenia nechape a chodia za lekarmi so vseliakymi blbostami.

RNG

bodaj by si mala pravdu. Ale v USA su lekari sukromni a napriek tomu diktuju a zastrasuju pacientov.
A neviete si ani predstavit co to stoji dnes. Jeden den v nemoznici, napr vysetreni a sused mal ucet 15 000 dolarov. Ano, poistovna z toho zaplatila 80%, teda zo sumy nad prvych 2000.
Lenze napriklad poistka re mna a moju zenu cini 1400 dolarov mesacne.
Ale nedbam, ze som z toho este nic nevyuzil, lebo som si zatial vedel vzdy sam pomoct.

Ja si myslim, ze v tejto takzvanej demokracii sa vytvaraju vrstvy, ako niekdajsia slachta, ktori si narokuju na vacsie prava, ako ostatok obyvatelstva. A to su nielen velmi bohati, ale aj politici a lekari, do urcitej miery aj advokati.
A masy im to zatial trpia. Tam je ten zakladny systemovy problem pravdepodobne.

sweet_lolitta

Zakladny problem u nas je, ze lekari nie su sukromnici az na vynimky, ale zdravotnictvo je verejne, tzn. "ZADARMO" a potom sa peniazky len prerozdeluju tym, co maju znamosti. Keby boli VSETCI lekari sukromni, ludia si to mozno neuvedomuju, no bola by prirodzena KONKURENCIA, tym padom by nemohli terajsi sukromni lekari byt tak predrazeni ako su, lebo by ich nebolo malo a nekvalitni, arogantni lekari by skoncili! NAS ZAKAZNIK, NAS PAN by sa zaviedlo len konkurenciou v lekarnictve do praxe.

wowo1

Ale aj z opacnej strany je diktat.Teda tak ze ti neposkytnu adekvatnu liecbu ked ju potrebujes.Napriklad poistovna povie nie niektorej liecbe.Pretoze by bola moc draha.Myslim ze nadraideny lekarom su prave zdravotne poistovne, teda prachy, mocni a ty urcuju lekarom za ake peniaze a koho liecit.Samotni lekari su uz len pajaci.Vsetko ma na svedomi ekonomia.Ak si bohtay mozes ist na x klinik, a za x lekarmi diskutovat riesit, vyberat si kliniku, ak nie ,musis zobrat svoju lokalnu kliniku v ramci v ramci okresu, atd.To ze svetom hybu a zdravim prachy nie je nic nove, vzdy to tak bolo a bude.Mor alebo Tuberkulozu tak tiez prezili najma bohatsi, lebo sa mohli lepsie chranit a mali lepsiu stravu.Prevenciu tak isto mozu robit bohatsi.Volala som na prevenciu napr onkologicku..hahah ze 12 tisic na zakladny program vysetreni.a poistovna to nepreplati.Myslim ak by lekari mali vyssie platy na slovensku {aspon tak vysoke ako uradnicka v banke} tak by boli viac zodpovedny a nemuseli by byt falosny a ponukat predrazene lieky.Nechapem ako v zdravotnictve ked ide o zodpovednost k zivotu je nizsi plat ako ma sukromny murar obkladac kachliciek..Lekari mju limity na mesiac, kolko a coho draheho mozu predpisat {draheho pre poistovnu} pre to predpisuju lieky ktore plati najma pacient a nie poistovna.Najvacsi probelm vidim v zdravotnom poisteni, a v tom ze je na slovensku povinne.Je to ziskova statna cinnost a tie prachy vobec nejdu na zdravotnictvo ale na obohatcovanie politikov a ich synov a manzelky.Co sa tyka prav pacienta.-myslim ale ze uz existuju pravnici co zastavaju pravo pacienta. takze preco sa tam chori neobratia?

Mimi323

Samozejme že politikom neveríme, šak my tu máme Ficka! A poznáte ten vtip? Komunisti nás viedli do riti 40 rokov...ale Fico našiel skratku.
Viem že USA je o niečom inom....
Ale veď politikom môžeme ďakovať, že schvalili tieto sprosté zákony... A o ich biznisoch ani nevravím, veď každý týždeň sa odvoláva nejaký minister a koľko je takých ktorým sa na to nepríde.

RNG

Nuz pokial je to len individualny lekar sestricka alebo nemocnica, s tym sa este da pripadne bojovat.
Ale co si pomozes proti vladnym rozhodnutiam v tomto smere, urobenych skorumpovanymi politikmi, ktori o lekarstve, chorobach a lieceni nemaju ani sajnu. A nepovedzte mi, ze verite vsetkym politikom! Dufam , ze nikto uz tak naivny nie je.
A nepripustia ani len diskusie o tom!
A pouziju policiu a armadu, na to, aby ich rozhodnutia nanutili na ludi. Alebo dokonca tie rozhodnutia su z uplne inych krajin z ktorymi maju podpisane rozne zmnluvy o "spolupraci", co je bezne v sucasnom globalnom svete.

jajka001

mne raz chcela vnutit sestricka drahsiu ockovaciu latku pre maleho - vraj aby to bolo bezbolestne. aj tak bolo. ale ten pocit co mi vnutila - ze aka som krkavcia matka.