Fimóza

Peternemcek

Rad by som sa podelil o moju skusenost s liecbou fimozy. Fimozou som trpel do mojich 18 rokov, moj stav bol taky ze som predkozku nepretiahol cez penis ani v pokojovom stave. Otvor predkozky bol priblizne 0,4 mm. Na podnet zo stránky zdravie.sk ale aj mnohych inych, ktore som cital na internete som sa rozhodol skusit liecbu kortikoidnou mastou(bezne pouzivana v inych krajinach na liecbu fimozy). Uz po piatich dnoch som bol naozaj prekvapeny, pretiahol som predkožku uplne za zalud v pokojovom stave. Celkova liecba kortikoidom u mna netrvala viac ako 14 dni az do pretiahnuta v erekcii. U kazdeho to ale moze byt individualne. Ja osobne som pouzival mast Beloderm. Mast som zakupil v lekarni aj bez predpisu, staci len slusnu vyhovorku a v mensich lekarnach vam ju predaju. Pripadne si vypytajte recept od vasej doktorky, s tym by nemal byt problem. Viem teda odporucit tuto mast, jedna sa ale vseobecne o masti s ucinnou latkou Betametazon.Podla mojich informacii sa tato latka ziskava z kory stromu pestovaneho na Novom Zelande. No a co sa tyka pochybnosti o tom pouzivat betametazon na liecbu fimozy. V inych krajinach napr. USA alebo severskych krajinach je tato liecba uplne bezna a velmi velmi vysoko uspesna.To len dezinformovani lekari a farmaceuti nas zenu do uplne zbytocnej obriezky. Tuto mast vam predpisu lekari na bezne ekzemy, nejedna sa teda o nic vynimocne. Navyse pouzivanie na predkozku je naozaj na velmi malu plochu oproti rozsiahlym plochach pri koznych zapaloch. K liecbe samotnej, najlepsie je mazat predkozku( v zuzenej casti, stiahnete predkozku tak ako vam to dovoli a natriete kruh koze predkozkyokolo zaluda, v tenkej vrstve 2x krat za den, napriklad rano a vecer. Latka sposobuje ztensenie koze a tak vacsiu poddajnost predkozky.Avsak rovnako dolezite ako liecba je aj cvicenie, to znamena po naneseni maste pracujte s predkozkou,pomaly ju stahujte tak aby to tahalo a zaroven nebolo bolestive. Vzdy chvilku potiahnite predkozku na 15 sekund a potom ju vratte a to stale opakujte. Ja osobne som cvicieval po aplikovani maste aj hodinu, niekedy aj dve. Preto bol zrejme ucinok u mna aj taky vysoky. Musite sa ale pripravit na velmi vysoku citlivost zaluda, ktory bol cely vas zivot zahaleny, s tym budete musiet trenovat takisto. Najprv je najlepsia sprcha a tak si pomaly zvykat na dotyky, dalej masturbacia az pokial si koza nezvykne, moze to trvat pomerne dlho. Mozete mi napisat ak sa chcete nieco spytat email : peter.nemcekjr@gmail.com

FMSE

Avsak ma to aj nevyhodu.. fimoza sice zmizla.. ale ta biela neviem koza sa sice roztiahne. No po case sa zas o nieco zuzi.. ono to uz nie je taky problem len som mal problem predkozku stiahnut ulne na maximum..cize jedina rada ostava praktizovat castejsie az si koza zvykne a po navrate sa nezuzi

FMSE

No to ti neviem poradit kedze moje naradie je sirsie pri zaludi...
Skus nech sa postavi. Vyhrn a nechaj tak a snaz sa az to tak ostane.. nwm. Na toto som nepomyslel

fmse

Zdravim vsetkych zufalych ludi co si nevedia rady.. Ja sam fimozu mam.. teda ziskanu z trosku divokeho sexu. Avsak mam radu pre tych ktori nedokazu ist k doktorovi ani len pre tu mast diprosone... ja som to vyriesil trosku zvlastnym sposobom, ze najprv strecing no mne to pomohlo kzm som predkozku nevratil do povodneho stavu.. potom sa zuzila zas a stipalo to hrozne este vcera.. no napadlo mi skusit nejaky krem.. skusim som zvlacnujuci krem vmasiroval a nechal zalud vyhrnuty ... ano.. cely den aj noc.. velmi neprijemne kedze ja som mal bolesti len pri erekcii a ciel bol aby sa predkozka natahovala prirodzene erekciou a funguje to.. uz po dni necitim bolesti nic .. krem hocjaky podobny indulone.. avsak pointa bola nechat zalut odokryty a snazit sa sem tam stiahnut nizsie aby sa prstenec rozsiril... konecne si mozem zas kvalitne vrznut :) vela stastia
Ps. Odporucam ludom ktori fimozu ziskali a zuzila sa po tych zahojeniach zo zapalov... ja so dokazal pretiahnut v kludnom stave bez problemov len trochu stipalo.

Löwe

Tiež som mal fimózu. Keďže som kresťan, prosil som Boha, aby ma z nej vyliečil. Tak sa i na Jeho slávu stalo.
Pán mi poradil, aby som svoju predkožku naťahoval tzv. streching. Pokúsim sa opísať postup. Stiahnite si trochu predkožku tak, aby ste do nej mohli vopchať svoje dva ukazováky. Ak je otvor príliš malý, skúste to s malíčkami. Končeky prstov by ste mali dostať za fimózny prstenec t. j. miesto, kde je vaša predkožka najužšia, pri pokuse stiahnuť predkožku za žaluď vám v tom bráni. Zachyťte ju kočekmi prstov a povytiahnite dohora. Teraz tlačte prsty od seba. Tlačte čo najdlhšie. Ak budete toto cvičenie vykonávať každý deň aspoň po dobu 20 minút, postupne sa bude váš otvor na predkožke rozširovať. Môže to trvať niekoľko mesiacov, ale výsledok stojí za to. Naozaj to funguje, keď som začínal s cvičením, nemohol som pohodhaliť ani otvor na močenie a teraz môžem stiahnuť predkožku za celý žaluď bez problémov. Úspech sa dostaví, len treba trpezlivo naťahovať. Mne to trvalo približne dva mesiace. Pri zisťovaní pokroku sa vám môže stať, že keď si stiahnete predkožku, zasekne sa vám a nebude sa chcieť vrátiť späť. V tom prípade obopnite palcom a ukazovákom obvod svojho penisu tesne za žaluďom, stlačte a takýmto "golierom" prejdite po celej dĺžke žaluďa smerom nahor. Počas tohto ťahu by sa vaša predkožka mala uvolniť a vrátiť do východzej polohy. Opäť to mám vyskúšané. (Naučil ma to Pán a naozaj to funguje.) Ďalším problémom môže byť aj príliš krátke frenulum, takže do cvičenia môžte zapojiť aj jeho strečing. Chyťte predkožku medzi palec a ukazovák na tej strane, kde sa vám na žaluď napája frenulum (často býva viditeľné na pokožke ako linka pozdĺž penisu) a ťahajte smerom hore (ak máte erekciu) alebo od seba. Vykonávajte tieto cvičenia čo najčastejšie a najdlhšie vždy, keď môžete a úspech sa dostaví. A ak sa nebude dariť, skúste poprosiť Boha o uzdravenie ako ja. Cvičenia by ste mali vykonávať i niekolko mesiacov potom, keď budete úspešní, aby sa vám fimóza nevrátila. Želám vám veľa požehnania a radosti z vašej uzdravenej predkožky.

kidrauhl

Dobry den mam 16rokov a mam tuto fimozu ci ako sa to vola teraz som prišiel na to ako sa to vola .. Som športovec hram hokej mam vela zien .. No nesexoval som este sice ked som bol velakrat už od toho len jeden okamih (rozopnut nohavice) nejde mi predkozka dole .. zalud viem asi do štvrtky odhalím niekedy skoro do polovice .. nechcem obriezku urcite lebo v satni by sa asi pojebali od smiechu a som dost znamy v mojom meste takze nemozem si to dovolit prosim niekoho kto s tym vie pomoct zaplatim aj 2000eur za to len aby som mohol kludne dzigat a mat klud fakt prosim pomozte mi

Anton465

Zdravím, mám otázku, predkožka sa mi dá stiahnuť v pohode ale po stoporení je môžem stiahnuť len pod žaluď, nie úplne, jedná sa o fimózu alebo nie ? ako si s tym môžem poradiť ?

Golem

Kazdy nech ide za urologom nech sa nehanbia ... je to problem ktory treba vyriesit. Tak sa vschopte aa chodte za nim ...GOODLUCK